قهرمانی که برای خودش چک تقلبی کشید

17/06/1398 05:17 ب.ظ

اوپن آمریکا ۲۰۱۹؛ قهرمانی که برای خودش چک تقلبی کشید

سه سال پیش بیانکا آندرسکو برای خودش یک چک تقلبی نوشت. حالا تنیس‌باز کانادایی در فینال آخرین گرنداسلم فصل توانسته پرافتخارترین زن شاغل در تنیس جهان را شکست دهد و می‌تواند چک واقعی را به مبلغ ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار، نقد کند. او در پایان سال گذشته فقط در ۶ مسابقه سطح بالای تنیس بازی کرده بود.

ولی از آن زمان تا کنون آندرسکو در تورنمنت‌های معتبری مانند ایندین ولز و تورنتو قهرمان شده و یک میلیون و هفتصد و نود هزار دلار از یک میلیون و نهصد هزار دلار جایزه نقدی که از تنیس به دست آورده، متعلق به همین دوره است.

با قهرمانی در یک گرند اسلم، حالا کارنامه این ستاره درخشان‌تر هم شده است: آندرسکو به رتبه پنجم رده‌بندی جهانی صعود کرده، بیش از سه میلیون دلار جایزه را در جیب گذاشته و البته تبدیل به یکی از چهره‌های سرشناس دنیای تنیس و کشور کانادا شده است.

او با لبخند می‌گوید:"من هرگز به مشهور شدن فکر نکرده بودم و البته الان هم شکایتی ندارم. هدف من این بود که بیشترین گرنداسلم ممکن را ببرم و شماره یک دنیا شوم. ولی تبدیل شدن به چهره‌ای مشهور از ذهنم هم نگذشته بود. سالی دیوانه‌وار داشتم اما بدون شک می‌توانم خودم را با شرایط تطبیق دهم." headtopics.com

و در مورد جایزه مادی؟"از من در این مورد سئوال نکنید، چون هیچ ایده‌ای ندارم.

ادامه مطلب:
bbcpersiansport »

وزیر دفاع آمریکا می‌گوید فعلا برنامه‌ای برای توقیف نفتکش ایرانی «آدریان دریا» ندارد🔺وزیر دفاع آمریکا می‌گوید فعلا برنامه‌ای برای توقیف نفتکش ایرانی «آدریان دریا» ندارد ⚡️وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه ۱۴ شهریور گفت در حال حاضر برنامه‌ای برای توقیف نفتکش ایرانی «آدریان دریا-۱» در دست ندارد.

آماده‌ایم برای مذاکره با ایران به آمریکا کمک کنیموزیر دفاع بریتانیا از آمادگی کشورش برای کمک به آمریکا در راستای مذاکره با ایران خبر داد.

تفاهمنامه طالبان و خلیل‌زاد؛ آینده‌ای تیره برای افغانستان؟ | DW | 06.09.2019تردید در مورد سودمندی و صلح‌سازی تفاهمنامه‌ای که میان طالبان و نماینده آمریکا نهایی‌ شده است کم نیست. این تفاهمنامه قرار است روندهایی را متوقف کند که زلمای خلیل‌زاد خود در بروزشان نقشی موثر داشته است.

رئیس موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای گفت‌وگو به ایران می‌رود🔺رئیس موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای گفت‌وگو به ایران می‌رود ⚡️رئیس موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و مسئول نظارت بر توافق هسته‌ای ۱۳۹۴ بین ایران و قدرت‌های جهانی قرار است روز یکشنبه در تهران با مقام‌های ایرانی دیدار کند.

پمپئو: ملت‌های متمدن اقدامات قاطعی را برای متوقف کردن اخاذی اتمی ایران انجام خواهند داد🔺پمپئو: ملت‌های متمدن اقدامات قاطعی را برای متوقف کردن اخاذی اتمی ایران انجام خواهند داد ⚡️وزیر خارجه آمریکا در واکنش به اعلام نقض بیشتر برجام از سوی جمهوری اسلامی، گفت اطمینان دارد همه کشورهای متمدن جهان واکنشی قاطع به اخاذی اتمی ایران نشان می‌دهند.

برای ‌فیلترینگ هوشمند چه هزینه‌ای شد؟برای ‌فیلترینگ هوشمند چه هزینه‌ای شد؟ اگرچه در زمان اجرای طرحی با عنوان فیلترینگ هوشمند اعلام شده بود که برای این طرح ۱۱۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است، اما اکنون مشخص نیست از تجهیزات مرتبط با آن کجا استفاده می‌شود.

خرافات یا تکنیک‌های تمرکز؛ عادت‌های عجیب ستاره‌های تنیس

او در پایان سال گذشته فقط در ۶ مسابقه سطح بالای تنیس بازی کرده بود. ولی از آن زمان تا کنون آندرسکو در تورنمنت‌های معتبری مانند ایندین ولز و تورنتو قهرمان شده و یک میلیون و هفتصد و نود هزار دلار از یک میلیون و نهصد هزار دلار جایزه نقدی که از تنیس به دست آورده، متعلق به همین دوره است.

با قهرمانی در یک گرند اسلم، حالا کارنامه این ستاره درخشان‌تر هم شده است: آندرسکو به رتبه پنجم رده‌بندی جهانی صعود کرده، بیش از سه میلیون دلار جایزه را در جیب گذاشته و البته تبدیل به یکی از چهره‌های سرشناس دنیای تنیس و کشور کانادا شده است.

او با لبخند می‌گوید:"من هرگز به مشهور شدن فکر نکرده بودم و البته الان هم شکایتی ندارم. هدف من این بود که بیشترین گرنداسلم ممکن را ببرم و شماره یک دنیا شوم. ولی تبدیل شدن به چهره‌ای مشهور از ذهنم هم نگذشته بود. سالی دیوانه‌وار داشتم اما بدون شک می‌توانم خودم را با شرایط تطبیق دهم."

و در مورد جایزه مادی؟"از من در این مورد سئوال نکنید، چون هیچ ایده‌ای ندارم. در زندگی هیچ وقت این قدر پول نداشته‌ام!"

نابود شدن یک دختر جوان به دلیل رسیدن به شهرت و ثروت ناگهانی چیز عجیبی نیست اما بعید است دختر خون‌گرمی که نیکو (مهندس) و ماریا (مدیر ارشد یک شرکت تجاری)، تربیت کرده‌اند، در این دام گرفتار شود. نیکو و ماریا، والدین رومانیایی بیانکا در دهه ۱۹۹۰ به کانادا مهاجرت کردند.Reuters

خود ماریا یکی از چهره‌های پرطرفدار به خصوص در شبکه‌های اجتماعی است. دلیل این قضیه علاوه بر داشتن چهره‌ای جذاب، اظهار نظرهای بی‌پروای او در مورد دنیای مد است و البته این که کوکو، سگ آندرسکو را در حین مسابقات به ورزشگاه می‌آورد.

آندرسکو که تنها فرزند خانواده است، مادرش را این گونه توصیف می‌کند:"با حال‌ترین آدمی که می‌شناسم و الگوی زندگی‌ام."

او همچنین به خاطر ذهنیت انعطاف‌پذیری که دارد به مادرش مدیون است، ذهنیتی که موجب شد بتواند از پس تماشاگران پرشوری که یکصدا سرینا ویلیامز را تشویق می‌کردند، برآید و هرگز امیدش را از دست ندهد.

آندرسکو گفت:"من از ۱۲ یا ۱۳ سالگی همراه با مادرم برای این کار تمرین و تمرکز می‌کردیم. به نظرم اگر شما بتوانید ذهنتان را کنترل کنید، موفق به کنترل خیلی چیزها می‌شوید. برای من که این ترفند خیلی خوب جواب داد و بازهم از آن استفاده می‌کنم. وقتی که در زمین تنیس مقابل این جمعیت عظیم هستم، خیلی خوب می‌توانم همه چیز را کنار بگذارم و فقط به فکر کارم باشم."

این اعتماد به نفس فوق‌العاده و تمرکز بالا فقط محدود به فینال نبود و در تمام مسابقات اخیر آندرسکو دیده می‌شود، ضمن این که نباید از تکنیک عالی او غافل بود. همین حالا هم"فورهند‌های مرگبار" آندرسکو در دنیای تنیس مثال زدنی است.

برای مثال سرینا ویلیامز که با قهرمانی در ۲۳ گرنداسلم به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تاریخ تنیس شناخته می‌شود، هرگز نتوانست خودش را با ضربات سنگین حریف ۱۹ ساله‌اش وفق دهد.

ویلیامز ۳۷ ساله گفت:"به نظرم بیانکا زیر فشار روانی خیلی خوب کار می‌کند. او وارد زمین می‌شود و سخت تلاش می‌کند."

آندرسکو با پیروزی مقابل کارولین وزنیاکی، الینا اسویتولینا، آنجلیک کربر (دو بار)، کی‌کی برتنز و کارولینا پلیشکووا، در حالی قدم به فینال گذاشت که در سال ۲۰۱۹ توانسته شش بار مقابل ده زن برتر تنیس جهان پیروز شود.

با پیروزی در فینال اوپن آمریکا آندرسکو صاحب چهاردهمین برد پیاپی خود شد، ضمن این که به رکورد فوق‌العاده ۴۵ پیروزی در ۴۹ مسابقه این فصل رسید.

او اولین بازیکن زیر ۲۰ سال در بیش از یک دهه اخیر است که قهرمان یک گرنداسلم شده؛ بازیکن قبلی ماریا شاراپووا بود که در سال ۲۰۰۶ قهرمان اوپن آمریکا شد.

این تنیس‌باز ۱۹ ساله همچنین با رکورد مونیکا سلز نیز مساوی کرد و تبدیل به دومین بازیکنی شد که با این سن در دوران اوپن (از سال ۱۹۶۸ به این سو که بازیکنان حرفه‌ای هم می‌توانند در گرنداسلم‌ها شرکت کنند)، پس از تنها چهار بار حضور در جدول اصلی گرنداسلم‌ها، در این تورنمنت‌ها قهرمان می‌شود.

البته داستان این فصل آندرسکو کاملا هم"گل و بلبل" نیست. او بخش عمده‌ای از فصل جاری را به دلیل مصدومیت شانه در اوپن میامی (ماه مارس) از دست داد و بعد هم به دنبال تصمیم غلط مبنی بر بازی در اوپن فرانسه، کل فصل چمن (قبل از ویمبلدون و بعد از رولان گاروس) را از دست داد.

او می‌گوید:"بدون شک این‌ها بخشی از زندگی است. می‌دانم زمان‌هایی می‌رسد که شما فکر می‌کنید از عهده انجام کاری برنمی‌آیید. ولی اگر باور داشته باشید که زمان‌های خوبی در راه است، می‌ارزد که این دوران‌های سخت را تحمل کنید. به نظرم این‌هاست که شخصیت شما را می‌سازد و افراد را قوی‌تر از قبل می‌کند."