قرعه‌کشی دور نهایی انتخابی جام جهانی 2022 قطر: ایران با کره جنوبی همگروه شد

10/04/1400 10:32 ق.ظ

قرعه کشی دور نهایی مرحله انتخابی جام جهانی قطر در قاره آسیا پیش از ظهر امروز برگزار شد. به گزارش ایلنا، تیم ملی فوتبال ایران به همراه دراگان اسکوچیچ به ماجراجویی در مسیر سفر به قطر ادامه می‌دهد.

به گزارش ایلنا، تیم ملی فوتبال ایران به همراه دراگان اسکوچیچ به ماجراجویی در مسیر سفر به قطر ادامه می‌دهد.

تیم ملی با حضور این سرمربی کروات طی چهار مسابقه‌ای که در منامه بحرین برگزار شد تیم‌های بحرین، هنگ کنگ، عراق و کامبوج را از پیش رو برداشت تا به عنوان صدرنشین گروه C مقدماتی انتخابی جام جهانی جهانی به جمع 12 تیم برتر در دور نهایی ملحق شود. تیم ملی فوتبال ایران طبق قرعه کشی که قرار بود از ساعت 11:30 امروز در کوالالامپور، مقر AFC برپا شود، با حریفانش آشنا شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) یک قرعه کشی مجازی برای دور نهایی انتخابی جام جهانی قطر در قاره آسیا امروز در کوالالامپور برگزار کرد. 12 تیم راه‌یافته به دو گروه شش تیمی تقسیم شدند که هر تیم در خانه و خارج از خانه بازی می‌کند. مسابقات در پنجره بعدی بین المللی فیفا(فیفادی) در ماه سپتامبر آغاز می‌شود.

طبق این قرعه کشی تیم‌های ایران، کره جنوبی، امارات متحده عربی، عراق، سوریه، لبنان در گروه A و تیم‌های ژاپن، استرالیا، عربستان سعودی، چین، عمان، ویتنام در گروه B قرار گرفتند. طبق قرعه کشی توازن جالبی بین دو گروه برقرار است و نه هیچ یک از گروه‌ها تیم‌های ضعیفی دارند و نه تمامی تیم‌های قوی در یک گروه جمع شده‌اند. headtopics.

ادامه مطلب:
ilnanews »

بلومبرگ: مشخص نیست دور هفتم مذاکرات وین کی آغاز می‌شودخبرگزاری بلومبرگ به نقل از ''منابع مطلع'' اعلام کرد که دور هفتم مذاکرات وین بر سر احیای برجام هفته جاری آغاز نخواهد شد.

آمریکا: حمله به شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران با هدف بازدارندگی انجام شدلیندا توماس گرین‌فیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، روز سه‌شنبه 29 ژوئن، به شورای امنیت اعلام کرد که هدف ایالات متحده از حملات اخیر به مواضع شبه‌نظامیان مردم‌ایران رو‌کیر کردن خودشونم سوراخ کون، ، امریکا جمهوری اسهالی رو حمایت میکنه ، اینا هم بازیشون هست، میخوان چهارتا اسلحه بفروشن که با عس. لام فاشیست جنگ درست کنن قلم بدستان مزدور که هرروز توطئه تازه ای را به راه میاندازند برا پول وامکانات مزدوری میکند وبرای منافع اربابانش کار میکند

جام ملت‌های اروپا؛ انگلیس با شکست آلمان به یک‌چهارم نهایی رفت | DW | 29.06.2021تیم ملی فوتبال آلمان در دور یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های اروپا در ورزشگاه ومبلی با نتیجه ۲ بر صفر از انگلیس شکست خورد و از رقابت‌ها حذف شد. گل‌های انگلیس را استرلینگ و کین به ثمر رساندند. اون فیل پیشگو برای دلقک سیرک خوبه همه نماینده های گروه مرگ حذف شدن 😶😂😂 يورو_2020

اکبر کمیجانی رئیس بانک مرکزی ایران شدبا تصویب هیئت وزیران ایران، اکبر کمیجانی به عنوان رئیس بانک مرکزی این کشور منصوب شد. - خبرگزاری آناتولی

اتحادیه اروپا: تحریم‌های نفتی ایران باید لغو شودنماینده اتحادیه اروپا در سازمان ملل در نشست شورای امنیت درخصوص برجام خواستار لغو تحریم‌های مرتبط با صادرات نفت ایران توسط آمریکا شد. دوباره فیلم‌اتون‌کردند رژیم ایران: سود دارد برای اروپا اروپا جهان می داند که چون ایران را دارید به بی آبی خشکسالی ناامنی ایران را می برید همه می دانند برای همینه می گن اینها هم نابود می شن آب نباشه حکومت هم نیست پس بزار فعلا باشند تا ایران به بی آبی برسد نابود بشه تا اون موقع سرشان را گرم میکنیم جهان اروپا می گن خوب تحریم ها مثلا برداشته شود خوب اینها در FATF نیستند پس نمی توانند معاملات بانکی دلار داشته باشند هر چه بخوان از پول های بلوکه شده براشون دارو مواد غذایی می دهیم خوب رژیم ایران حاضره این بشود خوب دارو مواد غذایی بفرسته برای تروریستهای وحشی ها

سفیر آمریکا در نشست شورای امنیت: متعهدیم که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکندسفیر آمریکا در نشست شورای امنیت سازمان ملل با بیان اینکه مذاکرات وین گزینه‌های ایران و آمریکا را روشن کرد، به اقدامات ایران در نادیده گرفتن قطعنامه۲۲۳۱ از جمله در مورد موشک‌های بالستیک اشاره کرد و گفت:آمریکا متعهد است که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند در مذاکرات وین مشخص شد که برجام مرده و تنها راه حل اختلاف گزینه نظامی است . شروع درگیری هم در سوریه و عراق اتفاق افتاد . سپاه به موازات مسیر نمایان بمب اتم را ساخته و همه فهمیده اند ، ایران آماده خروج از NPT و آمریکا به دنبال خرید زمان برای نابودی ماشین جنگی ایران از داخل.

قرعه کشی دور نهایی مرحله انتخابی جام جهانی قطر در قاره آسیا پیش از ظهر امروز برگزار شد.

به گزارش ایلنا، تیم ملی فوتبال ایران به همراه دراگان اسکوچیچ به ماجراجویی در مسیر سفر به قطر ادامه می‌دهد. تیم ملی با حضور این سرمربی کروات طی چهار مسابقه‌ای که در منامه بحرین برگزار شد تیم‌های بحرین، هنگ کنگ، عراق و کامبوج را از پیش رو برداشت تا به عنوان صدرنشین گروه C مقدماتی انتخابی جام جهانی جهانی به جمع 12 تیم برتر در دور نهایی ملحق شود. تیم ملی فوتبال ایران طبق قرعه کشی که قرار بود از ساعت 11:30 امروز در کوالالامپور، مقر AFC برپا شود، با حریفانش آشنا شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) یک قرعه کشی مجازی برای دور نهایی انتخابی جام جهانی قطر در قاره آسیا امروز در کوالالامپور برگزار کرد. 12 تیم راه‌یافته به دو گروه شش تیمی تقسیم شدند که هر تیم در خانه و خارج از خانه بازی می‌کند. مسابقات در پنجره بعدی بین المللی فیفا(فیفادی) در ماه سپتامبر آغاز می‌شود.

طبق این قرعه کشی تیم‌های ایران، کره جنوبی، امارات متحده عربی، عراق، سوریه، لبنان در گروه A و تیم‌های ژاپن، استرالیا، عربستان سعودی، چین، عمان، ویتنام در گروه B قرار گرفتند. طبق قرعه کشی توازن جالبی بین دو گروه برقرار است و نه هیچ یک از گروه‌ها تیم‌های ضعیفی دارند و نه تمامی تیم‌های قوی در یک گروه جمع شده‌اند.

تیم‌های اول و دوم گروه به طور خودکار راهی دور گروهی جام جهانی قطر 2022 می‌شوند، در حالی که تیم‌های رده سوم با بازی در پلی آف آسیا به بازی پلی آف قاره‌ای صعود خواهند کرد که در صورت پیروزی در این بازی به جام جهانی می‌رسند.

بر اساس رتبه بندی ویژه فیفا که در تاریخ 18 ژوئن برای تیم‌های آسیایی منتشر شد، رده‌های اول یعنی ژاپن و ایران در گلدان یک قرار گرفتند، گلدان 2 شامل استرالیا و کره جنوبی بود در حالی که گلدان 3 شامل عربستان سعودی و امارات متحده عربی می‌شد. گلدان 4 شامل عراق و چین و پس از آن عمان و سوریه در گلدان 5، ویتنام و لبنان دو تیم حاضر در گلدان 6 را تشکیل می‌دادند.

10 مسابقه برای تکمیل مسابقات این دور لازم است و در حالی که AFC بیشتر مسابقات خود را در این فصل در مکان‌های متمرکز برگزار کرده، این مرحله شاهد سفر شرکت‌کنندگان برای مسابقات خارج از خانه خواهد بود، اگرچه برای ورود بن بسیاری از کشورها مانند استرالیا شیوه‌نامه‌های شدیدی به دلیل کرونا وجود خواهد داشت.

تاریخ مسابقات 2 و 7 سپتامبر(یازدهم و شانزدهم شهریورماه)، 7 و 12 اکتبر(پانزدهم و بیستم مهرماه)، 11 و 16 نوامبر(بیستم و بیست و پنجم آبان‌ماه)، 27 ژانویه و 1 فوریه 2022(هفتم و دوازدهم بهمن ماه) تعیین شده است، قبل از اینکه به اوج خود در 24 و 29 مارس 2022(چهارم و نهم فروردین ماه 1401) برسد که در واقع هفته پایانی است.