قطار بلوک 1056 متری وارد ترکیه شد

01/08/2020 10:39:00 ب.ظ

#قطار بلوک 1056 متری وارد #ترکیه شد

قطار, راه‌آهن باکو-تفلیس-قارص

قطار بلوک 1056 متری وارد ترکیه شد

قطار بلوک 1056 متری که در 20 ژوئیه از چین حرکت کرد، صبح امروز وارد ایستگاه «کوسه‌کوی» شهرستان ازمیت ترکیه شد. - خبرگزاری آناتولی

01.08.2020آنکارا/ یلدیز اونال/ خبرگزاری آناتولیوزارت حمل‌ونقل و زیرساخت ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: قطار بلوک 1056 متری که در 20 ژوئیه با همکاری کنسرسیوم ترانس-خزر از چین به راه افتاد، امروز ساعت 09.00 وارد ایستگاه «کوسه‌کوی» شهرستان ازمیت ترکیه شد.

قطار مذکور متشکل از 50 کانتینر بوده و بیشتر تجهیزات الکترونیکی و لوازم پزشکی مانند ماسک حمل می‌کند. این قطار 1992 تن وزن داشته و طولانی‌ترین قطار بلوک است که از راه‌آهن باکو-تفلیس-قارص عبور می‌کند.این قطار عظیم‌الجثه مسیر آخالکالاک (گرجستان)-کوسه‌کوی (ازمیت) را ظرف 52 ساعت از جمله مراحل گمرکی طی کرده و رکورد جدیدی را ثبت کرد. این قطار بلوک پیش از این نیز مسیر مذکور را ظرف 70 ساعت طی کرده بود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

تصادف قطار در پرتغال ۲ کشته و ۵۰ زخمی بر جای گذاشترسانه‌های پرتغال گزارش می‌دهند در پی این حادثه دو واگن از قطار مسافربری از ریل خارج و به بیرون پرتاب شده است.

مسافران روسی در پی از سرگیری پروازها وارد استانبول شدنددر پی از سرگیری پروازها بین ترکیه و روسیه از اول اوت، امروز اولین گروه مسافران روسی وارد استانبول شدند. - خبرگزاری آناتولی

دستگیری سرکرده گروهک تروریستی تندر توسط وزارت اطلاعاتدستگیری سرکرده گروهک تروریستی تندر توسط وزارت اطلاعات اشراف سربازان گمنام امام زمان (عج) به یک گروه تروریستی مستقر در آمریکا منجر به دستگیری سرکرده گروهک تروریستی «تندر» شد. وزارت اطلاعات: جمشید شارمهد سرکرده گروه تروریستی تندر که از آمریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه در ایران را هدایت می‌کرد در پی عملیاتی پیچیده، اکنون در دستان قدرتمند سربازان گمنام امام زمان (عج) قرار دارد./صداوسیما

قرعه کشی پنجمین طرح فروش سایپا انجام شد/ اعلام اسامی افراد منتخب فردا- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimقرعه کشی پنجمین طرح فروش سایپا انجام شد اسامی منتخب در این طرح، پس از تائید نهادهای نظارتی و تخصیص به نمایندگی ها، ظهر فردا اعلام خواهد شد ضمن اینکه به منتخبین نیز با ارسال پیامک اطلاع رسانی خواهد شد

رسانه یونانی: حاج‌صفی با آریس به توافق رسید + عکس- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnimیک رسانه معتبر ورزشی یونان مدعی توافق نهایی احسان حاج‌صفی با باشگاه آریس سالونیکی شد.

ترکیه بین 4200 خانواده نیازمند در غزه گوشت قربانی توزیع می‌کند

قطار بلوک 1056 متری که در 20 ژوئیه از چین حرکت کرد، صبح امروز وارد ایستگاه «کوسه‌کوی» شهرستان ازمیت ترکیه شد.Aa در یک حادثه قطار در شمال پرتغال دست‌کم ۲ نفر جان خود را از دست دادند و ۵۰ نفر دیگر نیز مجروح شدند.در پی از سرگیری پروازها بین ترکیه و روسیه از اول اوت، امروز اولین گروه مسافران روسی وارد استانبول شدند.به گزارش ایسنا، اشراف سربازان گمنام امام زمان (عج) بر یک گروه تروریستی مستقر در آمریکا، منجر به دستگیری سرکرده  این  گروهک تروریستی ( تندر ) شد.

01.08. قطار مسافربری به هنگام وقوع این حادثه ۲۸۰ سرنشین داشت.2020 آنکارا/ یلدیز اونال/ خبرگزاری آناتولی وزارت حمل‌ونقل و زیرساخت ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: قطار بلوک 1056 متری که در 20 ژوئیه با همکاری کنسرسیوم ترانس-خزر از چین به راه افتاد، امروز ساعت 09.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی نخستین هواپیمای حامل مسافران روسی در پی از سرگیری پروازها میان روسیه و ترکیه که به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود، امروز وارد استانبول شد.00 وارد ایستگاه «کوسه‌کوی» شهرستان ازمیت ترکیه شد. شهردار سوره ماریو به خبرنگاران گفته است بلافاصله پس از وقوع حادثه نیروهای امداد و نجات و همچنین خودروهای آتش نشانی به محل حادثه اعزام شده‌اند. قطار مذکور متشکل از 50 کانتینر بوده و بیشتر تجهیزات الکترونیکی و لوازم پزشکی مانند ماسک حمل می‌کند.

این قطار 1992 تن وزن داشته و طولانی‌ترین قطار بلوک است که از راه‌آهن باکو-تفلیس-قارص عبور می‌کند. رسانه‌های پرتغالی گزارش داده‌اند در پی این تصادف، قطار مسافربری در محور شمالی از ریل خارج شده و دست کم دو واگن آن به بیرون ریل پرتاب شده‌اند. دلیارا گفت: به همراه دوستم به مدت 12 روز به استانبول‌گردی خواهم پرداخت و پس از آن به کاپادوکیا خواهیم رفت. این قطار عظیم‌الجثه مسیر آخالکالاک (گرجستان)-کوسه‌کوی (ازمیت) را ظرف 52 ساعت از جمله مراحل گمرکی طی کرده و رکورد جدیدی را ثبت کرد. این قطار بلوک پیش از این نیز مسیر مذکور را ظرف 70 ساعت طی کرده بود. مرکز اورژانس پزشکی پرتغال اعلام کرد که ۵ خودروی امدادی، دو آمبولانس و دو بالگرد به محل وقوع حادثه اعزام شده‌اند تا به آسیب دیدگان کمک‌های درمانی ارائه دهند. قطار مذکور پنجمین قطار بلوک به شمار می‌رود که از مسیر کریدور میانه ترکیه حرکت کرده است. گفتنی است پروازها بین ترکیه و روسیه به دلیل شیوع ویروس کرونا در ماه مارس سال جاری متوقف شده بود. از سوی دیگر، ششمین و هفتمین قطارهای بلوک نیز از گرجستان و قزاقستان به مقصد ترکیه به راه افتادند.

این قطارها از 50 کانتینر دارای حجم 40 فوت هستند. چین قصد دارد 30 درصد از حمل و نقل ریلی خود به اروپا که از طریق روسیه انجام می شود را به کریدور میانه منتقل کند. بدین ترتیب خط چین-روسیه (سیبری) از طریق بلاروس که به عنوان خط شمالی شناخته شده است و فعالیت حمل و نقل به اروپا را با 5500 قطار در سال انجام می‌دهد٬ در مرحله اول با 1000 سفر و در مرحله دوم با 1500 سفر از طریق ترکیه انجام خواهد داد. سازمان راه آهن دولتی ترکیه و سازمان فناوری اطلاعات همکاری خود را با کشورهای منطقه برای فعال تر کردن کریدور میانه ادامه می‌دهند. عملیات گمرکی با هماهنگی وزارت امور بازرگانی و اداره کل گمرکات تسهیل شده و در نتیجه ترخیص کالا از گمرک به 10تا 15 دقیقه در هر قطار کاهش می یابد.

- رکورد سرعت با 12 روز شکسته شد کنسرسیوم حمل و نقل بین المللی ترانس خزر که از شیان چین حرکت کرده بود رکورد سرعت را با 12 روز شکست و به ایستگاه ازمیت ترکیه رسید. حمل کانتینرها از بندر باکو به ایستگاه بیوک-کیسیک در جمهوری آذربایجان به جای 24 ساعت در 14 ساعت انجام می شود. مدت پیمایش مسیر راه آهن ترکیه نیز از 70 ساعت به 50 ساعت رسید. ششمین قطار که از چین به ترکیه حرکت خواهد کرد با عبور از مرمره، از طریق ایستگاه استانبول-هالکالی به اروپا می‌رسد. .