قرار است وام بگیریم نه صدقه!

10/06/1399 08:46:00 ق.ظ

گزارش ایسنا از مشکلات تئاتری‌ها برای دریافت وام «کارا» عضو هیات مدیره انجمن تئاتر کودک و نوجوان: *برای ثبت‌‌نام در سایت با پرسش‌های مضحک روبرو شدم *حتی وقتی کار داشته باشیم، نمی‌توانیم چنین قسط‌هایی بدهیم *برای بانک معرفی‌نامه خانه تئاتر اعتباری نداشت

کمتر کسی است که درگیر کارهای اداری شده باشد و خاطره‌اش خوش از طی کردن این پروسه داشته باشد. به طوری که در انجام هر کار اداری، از آغاز خود را برای گذراندن روندی طاقت‌فرسا آماده می‌کنیم. ولی مشکل زمانی حادتر می‌شود که فرد مراجعه‌کننده با معضلات اضافه‌تری هم رو به رو باشد، مشکلاتی شبیه مشکلات تئاتری‌ها در دوران کرونایی، بیکاری و بی‌پولی و سردرگمی. چند پرسش مضحک از تئاتری‌ها کریمی با اشاره به مشکلات فراوانی که این سایت داشته است، ادامه می‌دهد:...

چند پرسش مضحک از تئاتری‌ها کریمی با اشاره به مشکلات فراوانی که این سایت داشته است، ادامه می‌دهد: یکی از معضلات ما، شناسایی نشدن کد ملی متقاضیان یا تطابق نداشتن کد ملی و شماره تلفن همراهشان بود؛ چراکه تلفن همراه برخی از افراد به نام خودشان نیست و این متقاضیان در این سایت دچار مشکل می‌شدند.

کریمی با اشاره به تمدید مهلت ثبت‌نام متقاضیان در فروردین ماه می‌افزاید: بعد از عید همه کسانی که ثبت‌نام کرده بودیم، می‌خواستیم بدانیم وضعیت‌مان چگونه است ولی همه اطلاعات را تغییر داده بودند چون نام سایت به سامانه کارا تغییر کرده بود و افراد نمی‌توانستد وارد پروفایل خود شوند، به همین دلیل همه، دوباره ثبت‌نام کردیم و با مشکلات تازه‌ای رو به رو شدیم.

حتی وقتی کار داشته باشیم، نمی‌توانیم چنین قسط‌هایی بدهیم برای بانک معرفی‌نامه خانه تئاتر اعتباری نداشت کریمی خاطرنشان می‌کند: بدین ترتیب بعد از تماس بانک‌ها هم تعداد دیگری از متقاضیان منصرف شدند. ظاهرا کسانی همچنان متقاضی این وام هستند که یا بیمار شده‌اند یا مثلا تازه ازدواج کرده‌اند و شرایط‌شان ویژه است. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

رفیق‌کلاغ و سیزیف | سید‌شهاب‌الدین طباطبایی

پیرکلاغ دو دنیا دیده‌ای که 12 سال از رفاقت‌مان با هم می‌گذرد و سنی به قدمت دوران حضور آدم و حوا در زمین دارد، مطابق رسم هر سال، ظهر آخرین روز اسفند به دیدنم آمد. او همان کلاغی است که به قابیل یاد داد چطور برادرش هابیل را زیر خاک چال کند، او اخیرا مأمور پرونده‌های مردگان معروف در آن دنیا شده است. روزهای آخر اسفند، اگر همه سال هم تلخ و غصه‌دار و خاکستری و عجیب بگذرد، رنگ‌و‌رو و بوی دیگری دارد. روزهای پایان اسفند اغلب رگه‌هایی از امید و تلاش دارد؛ حتی در روز آخر سالی که تقریبا اکثر روزهایش بد گذشته باشد هم می‌توان چیزی برای امیدوار‌بودن پیدا کرد. لابه‌لای حرف‌های معمولی‌مان درباره اتفاقات غیرطبیعی این چند وقت، او روایت عجیبی از سرنوشت یکی از سرشناس‌ترین و بدنام‌ترین محکومان تاریخ برایم گفت. خبرهایی از برزخ جدید سیزیف داشت. می‌گفت مدتی است سیزیف به‌طور موقت به محل جدیدی برای گذراندن دوران برزخ و مجازات معروفش منتقل شده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آیا جایی هست که قانونی از من بدلیل خشونت برادرم حمایت کند؟

۶ شغل پردرآمدی که از خانه و بدون نیاز به مدرک دانشگاهی می‌توان انجام دادشیوع ویروس کرونا و اجرای سیاست قرنطینه عمومی موجب شد تا ظرفیت بسیاری از مشاغلی که امکان دورکاری دارند بیش از پیش مشخص شود؛ در این میان ۶ شغل وجود دارد که استخدام در آن نه تنها نیازی به مدرک دانشگاهی نیست بلکه درآمد آن از سطح متوسط بازار کار بالاتر است.

آیا زمین از ابتدا آب داشته است؟فرضیه غالب بر این نظریه استوار بود که آب، مدت‌ها پس از تشکیل کره زمین، توسط سیارک‌ها یا شهاب‌سنگ‌ها وارد سیاره شده است. حال دانشمندان فرانسوی نظریه جدیدی را مطرح کرده‌اند که این تئوری را به چالش می‌کشد. پژوهش جدید درباره منشا آب روی کره زمین چه می‌گوید؟

وزیر دادگستری: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده استتهران - ایرنا - وزیر دادگستری با تاکید بر بررسی دقیق و متقن لوایح قضایی در کمیسیون لوایح دولت گفت: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده است.

اوکتای: حرف ما به اروپا این است که ترکیه به هیچ‌وجه از حقوق خود در مدیترانه شرقی و اژه دست نخواهد کشیدمعاون رئیس‌جمهور ترکیه: آنکارا به هر قیمتی از حقوق خود در هر مترمربع مدیترانه شرقی و هر مترمکعب آب آن محافظت خواهد کرد اوکتای: حرف ما به اروپا این است که ترکیه به هیچ‌وجه از حقوق خود در مدیترانه شرقی و اژه دست نخواهد کشید. معاون رئیس‌جمهور ترکیه: وقتی پای استقلال و آزادی در میان باشد، گوش ملت‌مان بدهکار نیست؛ تاوان و امثال آن برایش اهمیتی ندارد معاون رئیس‌جمهور ترکیه: متاسفانه به یاد نداریم که اروپا در راستای منافع ترکیه یا هر موضوع دیگری حمایت که هیچ، واکنش نشان داده باشد

جوان آلمانی که به فارسی زبانان زبان یاد می‌دهد - BBC News فارسییادگیری یک زبان خارجی برای خیلی‌ها دشوار است. مثلا زبان آلمانی.‌ کسانی که در سال‌های گذشته به آلمان پناه آورده ‌یا مهاجرت کرده‌اند حتما آن را تایید می کنند.