قطر: در حال همکاری با ترکیه برای تعمیر فرودگاه کابل هستیم

13/09/1400 10:53:00 ب.ظ

#قطر: در حال همکاری با #ترکیه برای تعمیر #فرودگاه #کابل هستیم

قطر, فرودگاه

قطر : در حال همکاری با ترکیه برای تعمیر فرودگاه کابل هستیم

وزیر امور خارجه قطر از همکاری کشورش با ترکیه برای آماده‌سازی مجدد فرودگاه کابل خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

04.12.2021دوحه/ خبرگزاری آناتولیشیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر طی سخنانی در هفتمین نشست مجازی «گفتگوهای مدیترانه» اعلام کرد که قطر فعالیت‌های تعمیر و تجهیز برای آماده‌سازی مجدد فرودگاه کابل را با ترکیه انجام می‌دهد.وی اظهار داشت: روسیه، چین و کشورهای منظقه نسبت به بروز هرگونه تنش در افغانستان نگرانی‌های به‌حق دارند، گفت: قطر در حال تماس با روسیه برای اطمینان از برقراری ثبات در افغانستان است.

آل ثانی خاطرنشان کرد: وضعیت امنیتی در افغانستان به افزایش نگرانی کشورهای همسایه و منطقه منجر می‌شود. جامعه بین‌المللی در قبال تحولات افغانستان استراتژی مشخصی ندارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

قطر: جامعه جهانی هیچ گونه استراتژی مشخص برای تعامل با وضعیت افغانستان نداردوزیر خارجه قطر با بیان اینکه وضعیت در افغانستان مستلزم همکاری جامعه بین‌المللی است، اعلام کرد که جامعه جهانی هیچ گونه استراتژی مشخص برای تعامل با وضعیت افغانستان ندارد.

بازداشت یک نوجوان ۱۶ ساله در اشنویه به اتهام همکاری با احزاب کرد

بایدن: برای حل بحران اوکراین گفت‌وگویی طولانی با پوتین خواهم داشتجو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد درباره بحران میان روسیه و اوکراین، یک «رایزنی طولانی» با ولادیمر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه خواهد داشت و بعد پنج دقیقه خوابش میبره اولش یک گوزبند نصب کن!

تشکیل کمیته ای برای تدوین برنامه مبارزه با آلودگی هوای تهران و کلانشهرهاجلسه بررسی راهکارهای کاهش آلودگی هوا عصر امروز(شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار و کمیته ای با مسئولیت وزارت کشور برای تدوین نقشه راه ارتقاء کیفیت هوا و مبارزه با آلودگی هوای کلانشهرها تعیین شد. همين كه قرارگاه تشكيل نشد و كميته ايجاد ميشود يك قدم رو به جلو است! اعضاء اين كميته و مصوبات آن را هم براي اطلاع مردم منتشر كنيد! مخبر همان تیرماه قول داد تا دوماه دیگر انواع واکسن کرونا وارد میشود .کافیه تهران و کلانشهرها برای اقشاز ضعیف مشکل است.

همه چیز برای حذف یهودیان از جامعه ایران با اعدام حاج حبیب شروع شد

ناکامی مجدد بازماندگان سعید جلیلی در دولت رئیسی برای مذاکره با غرب

وزیر امور خارجه قطر از همکاری کشورش با ترکیه برای آماده‌سازی مجدد فرودگاه کابل خبر داد.به گزارش ایسنا، «محمد بن عبدالرحمان آل ثانی» وزیر خارجه و معاون نخست وزیر قطر امروز (شنبه) در سخنانی اعلام کرد که جامعه جهانی هیچ گونه راهبردی مشخص برای تعامل با وضعیت افغانستان ندارد.استان‌وایرـ اطلاعات سپاه، یک نوجوان ۱۶ ساله به نام «شهرام منگور» را در اشنویه به اتهام همکاری با احزاب اپوزیسیون کردستان بازداشت کرده و هیچ اطلاعاتی درباره محل نگهداری‌ او به خانواده‌اش نداده است.هیچ «خط‌ قرمزی» را از جانب مسکو نخواهد پذیرفت.

04.12. به گزارش الجزیره، محمد بن عبدالرحمان آل ثانی تأکید کرد که وضعیت امنیتی افغانستان باعث نگرانی کشورهای همسایه و کشورهای منطقه شده است.2021 دوحه/ خبرگزاری آناتولی شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر طی سخنانی در هفتمین نشست مجازی «گفتگوهای مدیترانه» اعلام کرد که قطر فعالیت‌های تعمیر و تجهیز برای آماده‌سازی مجدد فرودگاه کابل را با ترکیه انجام می‌دهد. همچنین کردپا به نقل از یک منبع آگاه نوشته است که ماموران حین بازداشت این نوجوان، هیچ حکمی نشان نداده‌اند. وی اظهار داشت: روسیه، چین و کشورهای منظقه نسبت به بروز هرگونه تنش در افغانستان نگرانی‌های به‌حق دارند، گفت: قطر در حال تماس با روسیه برای اطمینان از برقراری ثبات در افغانستان است. وی تأکید کرد که روسیه، چین و کشورهای منطقه در مورد هر گونه تنش احتمالی در افغانستان نگرانی‌های مشروع و قانونی دارند. آل ثانی خاطرنشان کرد: وضعیت امنیتی در افغانستان به افزایش نگرانی کشورهای همسایه و منطقه منجر می‌شود. این گزارش که به تایید مقامات آمریکایی نیز رسیده، نشان می‌دهد روسیه برای حمله از چند جبهه مختلف به اوکراین در حال آمادگی است.

جامعه بین‌المللی در قبال تحولات افغانستان استراتژی مشخصی ندارد. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:. وی با بیان اینکه قطر از شبکه گسترده دوستی خود در راستای برقراری امنیت و ثبات در منطقه استفاده می‌کند، بر لزوم تقویت گفت‌وگو و بررسی دلایل اصلی مشکلات برای دستیابی به ثبات در منطقه تاکید کرد. .