قرنطینه در ایران؛ دختر دونده‌ای که در خانه‌اش ماراتون دوید

10/04/2020 04:47:00 ب.ظ

قرنطینه در ایران؛ دختر دونده‌ای که در خانه‌اش ماراتون دوید #ویروس_کرونا #کووید_۱۹ #قرنطینه #در_خانه_بمانیم بیشتر بخوانید🔽

ویروس_کرونا, کووید_۱۹

قرنطینه در ایران ؛ دختر دونده‌ای که در خانه‌اش ماراتون دوید ویروس_کرونا کووید_۱۹ قرنطینه در_خانه_بمانیم بیشتر بخوانید🔽

ورزش کاران مرز نمی‌شناسند و هیچ قرنطینه ‌ای آنها را محدود نمی‌کند. نمونه آنها دونده ایران ی است که روز جمعه مسیر ۴۲ کیلومتری ماراتن را در خانه‌اش دوید. گزارش اختصاصی یورونیوز را بخوانید.

شیوع ویروس کرونا نیمی از جمعیت کره زمین را خانه‌ نشین کرده است.دیدن فیلم و سریال، مطالعه، گوش دادن به موسیقی و گاهی نرمش از جمله کارهایی است که مردم خانه نشین برای سرگرم کردن خودشان انجام می‌دهند.در نگاه اول به نظر می‌رسد که شرایط برای ورزشکاران، به‌ویژه کسانی که ورزش‌های هوازی و خارج از منزل انجام می‌دهند کمی پیچیده‌تر است. اما واقعیت چیز دیگری است.

الناز ناصری، دوندهیورونیوزورزشکاران مرز نمی‌شناسند و هیچ قرنطینه‌ای آنها را محدود نمی‌کند. نمونه آنها دوندگانی است که روز جمعه در سراسر جهان مسیر ۴۲ کیلومتری ماراتن را در خانه‌هایشان دویدند تا نشان دهند همیشه و در هر شرایطی می‌توان ورزش کرد.در ایران الناز ناصری از جمله دوندگانی بود که در این چالش شرکت کرد و توانست ۴۲ کیلومتر در خانه‌اش بدود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

Bravoooo💕🌷

عفو بین‌‌الملل: نیروهای امنیتی ۳۶ زندانی را در اعتراضات اخیر در زندان‌های ایران کشته‌اندعفو بین‌‌الملل: نیروهای امنیتی ۳۶زندانی را در اعتراضات اخیر در زندان‌های ایران کشته‌اند در پی شیوع کرونا و نگرانی از همه گیری این ویروس در زندان‌های ایران زندانیان در چندین زندان مختلف در عادل‌آباد شیراز ، الیگودرز، تبریز، سقز، و همدان دست به اعتراض زدند

گفتگو با باب دیاچنکو که درز اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام را گزارش کردباب دیاچنکو، مدیر بخش تحقیقات امنیت سایبری در Comparitech این موضوع را کشف کرده و آن را گزارش داده بود. او بعد از آرام شدن واکنش‌ها، در گفت‌وگوی اختصاصی با یورونیوز درباره درز اطلاعات و داده‌هایی که به آنها دست پیدا کرده،‌ توضیح داد. عاشقان حضرت دلدار به دنیا آمد... ThePromisedSaviour اللهم_عجل_لوليك_الفرج بدلیل چنین گزارشی اعدام باید گردد کار خودشونه

شناسایی دانش‌آموزانی که به اینترنت دسترسی ندارند/ تداوم آموزش در مناطق محروم و عشایریمعاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره راه‌اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزی (شاد) گفت: با توجه به اینکه تضمین‌های امنیت این شبکه بسیار مهم است، آغاز بکار شبکه برای مدتی به تعویق افتاده تا اطمینان لازم از همه آمادگی‌های فنی و امنیتی کسب شود. خیلی ها بنا به دلایل مختلف دسترسی به اینترنت و آموزش آنلاین ندارن ،، از یه طرف از کلاس و درس جا موندن و از طرف دیگه این جا ماندگی باعث شده از نظر روحی هم مشکل پیدا کنن و حس سَر خوردگی داشته باشن ،،، از نزدیک این مشکل رو دیدم و چندین نفر رو میشناسم که این حال و روزشونه الان؟؟! بعد دو ماه این تدبیر رو اندیشیدند؟

روزهای قرنطینه در خانه؛ چگونه ماندگاری میوه و سبزیجات را افزایش دهیم؟در روزهایی که به دلیل شیوع کرونا مجبوریم بسیار کمتر از گذشته به خرید برویم، ذخیره کافی مواد غذایی و داشتن ابتکاراتی برای افزایش ماندگاری آنها یک چالش مهم برای خانواده‌ها است.

چگونه از خود در برابر کرونا محافظت کنیم و چگونه علائم بیماری را کنترل کنیم؟افراد مبتلا به بیماری «کووید ۱۹» و یا مشکوک به ابتلا به آن چگونه می‌توانند به بدن خود برای غلبه بر ویروس جدید کرونا کمک کنند؟ دانش زندگی را طولانی می‌کند. 🤕 در اروپا اولویت درمان به بیماران جوان هست بیماران ۵۵الی ۶۰ سال را درمان نمی کنند تا بمیرند، در ایران بر عکس هست به بیماران مسن را اولویت قرار میدهند این فرهنگ منحط غربی هست

حمایت از صنعت مرغداری از حرف تا عمل/ بی‌ثباتی در تصمیم‌سازی صادرات را بی‌ثمر می‌کنددبیر ستاد تنظیم بازار از کاهش عوارض صادراتی برای حمایت از مرغداران از پنج هزار تومان به ازای هر کیلوگرم به یک هزار و 500 تومان خبر داد. با توجه به مازاد کم سابقه تولید مرغ و زیان مرغدارن شاید در ظاهر این تصمیم بتواند بخشی از فشار بر بازار و تولیدکنندگان را بکاهد، اما کارشناسان معتقدند به دلیل بی‌ثباتی در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در صادرات، کاهش عوارض عملا برای صنعت مرغداری بی‌ثمر است.

Aa شیوع ویروس کرونا نیمی از جمعیت کره زمین را خانه‌ نشین کرده است.اشتراک مشاهده نظرات چاپ سازمان عفو بین الملل در گزارشی اعلام کرد که احتمال می دهد حدود ۳۶ زندانی بر اثر اقدامات مهلک نیروهای امنیتی برای سرکوب اعتراضات زندانیان کشته شده باشند.Aa اوایل فروردین‌ ماه امسال و در عرض چند روز، سه بار درز اطلاعاتی بزرگ در ایران رخ داد.رضوان حکیم زاده در گفت وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه در ایام تعطیلات ناشی از شیوع کرونا، آموزش تعطیل نشد و حتی در ایام عید هم آموزش دروس از طریق مدرسه تلویزیونی دنبال شد؛ درباره راه‌اندازی شبکه اجتماعی دانش آموزی (شاد) اظهار کرد: یکی از اقداماتی که در سطح ملی پیگیری شد راه اندازی یک بستر فضای مجازی امن و فراگیر بود که بتواند خانواده گسترده آموزش و پرورش را پوشش دهد و اقداماتی که معلمان انجام می دهند را پشتیبانی کند.

دیدن فیلم و سریال، مطالعه، گوش دادن به موسیقی و گاهی نرمش از جمله کارهایی است که مردم خانه نشین برای سرگرم کردن خودشان انجام می‌دهند. در نگاه اول به نظر می‌رسد که شرایط برای ورزشکاران، به‌ویژه کسانی که ورزش‌های هوازی و خارج از منزل انجام می‌دهند کمی پیچیده‌تر است.» در پی شیوع کرونا و نگرانی از همه گیری این ویروس در زندان‌های ایران، زندانیان در چندین زندان مختلف در عادل‌آباد شیراز ، الیگودرز، تبریز، سقز، و همدان دست به اعتراض زدند. اما واقعیت چیز دیگری است. بعدتر تایید شد که این داده‌ها دست‌کم توسط یک هکر در یکی از انجمن‌های اینترنتی فروش اطلاعات قرار داده شده بود. الناز ناصری، دونده یورونیوز ورزشکاران مرز نمی‌شناسند و هیچ قرنطینه‌ای آنها را محدود نمی‌کند.» در گزارش عفو بین الملل آمده است: «بنا به گزارش‌هایی که از چندین منبع موثق رسیده، به‌کارگیری مهمات مرگبار و گاز اشک‌آور برای سرکوب اعتراضات در چندین زندان به جان باختن ۳۵ زندانی و زخمی شدن صدها تن دیگر منجر شده است. نمونه آنها دوندگانی است که روز جمعه در سراسر جهان مسیر ۴۲ کیلومتری ماراتن را در خانه‌هایشان دویدند تا نشان دهند همیشه و در هر شرایطی می‌توان ورزش کرد. حکیم زاده افزود: مدیران مدارس و معلمان به فراخور شرایط خود سعی کردند این کار را پیگیری کنند.

در ایران الناز ناصری از جمله دوندگانی بود که در این چالش شرکت کرد و توانست ۴۲ کیلومتر در خانه‌اش بدود.» عفو بین الملل همچنین از مقامات ایران خواست تا همه کسانی را که صرفاً به دلیل استفاده مسالمت‌آمیز از حقوق‌شان به زندان افتاده‌اند، بی‌درنگ و بدون قیدوشرط آزاد کنند. از جمله این‌که، اطلاعات را یکی از سازمان‌های دولتی یا امنیتی در ایران در اختیار داشته است. خانم ناصری این تجربه را «منحصر به فرد و متفاوت» می‌داند، اتفاقی شاید «یک بار در طول عمر هرکس بیفتد.» وی می‌گوید که برای این کار پیش از هر چیز «آمادگی ذهنی» مهم است و «ورزشکار باید انگیزه داشته باشد» تا بتواند «چالش ذهنی» را حل کند. دایانا الطحاوی، معاون مدیریت منطقه‌ خاورمیانه و شمال آفریقای عفو بین‌الملل، گفت: «مشمئزکننده است که مقام‌ها و مسئولان ایران، به جای پاسخ دادن به مطالبات مشروع زندانیان در مورد محافظت شدن در برابر ویروس کرونا، بار دیگر برای خاموش کردن صدای اعتراض افراد دست به کشتار آنان زده‌اند. به گفته این ورزشکار دویدن در خانه با سختی‌های مخصوص به خود همراه است. ‌ باب دیاچنکو، مدیر بخش تحقیقات امنیت سایبری در Comparitech این موضوع را کشف کرده و آن را گزارش داده بود. از جمله اینکه «باید دور سالن چرخید و از این اتاق به آن اتاق رفت» و همین باعث «سرگیجه» می‌شود. این اقدامی بشردوستانه است و گذشته از این‌که این افراد غیرقانونی به زندان افتاده‌اند، در این شرایط اصل بشردوستی حکم می‌کند که از زندان آزاد شوند. پرداخت حق الزحمه مدرسان مدرسه تلویزیونی وی درباره پرداخت حق الزحمه به مدرسان مدرسه تلویزیونی نیز اظهار کرد:  وزیر آموزش و پرورش تاکید داشت که باید از زحمات این مدرسان تقدیر کنیم؛ به همین خاطر لیستی را تهیه کردیم.

با این وجود او توانست مسیر ماراتن را با موفقیت در خانه‌اش به پایان برساند. این دونده ایرانی دو مسابقه ماراتن برلین و پاریس را هم در کارنامه خود دارد. جدیدترین. در بخش پایانی گفت‌وگو با او درباره اتفاقات آنلاین در جهان مبتلا به کرونا گپ زده‌ایم. شما هم اگر تجربه مشابهی دارید ویدئوی آن را به آدرس persian@euronews.com ارسال کنید. . من هکر نیستم. انتهای پیام.