قطار بلوک 1056 متری وارد ترکیه شد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

قطار بلوک 1056 متری که در 20 ژوئیه از چین حرکت کرد، صبح امروز وارد ایستگاه «کوسه‌کوی» شهرستان ازمیت ترکیه شد. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

قطار بلوک 1056 متری که در 20 ژوئیه از چین حرکت کرد، صبح امروز وارد ایستگاه «کوسه‌کوی» شهرستان ازمیت ترکیه شد.وزارت حمل‌ونقل و زیرساخت ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: قطار بلوک 1056 متری که در 20 ژوئیه با همکاری کنسرسیوم ترانس-خزر از چین به راه افتاد، امروز ساعت 09.00 وارد ایستگاه «کوسه‌کوی» شهرستان ازمیت ترکیه شد.

این قطار عظیم‌الجثه مسیر آخالکالاک (گرجستان)-کوسه‌کوی (ازمیت) را ظرف 52 ساعت از جمله مراحل گمرکی طی کرده و رکورد جدیدی را ثبت کرد. این قطار بلوک پیش از این نیز مسیر مذکور را ظرف 70 ساعت طی کرده بود.از سوی دیگر، ششمین و هفتمین قطارهای بلوک نیز از گرجستان و قزاقستان به مقصد ترکیه به راه افتادند. این قطارها از 50 کانتینر دارای حجم 40 فوت هستند.

بدین ترتیب خط چین-روسیه (سیبری) از طریق بلاروس که به عنوان خط شمالی شناخته شده است و فعالیت حمل و نقل به اروپا را با 5500 قطار در سال انجام می‌دهد٬ در مرحله اول با 1000 سفر و در مرحله دوم با 1500 سفر از طریق ترکیه انجام خواهد داد. عملیات گمرکی با هماهنگی وزارت امور بازرگانی و اداره کل گمرکات تسهیل شده و در نتیجه ترخیص کالا از گمرک به 10تا 15 دقیقه در هر قطار کاهش می یابد.کنسرسیوم حمل و نقل بین المللی ترانس خزر که از شیان چین حرکت کرده بود رکورد سرعت را با 12 روز شکست و به ایستگاه ازمیت ترکیه رسید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تصادف قطار در پرتغال ۲ کشته و ۵۰ زخمی بر جای گذاشترسانه‌های پرتغال گزارش می‌دهند در پی این حادثه دو واگن از قطار مسافربری از ریل خارج و به بیرون پرتاب شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مسافران روسی در پی از سرگیری پروازها وارد استانبول شدنددر پی از سرگیری پروازها بین ترکیه و روسیه از اول اوت، امروز اولین گروه مسافران روسی وارد استانبول شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دستگیری سرکرده گروهک تروریستی تندر توسط وزارت اطلاعاتدستگیری سرکرده گروهک تروریستی تندر توسط وزارت اطلاعات اشراف سربازان گمنام امام زمان (عج) به یک گروه تروریستی مستقر در آمریکا منجر به دستگیری سرکرده گروهک تروریستی «تندر» شد. وزارت اطلاعات: جمشید شارمهد سرکرده گروه تروریستی تندر که از آمریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه در ایران را هدایت می‌کرد در پی عملیاتی پیچیده، اکنون در دستان قدرتمند سربازان گمنام امام زمان (عج) قرار دارد./صداوسیما
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

قرعه کشی پنجمین طرح فروش سایپا انجام شد/ اعلام اسامی افراد منتخب فردا- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimقرعه کشی پنجمین طرح فروش سایپا انجام شد اسامی منتخب در این طرح، پس از تائید نهادهای نظارتی و تخصیص به نمایندگی ها، ظهر فردا اعلام خواهد شد ضمن اینکه به منتخبین نیز با ارسال پیامک اطلاع رسانی خواهد شد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

رسانه یونانی: حاج‌صفی با آریس به توافق رسید + عکس- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnimیک رسانه معتبر ورزشی یونان مدعی توافق نهایی احسان حاج‌صفی با باشگاه آریس سالونیکی شد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ترکیه بین 4200 خانواده نیازمند در غزه گوشت قربانی توزیع می‌کند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »