قرنطینه ۲۱ میلیون فرانسوی؛ نخست‌وزیر واکسن آسترازنکا می‌زند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 59%

شماری از کشورهای اروپایی که استفاده از واکسن آسترازنکا را طی روزهای گذشته متوقف کرده بودند قرار است واکسیناسیون با این محصول را از سر بگیرند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

فرانسه، آلمان و ایتالیا از جمله کشورهایی هستند که به دنبال اعلام نظر اداره دارویی اروپا مبنی بر «ایمن و موثر» بودن واکسن آسترازنکا در نظر دارند استفاده از این واکسن را بار دیگر آغاز کنند.

بسیاری از کشورهای اروپایی طی روزهای اخیر به دنبال دریافت گزارش هایی مبنی بر لخته شدن خون چند نفر از افراد واکسینه شده با واکسن آسترازنکا تصمیم گرفته بودند که تزریق این محصول را موقتا متوقف کنند.نخست وزیر فرانسه شامگاه پنجشنبه اعلام کرد که در نظر دارد روز جمعه با واکسن آسترازنکا خود را در برابر ویروس کرونا واکسینه کند. تصمیمی که در راستای جلب اعتماد شهروندان به تزریق این واکسن اتخاذ شده است.

این در حالی است که سوئد و نروژ در نظر دارند تا برای تصمیم گیری در مورد استفاده از واکسن آسترازنکا تا هفته آینده صبر کنند. گروهی از کادر درمان در نروژ اعلام کرده که استفاده از واکسن آسترازنکا با لخته شدن خون افراد واکسینه شده مرتبط بوده است. کمیته جهانی ایمنی واکسن ها در سازمان جهانی بهداشت قرار است روز جمعه نظر مشورتی خود را درباره استفاده از واکسن آسترازنکا و عوارض جانبی آن اعلام کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در فرانسه؛ قرنطینه ۴ هفته‌ای به جریان افتاد | DW | 21.03.2021دولت فرانسه برای پاریس و چند شهر بزرگ دیگر محدودیت‌های مرتبط با پاندمی را شدت بخشیده است. مقررات تازه حدود یک سوم از ۶۷ میلیون نفر شهروندان کشور را در بر می‌گیرد و هدف آن جلوگیری از آسیب‌های موج سوم است. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

هنوز به قله موج چهارم نرسیدیم/۲۱ هزار کرونا مثبت نقض قرنطینه کردندسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: *هنوز به قله موج چهارم نرسیدیم *۲۱ هزار کرونا مثبت نقض قرنطینه کردند *حالاحالاها از وضعیت قرمز خارج نخواهیم شد *پیش‌بینی ما این است که در پیک چهارم تعداد بستری‌ها به حدود ۶۰ هزار نفر برسد مدیریت جهانی اینطوریه ها تا پایان سال از هشتاد میلیون میشیم هشت میلیون
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمار کرونا در هند از مرز ۲۱ میلیون گذشت؛ ۱۰ مبتلا به ویروس هندی-کالیفرنیایی در ایرانشمار جان باختگان کرونا در شبانه‌روز گذشته به ۳ هزار و ۹۸۰ نفر در هند گزارش شده و به این ترتیب آمار کل مرگ و میر ناشی از کرونا از ابتدای شیوع تا کنون در هند به ۲۳۰ هزار و ۱۶۸ مورد رسیده است. خبر از هند میزنه تا آخرش یک شاخی به ایران بزنه... چندتا از این ویروس نسخه هندی در اروپا اومده... لعنت بر هرچی اروپایی و رسانه دروغپرداز اونها
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اینفوگرافی | وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 21 اردیبهشت 1400📊 اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران- ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ▫️مبتلایان جدید: ۱۸۱۳۳ نفر ▫️قربانیان جدید: ۳۰۷ نفر 👈مشاهده تصویر باکیفیت اجتماعی EtemadOnline
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

شادباش‌های نوروزی سه مقام ارشد کاخ سفید | DW | 21.03.2021پس از رئیس جمهوری ایالات متحده سه مقام ارشد کاخ سفید، از جمله نماینده ویژه آمریکا در امور ایران نوروز را تبریک گفتند. رابرت مالی ابراز امیدواری کرده ایران و آمریکا در سال جدید به سمت تعامل سازنده پیش روند. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. بین ایرانو مردم ایران و حاکمان ایران فرق زیادی است ، ایران یک سرزمین کهن است که در آن اقوام مختلف با زبانها و مذاهب مختلف جمعیت ان را تشکیل می‌دهند که در آن کشور زندگی می‌کنند، حاکمان ایران افراد کمی هستند که آن کشور و مردم ان سرزمین را اشغال کردند و آزادی را از آنها سلب کردند آمریکا و اروپا شاید بتواند با ملایان جنایتکار تعامل کنند و چشمان خود را بر نقض حقوق بشر توسط فرقه تبهکار ببندند، ولی این را مطمئن باشید مردم ایران با جنایتکاران هیچ تعاملی نخواهند کرد و رژیم را سرنگون میکنند. نه_به_جمهوري_اسلامي
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »