قرنطینه دوران کرونا از زایمان‌های زودرس کاسته است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

قرنطینه دوران کرونا از زایمان‌های زودرس کاسته است تولد زودهنگام با مشکلات پزشکی متعددی از جمله فلج مغزی و حتی مرگ مرتبط است و کودک را در سال‌های آتی زندگی‌اش با ناتوانی در یادگیری و یا اختلالات بینایی روبرو می‌کند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

خبرگزاری بلومبرگ

، تعداد نوزادانی که در دوران قرنطینه در دانمارک کمتر از ۲۸ هفته پس از بارداری مادر متولد شده‌اند، ۹۰ درصد کاهش یافته است. کانادا، استرالیا، و هلند نیز از کاهش زایمان‌های زودرس در این دوران خبر دادند. تولد زودهنگام با مشکلات پزشکی متعددی از جمله فلج مغزی و حتی مرگ مرتبط است و کودک را در سال‌های آتی زندگی‌اش با ناتوانی در یادگیری و یا اختلالات بینایی روبرو می‌کند.دلیل کاهش زایمان‌های زودرس در دوران قرنطینه چیست؟کاهش آلودگی هوا و نیز تماس کمتر مادران باردار با میکروب‌های محیط و از همین رو کاهش ابتلا به بیماری‌های عفونی و التهاب در بدن‌شان، از جمله دلایل مطرح شده است.

دورکاری و عدم استرس رفت و آمد به اداره به سلامت روحی بسیاری از زنان باردار کمک کرده و فرصت بیشتری برای استراحت در اختیار آنها قرار داده است. دانشمندان می‌گویند دولت‌ها و کارفرمایان باید از نتیجه این مطالعات درس بگیرند و برای زنان باردار و پدرانی که در انتظار فرزند هستند امکانات بیشتری را فراهم کنند تا آنها بتوانند پیش از تولد فرزند نیز بر سلامت خود و‌ فرزندشان تمرکز کرده و از استرس دور بمانند. همچنین به مادران باردار توصیه می‌کنند در این دوران بیشتر از این که غرق کار و مسائل زندگی شوند، بر سلامت خود تمرکز کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دشمن از تدابیر رهبر انقلاب گیج شده استنماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در دیدار با کارکنان این نهاد گفت: در ۴۰ سال گذشته این شورا خدمات بسیار ارزنده ای داشته و با روحیه انقلابی کارهای منحصر به فرد و بزرگی را انجام داده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا در حال ورود به مرحله 'متفاوتی' از شیوع کرونا است - BBC News فارسییکی از مشاوران ارشد دولت آمریکا اخطار داده است که این کشور اکنون درحال ورود به مرحله تازه ای از نبرد با همه گیری ویروس کروناست. دبورا برکس به شبکه سی‌ان‌ان گفت که این بیماری اکنون به طرز 'فوق العاده‌ای گسترش پیدا کرده' و خطر آن جدی تر از زمانی است که شیوع آن شروع می شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

'ناصیف حتی' پس از استعفا: لبنان در حال تبدیل به کشوری 'شکست خورده' است'ناصیف حتی' پس از استعفا: لبنان در حال تبدیل به کشوری 'شکست خورده' است وزیر خارجه لبنان امروز دوشنبه پس از استعفایش از این سمت در بیانیه ای گفت که لبنان در حال تبدیل شدن به کشوری شکست خورده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سرعت وابستگی به مواد مخدر در زنان بیش از مردان استتهران - ایرنا - مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر، با تاکید بر اینکه ۱۰ درصد از جمعیت معتادان کشور را زنان تشکیل می‌دهند، گفت: استرس زیاد به زنان معتاد، آنها را دچار ضعف می‌کند به همین دلیل سرعت تخریب و وابستگی به مواد مخدر در زنان بیش از مردان است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

نبض تجارت؛ از روبات‌های آشپز تا استفاده از هوش مصنوعی در فروش اینترنتیاین برنامهٔ نبض تجارت، به نقش هوش مصنوعی در تحول کسب‌وکار اینترنتی، نقش روبات‌ها در صنعت خوراک و نسل تازهٔ خودروهای الکتریکی می‌پردازد این برنامه را ببینید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روسیه از پیمان «پرهیز از اخذ مالیات مضاعف» با قبرس خارج می‌شودکرملین اعلام کرد این کار تاجرانِ روسِ مستقر در قبرس را نیز تشویق خواهد کرد تا سرمایه‌ها و تسهیلات خود را به کشورشان برگردانند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »