قصه‌گویی برای جلوگیری از تکرار فجایع تاریخی؛ همکاری دو هنرمند ایرانی و اسرائیلی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

انتشار روایت‌هایی‌درباره تبعیض و نفرت چه تاثیراتی دارد؟ این سوال ما از رافائل رودان و سهند صاحب دیوانی است؛۲هنرمند اسرائیلی و ایرانی که با اجرای نمایش‌های۲نفره در باب پلیدی جنگ، لزوم دوستی و صلح تلاش می‌کنند. موزه_هولوکاست پروژه_سرداری Gholamhosinpour

ایران‌وایر در هفته‌های اخیر مقالات و ویدیوهای متعددی درباره فجایع جمعی، هولوکاست، یهودی‌ستیزی و تئوری‌های توطئه تهیه و منتشر کرده است. انتشار روایت‌هایی درباره تبعیض و نفرت چه تاثیراتی دارد؟ این سوال ما از رافائل رودان و سهند صاحب دیوانی است؛ دو هنرمند اسرائیلی و ایرانی که در طول چند سال گذشته با اجرای نمایش‌های دو نفره، قصه‌گویی و نقالی در باب پلیدی جنگ ، لزوم دوستی و صلح تلاش می‌کنند.

او پیشینه تلخی ته ذهنش دارد. اردوگاه‌های مرگ. شاید به همین دلیل است که دشمنی بین دولت ایران و اسرائیل و مبارزه بر علیه «بیگانه‌هراسی» همواره از دغدغه‌های این جوان اسرائیلی-ایرانی بوده و بنیان آشنایی و همکاری مشترک او با «سهند صاحب‌دیوانی»، جوان قصه گو و روایتگر ساکن هلند، بر پایه همین فهم مشترک شکل گرفته است.

رافائل رودان معتقد است رازی بین علت بروز فاجعه هولوکاست و نشنیدن قصه همدیگر وجود دارد که اگر این راز را درنیابیم، باز هم ممکن است در معرض تکرار آن فجایع باشیم. «رافائل رودان» می‌گوید تجربه هولناک نسل‌کشی یهودیان در جنگ جهانی دوم همه جا به نوعی او را دنبال کرده است:«در هلند خانه‌ای را به عنوان محل سکونت انتخاب کرده بودم که فضای غریبی داشت. بعدتر متوجه شدم یک زوج یهودی در جنگ جهانی دوم در آن زندگی می‌کرده‌اند. این زوج هنگام حمله آلمان شهر را ترک نکرده بودند و در یک بخش خانه که از طریق در مخفی پشت کتابخانه به فضای اصلی متصل می‌شده، پنهان شده بودند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

درخواست بیش از ۱۰۰ کنشگر داخل ایران از سازمان ملل برای حمایت از همه‌پرسی گذارسازمان ملل به ما که میرسه میشه سازمان دمل! نه_به_جمهوری_اسلامی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آلمان: توافق برای جلوگیری از اقدام ایران به بی‌ثبات کردن منطقه مهم استدر حالی که تهران سه‌شنبه 9 مارس 2021 خواستار بازگشت بی قید و شرط واشنگتن به توافق‌ هسته‌ای شده، یک توافق دیگر باید با عربستان انجام شود چون سعودی هم زیاد تلاش دارند تا منطقه بی ثبات شود آلمان هم هر سال میلیون ها دالر سلاح به عربستان می فروشد عربستان سعودی مسئول تمام مشکلات در جهان است.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

وعده دولت ایران برای جلوگیری از تکرار اعتراضات در بلوچستانحسین ذوالفقاری،‌ معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور،‌ با اعلام اینکه این وزارتخانه در صدد است که کار
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا: به همکاری با سعودی برای جلوگیری از تهدیدات در منطقه پایبندیمنید پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، پنج‌شنبه، گفت که ریاض شریک اصلی آمریکا در بسیاری از اولویت‌ها و از جمله آن، امنیت منطقه‌ای و مبارزه با تروریسم است. العربیه_فارسی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »