قطعه خاصی برای جانباختگان کرونا در بهشت معصومه (س) قم وجود ندارد

24/12/1398 05:05 ب.ظ

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های قم با تکذیب ادعای واشنگتن پست بیان کرد: قطعه خاصی برای جانباختگان کرونا در بهشت معصومه (س) قم وجود ندارد.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های قم با تکذیب ادعای واشنگتن پست بیان کرد: قطعه خاصی برای جانباختگان کرونا در بهشت معصومه (س) قم وجود ندارد. وی افزود: آنچه در این میان مهم است آن است که جانباختگان کرونایی با مشخصات خاصی که در پروتکل بهداشتی وجود دارد یعنی با رعایت مشخصات ارتفاع قبر و آهک پاشی و بتن ریزی و.... دفن می‌شوند.

مدیر عامل سازمان آرامستان‌های قم بیان کرد: در حال حاضر دفن در قبور به شکل جاری انجام می شود. برخی آمارها نباید مردم را گمراه کند زیرا به شکل معمولی هم قم حدود 25 متوفی دارد و نباید هر دفن شده ای را کرونایی عنوان کرد. یعنی پیش از کرونا هم هر روز به شکل متوسط 25 نفر قم دفن می‌شوند.

وی گفت: قبل از اینکه این اتفاقات رخ دهند هم روند دفن اموات در آرامستان به همین شکل جاری انجام می شد و هم اینک نیز به همین روال دنبال می شود. یعنی معمولا یک هفته پیش تر خاک قبرها برداشته می شود تا شرایط دفن اموات انجام شود تا زمانی که متوفی برای دفن به آرامستان آورده می‌شود، در حداقل زمان دفن شود.

وی با اشاره به قطعات بحران بیان کرد: این قطعات برای مواقع ضروری پیش بینی شده است که کار معقول و معمولی است؛ یعنی استان باید آمادگی آن را داشته باشد که اگر زلزله یا حادثه طبیعی و غیر طبیعی رخ داد مشکلی برای دفن اموات وجود نداشته باشد. headtopics.com

حالاچه اصراری دارید برا توضیح برا چنددرصد مهمه

جمهوری‌اسلامی همه ایران را به قبرستان تبدیل کرده است.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

اگر راسته .پس خیلی بی شعور هستند😡 کی به اینجا رسیدیم که دیگه اصلا نمیتونم تحت هیچ شرایطی حرفتون و باور کنم،قبلا انقدر بدبین نبودم کس ننه خامنه‌ای شما که دروغ نمي گوييد

استقرار بیمارستان‌های صحرایی نیروی زمینی سپاه در قم، کاشان و مشهدفرمانده نیروی زمینی سپاه در مراسم رونمایی از تجهیزات ضد عفونی کننده یگان‌های جنگ نوین این نیرو، گفت: بیمارستان‌های صحرایی نیروی زمینی سپاه در استان‌های قم، کاشان و مشهد مستقر است.

انتشار تصاویر ماهواره‌ای از دو خندق حفرشده در قبرستان قمروزنامه واشنگتن‌پست گزارش داد دو روز پس از اعلام رسمی شناسایی نخستین موارد ابتلا به کرونا در در شهر قم، نشانه‌هایی از فعالیت‌های غیرمعمول در قبرستان این شهر مشاهده شده است. در در شهرقم چیشده بود!!!!!!!!!! ویروسهارو داشتن قایم میکردن؟ وای وای دیدید شما قبول نیست. . . . ای دادبیداد علی برکت الله چی بگم والا ۴۰ سال نکبتی فقط بوده،یکی از یکی هم مزخرف تر. از اون طرفم شاید همین کرونا کمک کنه مردم رو که قارچ های انقلابی رو چال کنن نسلشون منقرض شه

واشنگتن‌پست: ایران گودال‌های دفن دست‌جمعی در قم آماده کرد | DW | 12.03.2020روزنامه 'واشنگتن‌پست' می‌نویسد به شواهدی دست پیدا کرده که نشان می‌دهد در گورستان‌های نزدیک قم، گودال‌هایی به وسعت یک زمین فوتبال برای دفن مخفیانه جان‌باختگان ویروس کرونا حفاری و آماده شده است. قم هنوز قرنطینه نشده است. دروغه امروز یکی از اقوام رو دفن کردیم رویترز هم به استناد مشابهی تعداد کشته های آبان رو ۱۵۰۰ نفر اعلام کرد! اما نمیدونم چرا این منابع خبری با این همه شواهد و اسناد، آمار تلفات و مبتلایان واقعی کرونا در آمریکا را علنی نمیکنند؟ چرا دولت ترامپ دستور داده جلسات مربوط به کرونا در دولت محرمانه باقی بمونه؟

تصاویر ماهواره‌ای افزایش گورهای دسته‌جمعی کرونا در اطراف قم را نشان می‌دهدچند هفته پیش و از زمانی که ایران اولین آمار موارد ابتلای به ویروس جدید کرونا در این کشور را اعلام انشاءالله قسمت مکه حالا فرض کنید درست باشه که درست نیست....شما برای دفن فوت شدگانتون چه می کنید.؟! شما را به اون دینی که می پرستید کمی وجدان و انسانیت داشته باشید... گورهای دسته جمعی اهل سنت در عراق و سوریه رو کسی یادش میاد؟ همه آنها با بمبهای میکروبی و شیمیایی و موشکهای ایران کشته میشدن

فارس به گیلان دوم تبدیل می‌شود/ سفر روزانه 2500 نفر به شیراز/ مدیرکل راهدارى فارس: 'شیطنت' می‌کنند؛ اتوبوسى از قم به شیراز نمى‌آید/ یک شرکت مسافربرى: سفر روزانه قم - شیراز برقرار استدر شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا در کشور ، ادامه روند سفرهای زمینی و هوایی از استان های قم، تهران، رشت، ساری و اصفهان به شیراز این استان را بیش از پیش در معرض گستره سرایت به ویروس کرونا قرار داده تا جایی که این نگرانی وجود دارد که استان 'فارس' به'گیلان' دوم تبدیل شود.

کنترل کووید ۱۹ در قم/ کاهش ورود به بیمارستان‌هاکنترل کووید ۱۹ در قم معاون وزیر بهداشت ضمن اشاره به کنترل کووید ۱۹ در قم گفت: قم یکی از کانون‌های اولیه شیوع کووید ۱۹ بود اما خوشبختانه در حال حاضر این بیماری در قم کنترل شده است. کاش توضیح میدادن که منظورشون از «کنترل» چی بوده؟ مثل خوانش جعبه سیاه هواپیمای_اوکراینی نباشه این کنترل کردنتون!🤦🏻‍♀️😒 آره ارواح عمه ات

سید سیف‌الدین موسوی نیارکی در گفت وگو با ایسنا در واکنش به ادعای واشنگتن پست نسبت به حفر یک خندق بزرگ برای دفن بیماران کرونایی در بهشت معصومه(س) قم، گفت: بر خلاف آنچه در فضای رسانه ای در خصوص یک قطعه خندقی ویژه جانباختگان کرونا عنوان شده است، قطعه خاصی در این زمینه در بهشت معصومه(س) قم وجود ندارد.

وی افزود: آنچه در این میان مهم است آن است که جانباختگان کرونایی با مشخصات خاصی که در پروتکل بهداشتی وجود دارد یعنی با رعایت مشخصات ارتفاع قبر و آهک پاشی و بتن ریزی و.... دفن می‌شوند.

مدیر عامل سازمان آرامستان‌های قم بیان کرد: در حال حاضر دفن در قبور به شکل جاری انجام می شود. برخی آمارها نباید مردم را گمراه کند زیرا به شکل معمولی هم قم حدود 25 متوفی دارد و نباید هر دفن شده ای را کرونایی عنوان کرد. یعنی پیش از کرونا هم هر روز به شکل متوسط 25 نفر قم دفن می‌شوند.

وی گفت: قبل از اینکه این اتفاقات رخ دهند هم روند دفن اموات در آرامستان به همین شکل جاری انجام می شد و هم اینک نیز به همین روال دنبال می شود. یعنی معمولا یک هفته پیش تر خاک قبرها برداشته می شود تا شرایط دفن اموات انجام شود تا زمانی که متوفی برای دفن به آرامستان آورده می‌شود، در حداقل زمان دفن شود.

وی با اشاره به قطعات بحران بیان کرد: این قطعات برای مواقع ضروری پیش بینی شده است که کار معقول و معمولی است؛ یعنی استان باید آمادگی آن را داشته باشد که اگر زلزله یا حادثه طبیعی و غیر طبیعی رخ داد مشکلی برای دفن اموات وجود نداشته باشد.

وی گفت: نکته دیگر آن است که قبور باید بر اساس استانداردهایی که در این زمینه وجود دارد و همچنین رعایت اصول شرعی و ... حفر شود. یعنی باید به شکلی باشد که هم از انتشار بیماری جلوگیری کند و از طرفی مشکلی برای آب های زیرزمینی ایجاد نکند.

مدیرعامل آرامستان‌های استان قم بیان کرد: قطعات بحران در این مواقع خاص مورد استفاده قرار می گیرد و مساله عجیبی نیست. اینکه وضعیت قبرها و دفن ها در آینده چگونه باشد موضوعی است که از حیطه تصمیم گیری این سازمان خارج است و نهادهای مسئول در خصوص آن تصمیم خواهند گرفت.