قربانی، آزارگر و جامعه ناآگاه، مثلث آزار جنسی

09/07/1398 02:15:00 ب.ظ

🔻در نشست «آزار جنسی در عرصه عمومی» مطرح شد: 🔹قربانی، آزارگر و جامعه ناآگاه، مثلث آزار جنسی 🔹آذین، متخصص پزشکی اجتماعی: مردان هم قربانی آزار_جنسی می‌شوند این مطلب را اینجا_بخوانیم👇 اجتماعی 👈عضویت

50 درصد از دختران دانشجوی دانشگاه خوارزمی در یک نظرسنجی اعلام کرده‌اند که هر روز به میزان زیادی، قبل از بیرون آمدن از خانه، نگران این هستند که با یکی از مصادیق آزار و اذیت جنسی روبه‌رو شوند. در مقاله‌ای که چندی پیش درباره آمار آزار جنسی زنان در محیط‌ کار منتشر شده، 40 درصد زنان آزار جنسی در فضای کاری را تجربه می‌کنند.

در این مقاله عنوان می‌شود که ناکارآمدی دستگاه‌های حقوقی برای مجازات آزارگر جنسی، مجرم دانستن خود قربانی از سوی جامعه و فرهنگی که قربانی را مداوم وادار به سکوت می‌کند، مهم‌ترین عللی است که زنان پس از تجربه آزار جنسی شکایت نمی‌کنند. چون به سیستم کیفری به خاطر تمام این دلایل ذکرشده اعتماد ندارند و آن را بخشی از بدنه قدرتِ مقابل خود می‌بینند.

یکشنبه هفتم مهرماه، نشستی درباره آزار جنسی در فضای عمومی، اما و اگرها و چالش‌های پیش روی آن، در گروه جامعه‌شناسی خانواده انجمن جامعه‌شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد. سید علی آذین، متخصص پزشکی اجتماعی در این نشست، به تبیین این بحران جهانی، ابعاد مختلف آن و همچنین نحوه مقابله با آن پرداخت.

آذین در ابتدا صحبت‌هایش را با توضیح این آسیب مهم اجتماعی به عنوان بحرانی برای سراسر دنیا آغاز کرد: «برای تبیین موضوعات مرتبط با آزار جنسی در فضای عمومی باید بدانیم که این بحرانی جهانی است و تمام کشورها با آن درگیر هستند.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

سوپروایزی که از 'بلک‌ لیست' سردرآورد و در نهایت خانه‌نشین شدزندگی پیرمرد قصه ما چکیده سختی‌های زیستِ طبقه‌ی کارگر ایرانی است؛ زندگی‌ای که با دوندگی و کار زیر آفتاب سوزان جنوب شروع شد و با «بلک لیست یا «لیست سیاه» به خانه‌نشینی مبدل شد.

قدرت جمهوری اسلام بیش از آن است که تاکنون آشکار شدفرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء (ص) در مراسم بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان سپاه،‌ گفت: ما خود را برای مواجهه با همه وضعیت‌های احتمالی آماده کرده‌ایم و از تمامی ظرفیت های خود برای در هم شکستن اراده و موقعیت دشمن استفاده خواهیم کرد.

سرمای زودرس با بیش از ۱۲۰ سانتیممتر برف در بخش‌هایی از آمریکا و کاناداشدت بارش در برخی مناطق به حدی بود که ماشین‌ها و خانه‌ها زیر برف مدفون شده‌اند. بیشتر بخوانید🔽

سرمای زودرس با بیش از ۱۲۰ سانتیمتر برف در بخش‌هایی از آمریکا و کاناداسرمای زمستانی زودرس در اوایل پائیز بخش‌هایی از شمال قاره آمریکا واقع در ایالات متحده و کانادا را سفیدپوش کرد بیشتر بخوانید🔽

گزارش نیویورکر از تماس تلفنی بی‌پاسخ ترامپ از سوی روحانینیویرکر در گزارشی مدعی شد که روحانی تماس تلفنی ترامپ را پاسخ نداده است.

بازگشت بیش از ۱۷۰۰ لوح هخامنشی از آمریکا به کشوروزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد که چهارمین مرحله گل‌نبشته‌های باروی تخت جمشید شامل ۱۷۸۳ لوح هخامنشی از موسسه شرق‌شناسی آمریکا امشب هشتم مهر ۱۳۹۸ تا ساعتی دیگر به کشور برمی‌گردد.