قرنطینه می‌تواند روی دوستی‌ها اثر بگذارد - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

قرنطینه می‌تواند روی دوستی‌ها اثر بگذارد

"از‌این‌رو وقتی از قرنطینه بیرون بیاییم، بعضی از این دوستان جدید جای دوستی‌های به حاشیه‌ رانده شده را می‌گیرند".یکی از اثرات قرنطینه چیزی به نام "قیف ارتباطی" است، اثری که در نظر‌سنجی گسترده‌ در دوران قرنطینهٔ شدید فرانسه پژوهشگران علوم‌اجتماعی به آن پی بردند.

او می‌گوید: "افراد از روش‌های گوناگون دیجیتالی برای رفع نیاز‌های ارتباطی و اجتماعی خود استفاده می‌کنند اما این روش‌ها نسبت به ارتباط رو‌در‌رو و واقعی احساس رضایت کمتری ایجاد می‌کند و ما دریافتیم این رضایت کمتر از کیفیت ارتباط اجتماعی دیجیتال همراه با احساس تنهایی بیشتر است". هر چند میزان بالایی از ارتباط‌های انسانی این روزها آنلاین شده است اما مغز ما هنوز طوری تنظیم شده است که به نوازش مهر‌آمیزی واکنش نشان دهد .

پژوهشگران در تحقیقی که به تازگی در مجلهٔ روان‌شناسی تجربی منتشر شد، اعلام کردند: "به نظر می‌رسد لمس ملایم انسانی باعث احساس لذت می‌شود و تماس‌های بین‌فردی را تقویت می‌کند، شاید از آن رو که این تماس به معنای ایجاد و حفظ پیوند‌‌های اجتماعی است".با هم خوردن و نوشیدن باعث تحریک "مراکز لذت" مغز می‌شود

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا؛ فرانسه رکورد زد، مکرون از احتمال قرنطینه سراسری دوباره سخن گفت - BBC News فارسیفرانسه با ثبت ۷۳۷۹ مورد ابتلای جدید در یک روز، شاهد بیشترین آمار مبتلایان به کووید ۱۹ از ماه مارس تاکنون بوده است. همزمان امانوئل مکرون، رئیس جمهوری این کشور گفته چنانچه روند شیوع دوباره کرونا ادامه یابد احتمال دارد که مقررات منع آمد و شد سراسری و قرنطینه ملی دوباره وضع شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

جوان آلمانی که به فارسی زبانان زبان یاد می‌دهد - BBC News فارسییادگیری یک زبان خارجی برای خیلی‌ها دشوار است. مثلا زبان آلمانی.‌ کسانی که در سال‌های گذشته به آلمان پناه آورده ‌یا مهاجرت کرده‌اند حتما آن را تایید می کنند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

در گذشت چدویک بوزمن؛ وداع با پادشاه شهر خیالی واکاندا - BBC News فارسیچدویک بوزمن، هنرپیشه آمریکایی که به خاطر بازی در فیلم پلنگ سیاه شهرت داشت. آقای بوزمن از چهار سال پیش به سرطان روده بزرگ مبتلا شده بود اما درباره آن چیزی نگفته بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

محرم متفاوت؛ عزاداری در سایه کرونا در ایران - BBC News فارسیمراسم محرم امسال تحت تاثیر دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، متفاوت از سالهای گذشته برگزار می‌شود. برگزاری دسته‌های عزاداری و پخش غذاهای نذری با محدودیت های سختگیرانه‌ای همراه است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تظاهرات بزرگ در موریس علیه نشت نفت و مرگ دلفین‌ها - BBC News فارسیهزاران نفر در اعتراض به نحوه برخورد مقام های موریس با نشت عظیم نفتی و کشف لاشه ۳۹ دلفین در پورت لوئیس، پایتخت این کشور، تظاهرات کرده اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تظاهرات علیه محدودیت‌های کرونا در برلین - BBC News فارسیهزاران نفر در اعتراض به محدودیت های مربوط به ویروس کرونا در برلین پایتخت آلمان تظاهرات کرده اند. پلیس زدن ماسک و فاصله گیری اجتماعی در این تظاهرات را اجباری کرده بود و در میانه روز دستور متفرق شدن تظاهرکنندگان به دلیل نادیده گرفتن این دستور را داد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »