قرارداد نظامی تهران و دمشق محور مقاومت را تقویت می‌کند/ ایران تثبیت‌کننده امنیت منطقه به نفع کشورهای اسلامی و عربی است/ ترکیه باید بپذیرد که شریک قابل قبولی برای ایران، روسیه، سوریه و عراق باشد

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«هانی‌زاده» در گفت‌وگو با ایلنا: قرارداد نظامی تهران و دمشق محور مقاومت را تقویت می‌کند/ ایران تثبیت‌کننده امنیت منطقه به نفع کشورهای اسلامی و عربی است/ ترکیه باید بپذیرد که شریک قابل قبولی برای ایران، روسیه، سوریه و عراق باشد

همکاری نظامی میان ایران و سوریه چند سالی است که ادامه دارد و حتی پیش از شروع بحران در سوریه، توافق‌های همکاری نظامی و اقتصادی میان ایران و سوریه به امضا رسیده بود، اما سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران و «علی عبدالله ایوب»، وزیر دفاع سوریه پس از نشست مشترک در دمشق، توافق‌نامه‌ای در زمینه گسترش و تقویت همکاری‌های دو جانبه نظامی و امنیتی به امضا رساندند. با این توافق، همکاری های دو کشور وارد چارچوب مشخص‌تری شد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه در طول ۹ سال گذشته رژیم صهیونیستی با استفاده از فرصت پیش آمده درگیری دولت و نیروهای مسلح سوریه با گروهک‌های تروریستی، هر ماه حدود ۲۲ مورد تجاوز هوایی علیه سوریه داشته است، یادآور شد: وقتی بسیاری از تاسیسات نظامی سوریه مورد حمله هواپیماهای ارتش رژیم صهیونیستی قرار می‌گرفت، ایران احساس کرد که باید به دولت و ملت سوریه کمک کند تا پدافند هوایی این کشور در مقابل هواپیماهای اسرائیلی واکنش مناسبی نشان دهند.

وی درباره واکنش احتمالی اسرائیل به این قرارداد و بالا گرفتن سطح منازعات ایران با آن، اظهار داشت: طبیعی است که رژیم صهیونیستی اظهار نگرانی کند. اسرائیل مایل است که ایران از محور مقاومت حمایت نکند، نگرانی آنها از تقویت محور مقاومت در ایران، سوریه، عراق و لبنان است. این نگرانی‌ها قابل قبول نیست چراکه این رژیم بارها به سوریه و لبنان تجاوز کرده است و اگر بخواهد این نگرانی برطرف شود، باید از ادامه تجاوزهای هوایی و دخالت در کشورهای منطقه خودداری کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

«ازن» برای سومین روز پیاپی هوای تهران را آلوده کردبر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوا تا ۸ صبح امروز به دلیل افزایش غلظت آلاینده ازن در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. این سومین روز پیاپی است که ازن هوای تهران را آلوده می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کره جنوبی؛ زنی که در چهل سالگی پدرش را شناخت - BBC News فارسیبر اساس رایی کم سابقه در دادگاه کره جنوبی، زنی که چهل سال پیش توسط یک زوج آمریکایی به فرزندی پذیرفته شده بود، حالا به عنوان دختر یک مرد کره ای ۸۵ ساله شناخته می شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کرونا چطور اقلیم کردستان را از آغوش آمریکا به سمت چین می‌کشاند؟الجزیره در گزارشی استدلال می‌کند کمک‌های چین به دولت اقلیم کردستان در جریان شیوع ویروس کرونا، جایگاه این کشور را در میان کردهای عراق بهبود بخشیده و ممکن است پکن به زودی جای آمریکا را در این منطقه خودمختار بگیرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اختصاصی ایران‌وایر؛ معاون سیاسی سابق طالبان: جنگ‌جویان فاطمیون را به آتش می‌کشم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

فعالیت‌هایی که ریسک انتقال ویروس کرونا را افزایش می‌دهند+ اینفوگرافیفعالیت‌هایی که ریسک انتقال ویروس کرونا را افزایش می‌دهند سرعت گرفتن شیوع ویروس کرونا باعث شد توصیه‌های بهداشتی راجع به مقابله با این ویروس دوباره در رسانه‌ها بازتاب پیدا کند و توصیه‌هایی در مورد راه‌های مقابله با ویروس کرونا ارائه شود. 👇
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

افشای سئوالات آزمون گواهی نامه شایعه است/نمی توانیم این آزمون را حذف کنیممعاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه افشای سئوالات آزمون گواهی نامه تخصصی شایعه و ساده لوحانه است، گفت: این که برخی در فضای دانشگاه‌های علوم پزشکی ادعا می‌کنند سؤالات این آزمون در تعداد بالا افشا شده و اصطلاحا لو رفته است، اصلا این گونه نیست و نباید ساده انگارانه این حرف‌ها را بیان کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »