قطر: می‌خواهیم مردم افغانستان به امنیت و ثبات دست یابند

20/07/1400 09:55:00 ب.ظ

امیر قطر تاکید کرد می‌خواهیم مردم کشور برادر افغانستان به امنیت و ثبات دست یابند. - خبرگزاری آناتولی

امیر قطر تاکید کرد می‌خواهیم مردم کشور برادر افغانستان به امنیت و ثبات دست یابند. - خبرگزاری آناتولی 12.10.2021 دوحه/ خبرگزاری آناتولی شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر از طریق ویدئو کنفرانس در نشست فوق‌العاده گروه-20 که با موضوع بررسی تحولات افغانستان در رم، پایتخت ایتالیا برگزار شد؛ شرکت کرد.

وی در این نشست اظهار داشت: قطر سهم موثری در ایجاد بزرگترین پل هوایی تاریخ برای خروج هزاران نفر از افغانستان با ملیت‌های مختلف داشت.

آل ثانی با اشاره به تلاش‌های تیم فنی قطر در بازگشایی فرودگاه کابل، تاکید کرد که آزادی حرکت و سفر باید در افغانستان تضمین شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

متاسفانه قطری ها که رگه هایی از ژن ایرانی دارند ، سعی نموده اند در رقابت با امارات و عربستان ؛ کشوری تاثیر گذار در خاورمیانه باشند . در حالیکه می‌شد چون امارات راه اقتصادی را در پیش بگیرند . اما پا در عرصه سیاست گذاشتنه و با دلارهای نفتی ،گازی و هواپیمایی ، نفرین افغان را خریدند

قطر سرباز افغان که سه نظامی استرالیایی را کشته بود آزاد کردحکمت‌الله که به اعدام محکوم شده بود پیش از آغاز مذاکرات سال گذشته آمریکا و طالبان، طبق توافق طرفین، از کابل به زندانی در دوحهٔ قطر منتقل شد.

مقامات طالبان با نمایندگان اتحادیه اروپا در قطر دیدار می‌کنند | DW | 11.10.2021مقامات طالبان پس از دیدار و گفت‌وگو با نمایندگان دولت آمریکا در دوحه با نمایندگان اتحادیه اروپا نیز دیدار خواهند داشت. دبیرکل سازمان ملل از عهدشکنی طالبان در ارتباط با حقوق زنان و دختران در افغانستان انتقاد کرده است. دین اسلام در حقه بازی نظیر ندارد، وقتی لازم باشه با یهودیان متحد می شوند با مسیحیان و یا با هر دین دیگری ولی در فکر و پندار خنجر زدن از پشت و خیانت کردن را در سر دارند و به محض بدست آوردن فرصت چنین کاری خواهند کرد.از ابتدای بوجود آمدن اسلام تا همین حالا این موضوع بوده و خواهد بود طالبان مغز اقتصادی ندارند وقادر به رفع مشکلات مردم افغانستان نیستند تنها کاری که بلدند اینست که دست گدایی به کشورهای دیگر دراز کنند تا با پول آنها به حکومت خود ثبات دهند قصد انها از دیدار با نمایندگان کشورهای دیگر فقط گدایی است گپ نیک

نشست سه‌جانبه نمایندگان طالبان، اتحادیه اروپا و ایالات متحده در قطرهیات نمایندگی طالبان پس از نخستین دور گفت‌وگوها با ایالات متحده آمریکا در روز یکشنبه، امروز با نمایندگان اتحادیه اروپا و ایالات متحده نشست سه‌جانبه برگزار کرد. در این مذاکرات امریکا و اروپا میگویند همه چیز مطابق طرزالعمل پیش میرود ما در غیاب با شما هستیم و اقدامات بعدی را با پاکستان هم نوا میسازیم مردم از داد زدن ٫ شعار دیموکراسی ٫ حقوق زن و بیکاری خسته شده عادت میکنند شما تشویش نداشته باشید. خوش آمد گویی به تروریست های قندوز من بشتر از طالب از آروپایی ها و آمریکایی ها میترسم بخاطریکه این کشور ها دها کشور را بخاطر منافع شان در گیر جنگ کرده است. با این سیاست کثیف باید خلی از کشور ها همیشه در گیر جنگ باشد تا آنها بالای دنیا زور گویی کند.

اردوغان: برقراری امنیت و ثبات در افغانستان در سطح بین‌المللی حائز اهمیت استرئيس‌جمهور ترکیه: برقراری امنیت و ثبات در اسرع وقت در افغانستان در سطح بین ‌المللی حائز اهمیت است اردوغان: من پیشنهاد ایجاد یک گروه کاری در داخل گروه 20 در مورد افغانستان را مطرح می‌کنم. ما به عنوان ترکیه به دنبال ریاست این گروه هستیم.

طالبان: آمریکا به افغانستان کمک‌های بشردوستانه خواهد کرددر پایان نشست دو روزه نمایندگان طالبان و ایالات متحده در قطر، وزارت خارجه طالبان مدعی شده است که واشینگتن با ادامه‌ کمک‌های بشردوستانه به افغانستان موافقت آمریکا اگر میخواست به بشر کمک کند بشر کارش به اینجا نمیرسید که دنیا پر از جنایتکارانی مثل تروریستهای طالبان باشد آمریکا تنها کمک میکند تامردم کشورهای مسلمان را که تنها پناه وامیدشان خدا بودرابه وسیله طالبهای هر کشور از خدا بی زار و نا امید کندحالا بروید و از آنها گدایی کنید حتما کمک های بشر دوستانه ی امریکا صدور بیشتر نیروهای داعش به افغانستان است و گرنه در این 20 سال چرا کاری نکرد؟ شما طالبان هم نشان دادید که مزدور امریکایید شک ندارم این کمک ها به دست مردم نخواهد رسید همه را خودتان با اطرافیانتان خواهید خورد BBC یک مقام آمریکایی به رویترز گفته که طالبان را تحت فشار قرار خواهیم داد تا به حقوق همه افغان‌ها از جمله زنان و دختران احترام بگذارند و یک دولت فراگیر با حمایت گسترده تشکیل دهند. مقامات آمریکایی تاکید می‌کنند که مذاکرات آنها با طالبان به معنی به رسمیت شناختن طالبان نیست

کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛ دو مدال طلای دیگر برای ایرانمیثم دلخانی و محمدرضا گرایی، ملی‌پوشان کشتی فرنگی ایران در وزن‌های 63 و 67 کیلوگرم، با غلبه بر حریفان خود به مدال طلای مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان دست