قضات به فعالیت‌های صنفی نگاه امنیتی نداشته باشند

09/09/2019 04:00:00 ب.ظ

سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی: مردم سوال می‌کنند چطور مفسدین اقتصادی به حبس‌های ۱۰ و ۱۵ ساله محکوم شده و فعالین کارگری و معلمان با احکام طولانی‌مدت مواجه می‌شوند

سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی: مردم سوال می‌کنند چطور مفسدین اقتصادی به حبس‌های ۱۰ و ۱۵ ساله محکوم شده و فعالین کارگری و معلمان با احکام طولانی‌مدت مواجه می‌شوند

سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه ما به ورود رییس قوه قضاییه به احکام صادره اخیر مثبت است ابراز امیدواری کرد که همین نگاه به قضات تسری یافته و نسبت به فعالیت‌های صنفی نگاه امنیتی نداشته باشند.

وی ادامه داد: مردم سوال می‌کنند چطور مفسدین اقتصادی به حبس‌های ۱۰ و ۱۵ ساله محکوم شده و در همین شرایط فعالین کارگری و معلمان با احکام طولانی مدت مواجه می‌شوند. جرم کدامشان بیشتر است، کارگری که از تنگنای معیشتی به ستوه آمده یا مفسدی که به اموال مردم دست‌دازی کرده است؟

نماینده تهران با بیان اینکه نگاه ما به ورود رییس قوه قضاییه به احکام صادره اخیر مثبت است ابراز امیدواری کرد که همین نگاه به قضات تسری یافته و نسبت به فعالیت‌های صنفی نگاه امنیتی نداشته باشند.وی مصلحت سنجی و شناخت ضروریات زمان را امری دانست که قضات باید به آن عنایت بیشتری داشته باشند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

جان بولتون: مدیرکل آژانس برای بررسی 'فعالیت‌های پنهان اتمی' به تهران رفتهجان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ‌سفید در توییتر مدعی شده که مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به این علت به تهران سفر کرده که در آخرین گزارش این نهاد سازمان ملل متحد به فعالیت‌های غیر علنی هسته‌ای از سوی ایران اشاره شده است.

احتمال ورود کمیسیون فرهنگی مجلس به جشن سینمای ایران/ ارشاد به سازندگان رستاخیز ظلم کردنصرالله پژمانفر در گفتگو با ایلنا مطرح کرد: احتمال ورود کمیسیون فرهنگی مجلس به جشن سینمای ایران/ ارشاد به سازندگان رستاخیز ظلم کرد

پاکستان به هواپیمای حامل رئیس جمهوری هند اجازه ورود به حریم هوایی‌اش را ندادشاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان، شنبه 7 سپتامبر 2019، تایید کرد که به هواپیمای حامل رام‌نات

واکنش آنکارا به هشدار واشنگتن درباره سفر به شرق ترکیهوزارت امور خارجه ترکیه به هشدار آمریکا به شهروندانش درباره سفر به مناطق جنوب شرق ترکیه واکنش نشان داد. - خبرگزاری آناتولی

واکنش وزیر خارجه آمریکا به مرگ موگابه: او در چهار دهه زیمبابوه را به ویرانی کشاند🔺 واکنش وزیر خارجه آمریکا به مرگ موگابه: او زیمبابوه را به ویرانی کشاند ⚡️پمپئو در توئیتر نوشت موگابه در سال‌های طولانی که رأس قدرت بود کشوری با ظرفیت‌های بالا را به جایی رساند که بیشتر مردم آن نیازمند کمک‌های غذایی بین‌المللی هستند.

پاسخ طالبان به ترامپ: لغو مذاکرات صلح بیشتر به ضرر آمریکاست | DW | 08.09.2019طالبان با صدور بیانیه‌ای به توقف مذاکرات صلح از سوی دونالد ترامپ واکنش نشان داد. در این بیانیه آمده است: «طالبان در ۱۸ سال گذشته ثابت کردند که به کمتر از خروج نیروهای خارجی از افغانستان راضی نمی‌شوند و برای رسیدن به این هدف، به نبردشان ادامه خواهند داد.»

فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به دستور رییس قوه قضاییه درباره تجدید نظر در احکام اخیر دادگاه انقلاب، گفت: ما در شرایط خاصی هستیم از یک طرف دشمنان در پی یافتن راهی برای شکستن مقاومتمان هستند و از طرف دیگر مردم مطالبات به حقی دارند که نتوانسته‌ایم آنطور که شایسته ملت است، آنها را محقق کنیم.Board member states eager to get a full report as soon as possible.نصرالله پژمانفر (عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و رئیس کارگروه فضای مجازی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به حواشی و روند برگزاری بیست و یکمین دوره جشن سینمای ایران گفت: برخی از مراسم‌ها و جلساتی که در ماه‌های اخیر برگزار شد از مسیر اصلی خود خارج شده و به حاشیه می‌رود که این حاشیه اصلاً در راستای مأموریت آن سازمان نیست و نگرانی‌هایی را برای کشور ایجاد می‌کند.کاویند رئیس جمهوری هند اجازه عبور از حریم هوایی پاکستان داده نشده است.

در چنین وضعیتی برخوردهای غیرمنطقی با فعالین صنفی، سیاسی و مدنی هیچ ثمره‌ای جز واگرایی ندارد لذا ما بیش از هر زمان دیگری به وحدت و انسجام ملی نیازمندیم. وی ادامه داد: مردم سوال می‌کنند چطور مفسدین اقتصادی به حبس‌های ۱۰ و ۱۵ ساله محکوم شده و در همین شرایط فعالین کارگری و معلمان با احکام طولانی مدت مواجه می‌شوند. این نشریه هفته گذشته (۳۰ اوت) در گزارشی به نقل از یک مقام دولت آمریکا نوشته بود:"گزارش آتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مملو است از نگرانی‌ها نسبت به این که ایران فعالیت‌های هسته‌ای غیرقانونی را به طور مخفی انجام داده است. جرم کدامشان بیشتر است، کارگری که از تنگنای معیشتی به ستوه آمده یا مفسدی که به اموال مردم دست‌دازی کرده است؟ نماینده تهران با بیان اینکه نگاه ما به ورود رییس قوه قضاییه به احکام صادره اخیر مثبت است ابراز امیدواری کرد که همین نگاه به قضات تسری یافته و نسبت به فعالیت‌های صنفی نگاه امنیتی نداشته باشند. اما امروز در حوزه سینما اینقدر مسئله داریم که اگر این مجموعه همه همت خود را برای حل این مسئله بگذارد شاید برگزاری جلسه به‌صورت هفته‌ای یک بار، هم برای حل مسائل کافی نباشد. وی مصلحت سنجی و شناخت ضروریات زمان را امری دانست که قضات باید به آن عنایت بیشتری داشته باشند." این در حالی است که خبرگزاری آسوشیتدپرس روز شنبه، هفتم سپتامبر، به نقل از آژانس انرژی اتمی گزارش کرده که بازرسان این نهاد در تهران مستقرند تا بر آنچه تهران آغاز"گازدهی ماشین‌های آی‌آر۶ را به صورت زنجیره ۲۰ تایی و سپس ۳۰ تایی" اعلام کرده نظارت کنند. سعیدی ابراز امیدواری کرد که با تجدید نظر اساسی در احکام صادره، مردم تغییر در قوه قضاییه را احساس کنند. طبق فرمان اخیر نارندرا مودی نخست وزیر این کشور، خودمختاری ایالت جامو و کشمیر مسلمان‌نشین در شمال که پیشتر در ماده 370 قانون اساسی این کشور تضمین شده بود، از این پس اعتبار نخواهد داشت.

وی افزود: نیاز است که مردم نسبت به ارکان نظام دلگرم بوده و به آنها اتکا کنند و نباید با دست خودمان از این فرصت تهدید بسازیم." حق نشر عکس Tasnim همزمان گزارش شده که کرنل فروتا، مدیرکل موقت آژانس هم امروز، شنبه، راهی تهران شده است تا فردا، یکشنبه، با مقام‌های عالی‌رتبه ایران دیدار کند. سوال این است که آیا این افراد حاضرند تبعات حقوقی این مسئله را بپذیرند؟ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: باید سازمان سینمایی و بالاتر از آن وزارت ارشاد، بر این جشن‌ها و مراسم‌ها نظارت داشته و حتی در برخی موارد برخورد و موضع‌گیری می‌کردند. انتهای پیام .