قطعه‌ای از پازل مسمومیت ناوالنی؛ بطری آب هتل یا فنجان چای فرودگاه؟

27/06/1399 02:15:00 ب.ظ

قطعه‌ای از پازل مسمومیت ناوالنی؛ بطری آب هتل یا فنجان چای فرودگاه؟ این گزارش را بخوانید 🔽

الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه روز ۲۰ اوت (۳۰ مرداد) در داخل هواپیمایی که او را به مسکو باز می‌گرداند به طور ناگهانی بیمار شد. نزدیکان الکسی ناوالنی روز پنجشنبه با انتشار ویدئویی ادعا کردند که این منتقد سرشناس ولادیمیر پوتین، رئيس جمهوری روسیه پس از نوشیدن یک بطری آب در اتاق هتلش در سیبری مسموم شده بود.

همکارهای الکسی ناوالنی در این ویدئو توضیح داده اند که پس از بروز علائم بیماری او به اتاق هتلش در شهر تومسک رفتند و بطری های آب و دیگر اجناس را جمع آوری کردند. به گفته آنها در بطری آب موجود در اتاق الکسی ناوالنی آثاری از گاز اعصاب نوویچوک کشف شده است.

الکسی ناوالنی روز ۲۰ اوت (۳۰ مرداد) در داخل هواپیمایی که او را به مسکو باز می گرداند به طور ناگهانی بیمار شد. او ابتدا در بیمارستانی در شهر امسک بستری شد و پس از دو روز برای معالجه به برلین، پایتخت آلمان منتقل شد. این مخالف سرشناس کرملین دو هفته در کمای مصنوعی بود اما در روزهای گذشته حالش بهبود یافته است.

عکسی از الکسی ناوالنی، ۴۴ ساله، به همراه همسر و فرزندانش در بیمارستان خیریه شهر برلین روز سه شنبه در صفحه اینستاگرام او منتشر شد. الکسی ناوالنی و اعضای خانواده‌اش AP Photo به گفته همکاران الکسی ناوالنی تائید وجود گاز اعصاب نوویچوک در بطری آب اتاق هتل نشان می دهد که او پیش از حضور در فرودگاه مسموم شده بود. پیش از این تصور می شد که الکسی ناوالنی به دنبال نوشیدن یک فنجان چای در فرودگاه تومسک مسموم شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

آیا زمان از سرگیری پروازهای مستقیم ایران به ترکیه باز هم به تعویق می‌افتد؟اما به نظر می‌رسد که همچنان بین از سرگیری پروازها در تاریخ‌های یک اکتبر یا یک نوامبر ابهام وجود دارد و حتی برخی این زمزمه‌ها را مطرح می‌کنند که تا آخر سال ۲۰۲۰ پرواز مستقیمی از ایران به ترکیه برقرار نخواهد شد.

دفاع مجدد پروفسور فرانسوی از هیدروکسی کلروکین با استناد به گزارش ایران«نیازی نیست لیست کشورهایی که کلروکین را ممنوع کرده‌اند ردیف کنید، شما متا آنالیز نمی‌شناسید. در حال حاضر ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون نفر در جهان اجازه دارند که با این دارو درمان شوند.»

پیش‌بینی OECD از انقباض اقتصاد جهانی به 4.5 درصد کاهش یافت

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 30 میلیون نفر گذشت

تعطیلی مدارس در شماری از شهرهای ایران به دلیل شیوع کرونا؛ تاکید وزیر بر آموزش حضوریوزیر آموزش و پرورش ایران بر برگزاری حضوری کلاس‌ها تاکید کرد؛ همزمان استاندار قم و مقام‌های چند شهر از تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کرونا خبر دادند.

ترس تاریخی از ایران و ترکیه علت نزدیکی کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس به اسرائیلمهرداد اینانلو، تحلیلگر مسائل سیاسی و سردبیر سابق خبرگزاری خانه ملت طی یادداشتی برای خبرگزاری آناتولی نوشت بسیاری از تحلیلگران ترس تاریخی از ایران و ترکیه را از علل و دلایل نزدیکی کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس به اسرائیل می دانند. - خبرگزاری آناتولی