قرار است وام بگیریم نه صدقه!

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گزارش ایسنا از مشکلات تئاتری‌ها برای دریافت وام «کارا» عضو هیات مدیره انجمن تئاتر کودک و نوجوان: *برای ثبت‌‌نام در سایت با پرسش‌های مضحک روبرو شدم *حتی وقتی کار داشته باشیم، نمی‌توانیم چنین قسط‌هایی بدهیم *برای بانک معرفی‌نامه خانه تئاتر اعتباری نداشت

بعد از شروع دوران کرونا راه‌های مختلفی برای حمایت از تئاتری‌ها که شغل‌شان تعطیل شده بود، مطرح شد که یکی از آنها دریافت وام از طریق ثبت‌نام در سامانه مشاغل آسیب‌دیده از کرونا بود اما به فاصله اندکی معلوم شد دریافت این وام منوط به طی کردن هفت خان رستم است . شاید آنچه بیش از همه هنرمندان تئاتر را در طی کردن این مراحل آزار داد، این بود که عزت نفس آنان کمتر مورد توجه قرار گرفت به گونه‌ای که برخی از آنان معترض شدند که قرار است وام بگیریم نه صدقه.

او اضافه می‌کند: با وجود مسایل زیادی که این سایت داشت، افراد ثبت نام می‌کردند ولی با پرسش‌هایی مضحک رو به رو می‌شدند مانند اینکه میزان درآمد ماهانه شما چقدر است؟ که مشخص می‌کرد این سایت، یک سایت کلی است و ویژه هنرمندان تعریف نشده زیرا کاملا معلوم است که هنرمندان درآمد ماهانه ثابتی ندارند. از طرف دیگر، برای اعلام مشکلات، یک ایمیل تعریف شده بود. شخصا ده بار به آن نشانی، ایمیل زدم و پاسخی نگرفتم.

او درباره مشکلاتی که برای همسرش پیش آمده توضیحاتی می‌دهد و می‌گوید: همسرم بیمه نیست. چند روز پیش از طرف بانک صادرات تماس گرفتند و گفتند معرفی‌نامه خانه تئاتر اعتباری برای پرداخت این وام ندارد و گفتند شما که شغل ثابتی ندارید چگونه می‌توانید اقساط را بپردازید آن هم در وضعیتی که شغلتان تعطیل است. او از مساله‌ای دیگر هم صحبت می‌کند: وقتی افراد ثبت‌نام می‌کنند باید از طرف بانک با آنان تماس گرفته شود ولی برخی از بانک‌ها تماس نمی‌گیرند و بعد اعلام می‌کنند زمان مراجعه به بانک گذشته و وام از دست رفته است.

کوچک‌زاده اضافه می‌کند: مسئولان توپ حمایت را به زمین دیگران انداخته است و مسئولیتی در برابر افراد زیر مجموعه خود ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آیا جایی هست که قانونی از من بدلیل خشونت برادرم حمایت کند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

۶ شغل پردرآمدی که از خانه و بدون نیاز به مدرک دانشگاهی می‌توان انجام دادشیوع ویروس کرونا و اجرای سیاست قرنطینه عمومی موجب شد تا ظرفیت بسیاری از مشاغلی که امکان دورکاری دارند بیش از پیش مشخص شود؛ در این میان ۶ شغل وجود دارد که استخدام در آن نه تنها نیازی به مدرک دانشگاهی نیست بلکه درآمد آن از سطح متوسط بازار کار بالاتر است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا زمین از ابتدا آب داشته است؟فرضیه غالب بر این نظریه استوار بود که آب، مدت‌ها پس از تشکیل کره زمین، توسط سیارک‌ها یا شهاب‌سنگ‌ها وارد سیاره شده است. حال دانشمندان فرانسوی نظریه جدیدی را مطرح کرده‌اند که این تئوری را به چالش می‌کشد. پژوهش جدید درباره منشا آب روی کره زمین چه می‌گوید؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر دادگستری: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده استتهران - ایرنا - وزیر دادگستری با تاکید بر بررسی دقیق و متقن لوایح قضایی در کمیسیون لوایح دولت گفت: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

اوکتای: حرف ما به اروپا این است که ترکیه به هیچ‌وجه از حقوق خود در مدیترانه شرقی و اژه دست نخواهد کشیدمعاون رئیس‌جمهور ترکیه: آنکارا به هر قیمتی از حقوق خود در هر مترمربع مدیترانه شرقی و هر مترمکعب آب آن محافظت خواهد کرد اوکتای: حرف ما به اروپا این است که ترکیه به هیچ‌وجه از حقوق خود در مدیترانه شرقی و اژه دست نخواهد کشید. معاون رئیس‌جمهور ترکیه: وقتی پای استقلال و آزادی در میان باشد، گوش ملت‌مان بدهکار نیست؛ تاوان و امثال آن برایش اهمیتی ندارد معاون رئیس‌جمهور ترکیه: متاسفانه به یاد نداریم که اروپا در راستای منافع ترکیه یا هر موضوع دیگری حمایت که هیچ، واکنش نشان داده باشد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جوان آلمانی که به فارسی زبانان زبان یاد می‌دهد - BBC News فارسییادگیری یک زبان خارجی برای خیلی‌ها دشوار است. مثلا زبان آلمانی.‌ کسانی که در سال‌های گذشته به آلمان پناه آورده ‌یا مهاجرت کرده‌اند حتما آن را تایید می کنند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »