قطع کامل برق در لبنان برای چندین روز | DW | 09.10.2021

17/07/1400 10:09 ب.ظ

لبنان در بحران بی‌سابقه اقتصادی بسر می‌برد و قطع شدن کامل برق این بحران را تشدید کرده است. مقامات لبنانی گفتند قطعی برق این کشور ممکن است چندین روز طول بکشد.

سازمان برق لبنان اعلام کرد قطعی کامل برق لبنان ممکن است روزها طول بکشد. این سازمان گفته است شبکه برق این کشور سقوط کرده و در حال حاضر قابل تولید برق نیست.

دو نیروگاه بزرگ تولید برق لبنان نیز اعلام کردند روزهای جمعه و شنبه ۱۶ و ۱۷ مهر (۸ و ۹ اکتبر) به دلیل کمبود سوخت فعالیت خود را متوقف کرده‌اند.سازمان برق لبنان گفته است درباره مشکل تولید برق قبلا به مقامات لبنانی هشدار داده و اطلاع داده است که مشکل تولید برق می‌تواند به ابعاد خطرناکی برسد.

یک مقام دولتی لبنان به رویترز گفته است شبکه برق لبنان ظهر روز شنبه به طور کامل از کار افتاد و بعید است تا دوشنبه ۱۱ اکتبر دوباره فعال شود. این مقام دولتی خاطرنشان کرد اکنون این کشور مجبور است از ذخایر نفتی دولتی برای راه‌اندازی نیروگاه‌ها استفاده کند اما این کار نیز به زودی اتفاق نخواهد افتاد. headtopics.com

در لبنان قطع شدن برق و خاموشی امری معمولی است. در بسیاری از مناطق برق فقط چند ساعت در روز در دسترس بوده زیرا نیروگاه‌ها، برق بسیار کمی را تولید و به شبکه وارد می‌کردند. به همین دلیل بسیاری از لبنانی‌ها مدت هاست ژنراتورهای گران قیمت می‌خرند تا به میزان کمتری به برق دولتی وابسته باشند.

اما در کنار مشکل قطعی برق، گازوئیل و بنزین نیز در این کشور کمیاب هستند، طوری که صف‌های طولانی در مقابل پمپ بنزین‌ها ایجاد می‌شود.کمک بی‌نتیجه ایران به حزب‌الله

ادامه مطلب:
dw_persian »

بحران ماهیگیری پسابرکسیتی و تهدید فرانسه: شاید تأمین برق جرزی را محدود کنیم«با کتک زدن ماهیگیران ما، با تهدید هر روزه ما، با به هم زدن بازی و ایجاد دردسر و مشکل برای فرانسوی‌ها و اروپایی‌ها و به ویژه برای ماهیگیران ما، شما نمی‌توانید مشکل کمبود بوقلمون برای کریسمس خودتان را جبران کنید.»

ظرفیت تولید برق در لبنان به زیر 270 مگاوات کاهش یافت

قطع کامل برق در سراسر لبنانشبکه تلویزیونی «ال بی سی آی» لبنان اعلام کرد که پس از اتمام سوخت نیروگاه‌های «الزهرانی» و «دیرعمار» و توقف فعالیت آنها، برق سراسر کشور قطع شده است.این شبکه

ظرفیت تولید برق در نیروگاه بوشهر به سه برابر افزایش خواهد یافترئیس جمهور پس از بازدید از بخشهای مختلف نیروگاه اتمی بوشهر و فازهای در حال توسعه آن در جمع خبرنگاران گفت: سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران، بهره برداری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای است و از آن کوتاه نخواهیم آمد.

هشدار در مورد کمبود گاز و برق در فصل سرما؛ مصرف گاز در ایران ۲.۵ درصد افزایش یافتبا گذشت تنها پانزده روز از فصل پاییز، آمار منتشرشده در ایران حاکی از افزایش ۲.۵ درصدی مصرف گاز به دلیل «خنک شدن نسبی هوا» است. همزمان، گزارش ها نشان می دهد چنانچه بازدهی نیروگاه های کشور افزایش نیابد، قطعی گاز و برق مصرف کنندگان در فصل سرما گریزناپذیر خواهد بود. 😂😂😂 تو تابستون برق کمه، تو زمستون گاز، مسئولین حرومزاده کدوم گوری آن.... Can Iran find a way out of natural gas crisis ahead?

قطع کامل برق در سراسر لبنانشبکه تلویزیونی «ال بی سی آی» لبنان اعلام کرد که پس از اتمام سوخت نیروگاه‌های «الزهرانی» و «دیرعمار» و توقف فعالیت آنها، برق سراسر کشور قطع شده است.این شبکه