قرقاش: حق قانونی امارات برای پاسخ دادن و منع هرگونه تجاوز به خاک آن محفوظ است

02/11/1400 08:51:00 ب.ظ

قرقاش: حق قانونی امارات برای پاسخ دادن و منع هرگونه تجاوز به خاک آن محفوظ است العربيه_فارسى

به گفته انور قرقاش، مشاور دیپلماتیک رئیس امارت متحده عربی، این کشور از هیچ اقدامی در دفاع از استقلال و امنیت ملی خود دریغ نخواهد کرد و از حق قانونی و به گزارش خبرگزاری امارات «وام»، موضع قرقاش در جریان ملاقات شنبه 22 ژانویه او با تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا به یمن عنوان شد که طی آن لیندرکینگ، مراتب همبستگی آمریکا با امارات در برابر حمله تروریستی حوثی‌ها را ابلاغ کرد.

Advertisement موضع قاطع بین‌المللی قرقاش همچنین با تاکید بر لزوم اتخاذ موضع قاطع جامعه جهانی در برابر این اقدامات خصمانه و تروریستی حوثی‌ها، تاکید کرد که بیانیه شورای امنیت در محکوم کردن حمله تروریستی شبه‌نظامیان حوثی علیه تاسیسات غیرنظامی ابوظبی، بیانگر موضع قاطعانه بین‌المللی در برابر رفتار خصمانه شبه‌نظامیان حوثی و تعرض به امنیت کشورهای منطقه، مردم یمن و تهدید دائمی علیه ناوبری دریایی بین‌المللی است.

لزوم فشارهای بین‌المللی مشاور رئیس امارات در ادامه با اشاره به لزوم اعمال فشارهای بین‌المللی برای دستیابی به آتش‌بس و یافتن راهکار سیاسی برای بحران یمن، تاکید کرد که بازگرداندن شبه‌نظامیان حوثی به فهرست گروه‌های تروریستی، عامل تقویت کننده رویکرد دیپلماتیک در راستای اعمال فشار جهت یافتن راه حلی برای بحران یمن است که موجب تضعیف لجاجت‌ورزی حوثی‌ها خواهد شد. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.