قطع بخشی از ظرفیت اینترنت بین‌‌الملل ایران به دنبال جنگ اوکراین | DW | 05.03.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت ارتباطات ایران از قطع بخشی از ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل که از مسیر روس تلکام تأمین می‌شد خبر داد. روابط عمومی این وزارتخانه اعلام کرد که ۴۰۰ گیگ از ظرفیت اینترنت بین‌المللی قطع شده است.

مهدی سالم، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات ایران در توییتی نوشت که ۴۰۰ گیگ از ظرفیت اینترنت بین‌المللی قطع شده است. بر اساس اعلام مرکز عملیات شبکه، ۴۰۰ گیگ ظرفیت که از طریق شرکت روس تلکام و از مسیر کشور"اوکراین" تأمین می‌شود، از ساعت شش بعد از ظهر شنبه ۱۴ اسفند قطع شده است و وصل شدن آن زمان زیادی لازم دارد.

مهدی سالم گفته است: «با توجه به تداوم اختلالات مسیر شبکه از اوکراین، وزارت ارتباطات در حال برقراری لینک‌های جایگزین از طریق سایر مسیرهای بین‌المللی است.» او افزوده که ارتباطات افت پیدا کرده اما خیلی محسوس نیست. جمعه ۱۳ اسفند نیز برخی رسانه‌ها و کاربران شبکه‌های اجتماعی از"اختلال و قطعی گسترده اینترنت" در تهران و کرج خبر داده بودند.

روابط عمومی وزارت ارتباطات ایران اما این اختلال را"جزئی" دانست و علت آن را"اتصالی برق منجر به آتش‌سوزی در مرکز ال‌تی‌سی" اعلام کرد. از سوی دیگر حمید فتاحی رئیس هیأت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در گفتگو با صدا و سیما ادعا کرد که "قطع برق در یکی از مراکز زیرساختی شرکت"، موجب اختلال در سیستم برق‌رسانی و بروز حریق شد که در نتیجه این آتش‌سوزی، در برخی از مناطق سرویس‌های داخلی و حتی"اینترنت بین‌الملل" دچار مشکل شد.اختلالات متعدد اینترنت در روزهای اخیر موجب نگرانی کاربران نسبت به اجرای"طرح صیانت" شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

هی روز بروز که میگذره بیشتر میفهمیم جمهوری اسلامی هیچی از خودش نداره و همش گوز گوز الکیه اقتدار ملیش هم یه هارت و پورت مسخره اس.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قطع ۴۰۰ گیگ اینترنت ایران که از روس تلکام تامین می‌شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آتش‌سوزی در شرکت زیرساخت ارتباطات و قطع گسترده اینترنت در تهران و کرجهمچنان تا این لحظه اینترنت وصل نشده ، خیلی از سایت هایی که لوکیشن ایران هستن هم باز نمیشن همراه اول اوکیه ولی زیتل از ساعت ۱۰ قطع شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

درخواست چند مرکز اسرائیلی از بایدن برای خودداری از تحریم اُلیگارش روسیکی از مهم‌ترین نهادهای تاریخی و فرهنگی اسرائیل از دولت بایدن خواست تا رومن آبراموویچ، ثروتمند روس- اسرائیلی، را از تحریم‌های احتمالی در پی تهاجم روسیه به اوکراین «معاف کند».
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

جنگ اوکراین؛ روسیه همزمان با توقف تخلیه غیرنظامیان از ماریوپل حملات خود را از سر گرفتسازمان ملل می‌گوید تاکنون بیش از ۳۵۰ غیرنظامی در اوکراین کشته شده‌اند جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: جدی اگر ایران بریزه بهم چه بلایی سر جهان میاید مرسی که شما آزادی بیان رعایت میکنید و رسانه های روسی رو از دو ماه قبل مسدود و فیلتر نکردید .. شما فاشیست و رسانه های دروغ گوی فاشیستی هستید اول غرب آزادی بیان را محدود کرد. RT_com SputnikInt
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کشته شدن 3 کارمند از جمله یکی از اعضای هیئت مذاکرات اوکراین با روسیهدر تازه‌ترین تحول مقامات دولت اوکراین از کشته شدن 3 کارمند از جمله یکی از اعضای هیئت مذاکره‌کننده این کشور با روسیه خبر دادند.هر چند پس از پایان دور دوم
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

روسیه برای حقوق خود پس از احیای برجام از آمریکا تضمین کتبی خواستروسیه و چین باید از ایران خارج شوند چون تنها هدفشان چپاول ‌غارت است وخاین به ایران و ایرانی هستند!!!🤛🏼🤛🏼
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »