قطع تلفن و اینترنت در بلخ، روال عادی زندگی را مختل کرده

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ارائه خدمات شرکت‌های خصوصی تلفن همراه برای سومین روز متوالی در مزارشریف متوقف مانده است. از آنجا که استفاده از تلفن‌های ثابت (زمینی) در این کشور رواجی ندارد، تقریبا تمامی فعالیت‌های روزانه مردم به استفاده از تلفن‌های دستی وابستگی دارد.

در پی تهدید طالبان تمامی شرکت‌های تلفن موبایل وادار به قطع شبانه خدمات خود شدند، این اقدام آنان مقام‌های محلی را خشمگین کرد و این مقام‌ها به مسدود کردن کامل این شبکه‌های مخابراتی روی آوردند.

تنها مرجع فعال ارائه دهنده خدمات موبایل یک شرکت دولتی است که حالا همه برای دریافت سیم‌کارت آن هجوم برده‌اند و در حال حاضر سیم‌کارت‌های این شرکت در بازارا سیاه تا دو هزار افغانی عرضه می‌شود. اما کیفیت تماس‌های تلفنی میان مشتریان این شرکت نیز به دلیل کثرت رجوع و تراکم تماس‌ها، از حد مطلوب پایین‌تر آمده است.

اتاق تجارت و صنایع ولایت بلخ می‌گوید ادامه توقف خدمات مخابراتی، روند عادی داد و ستد بانک‌ها و ارتباط تاجران با بندر حیرتان و شرکای خارجی آنان را مختل کرده است.آرش یونسی رییس این اتاق گفت:"هم اکنون ده‌ها واگن کالاهای تجارتی در بندر حیرتان در مرز اوزبکستان زمین‌گیر شده و تاجران با گذشت هر روز هزاران دلار خساره می‌بینند.ذبیح الله در دو روز گذشته نتوانسته پولی را که از ولایت فاریاب فرستاده شده دریافت کند، او تاجر روغن خوراکی و گوشت مرغ است.

شفیق پیام از تاجران بلخ گفت ارتباط‌‌ش با مشتریانش در داخل و خارج افغانستان کاملا قطع شده است و از این ناحیه روزانه هزاران دلار ضرر می‌بیند.این مرد فروشنده سیم‌کارت‌های شرکت دولتی تلفن همراه است که تمام‌ سیم‌کارت‌هایش فروش رفتهدختری در شفاخانه/بیمارستان"ابوعلی سینای بلخی" آورده شده که خانواده‌اش از سرنوشت او اطلاعی ندارند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Reply: 07/23/19 17:53:17

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در ایران
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در ایرانیه واقعیت هایی از داخل ایران براتون ارایه کنم که خارمادرتون تکبیر و احسنت بگن. Ye modat dg begzare pol mizaran ba ham Karton mikharan wase Karton khabi . این بچه ها از رو ناچاری از شهرستانشان آمدند تو تهران با ماشین کار میکنن وشبها هم تو ماشین میخوابند.شرف دارند به دزدای حکومتی.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در ایران
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چهار تروریست پ.ک.ک در بینگول ترکیه از پای در آمدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نگرانی‌ها در آلمان از نخست‌وزیرشدن بوریس جانسون در بریتانیا | DW | 23.07.2019احزاب و صاحبان صنایع آلمان نسبت به سیاست‌های پوپولیستی نخست‌وزیر جدید بریتانیا و تصمیم او مبنی بر برگزیتِ بدونِ توافق با اتحادیه اروپا ابراز نگرانی کردند. تنها حزب پوپولیست راست‌گرای این کشور از انتخاب جانسون خرسند است Reply: 07/23/19 17:58:20 یک ترامپ دیگر ، این بار در انگلستان ریدم‌ تو احزاب و صنایع آلمان! کوونتان را هم بکشید حرامزاده‌ها...
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

«اشتغال» را هم سیل برد/امان از «پارتی‌بازی» در توزیع کالاها!یکی از اهالی پلدختر می‌گوید: «اگر به مغازه‌های لوازم خانگی سری بزنید، یخچال‌های توزیع‌شده را می‌بینید که مردم برای فروش در آنجا گذاشته‌اند.»
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »