قدردانی کابل از تلاش ترکیه برای برقراری صلح در افغانستان

30/05/1398 11:48:00 ق.ظ

سرکنسول افغانستان در استانبول در گفتگو با «آناتولی» ضمن قدردانی از تلاش آنکارا برای برقراری صلح در افغانستان اظهار داشت ترکیه می‌تواند کشور ما را از آتش جنگ چهل ساله نجات دهد. - خبرگزاری آناتولی

سرکنسول افغانستان در استانبول در گفتگو با «آناتولی» ضمن قدردانی از تلاش آنکارا برای برقراری صلح در افغانستان اظهار داشت ترکیه می‌تواند کشور ما را از آتش جنگ چهل ساله نجات دهد. - خبرگزاری آناتولی 21.08.

2019 استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی زکریا بارکزی، سرکنسول افغانستان در استانبول به مناسبت یکصدمین سالگرد استرداد استقلال این کشور در مصاحبه با خبرنگار آناتولی از تلاش آنکارا برای برقراری صلح در کشورش قدردانی کرد و گفت: «نقش ترکیه در حمایت از صلح افغانستان بسيار مؤثر و سازنده است. تلاش‌های مثبت ترکیه برای تسریع در روند صلح افغانستان می‌تواند مردم ما را از آتش جنگ 40 ساله نجات دهد».

بارکزی با اشاره به روابط دوستانه و تاریخی ترکیه-افغانستان، همچنین تصریح کرد: آنکارا می‌تواند پاکستان را به اتخاذ رویه مثبت در قبال افغانستان تشویق کند. او افزود: «امیدواریم رجب طیب اردغان، رئيس جمهور و مقامات ترکیه، به مردم افغانستان که از جنگ 40 ساله رنج می‌برند کمک‌کنند. مردم ما در نبرد چناک‌قلعه پیش از صد سرباز را فدا کردند. امروز نیز ترکیه افغان‌ها را برای دستیابی به صلح عادلانه حمایت کند».

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

وزارت دفاع ملی افغانستان: در دو عملیات در تخار و ارزگان 37 طالب کشته شدندوزارت دفاع ملی افغانستان چهارشنبه 21 اوت اعلام کرد که در نتیجه‌ دو عملیات جداگانه در ولایات تخار و

راهکار جلوگیری از رشوه‏‎‎‎‎‎‎‎خواری و اختلاس در کشور / پول در کشور گم می‎‎‎‎شودنایب رئیس مجلس گفت: همیشه از زمین‌خواری، قاچاق، رشوه، اختلاس و رانت شکایت می‌کنیم ولی تا به امروز هیچ کاری نتوانسته‌ایم بکنیم در حالی که این مشکلات فقط یک راه‌حل دارد و آن سیستم داده است.

گروگانگیری در برزیل؛ تک‌تیرانداز مهاجم را در اتوبوس از پای درآورد«برای ما آن چه در نهایت ضروری به نظر رسید آن بود که به فرد گروگانگیر شلیک کنیم تا او را خنثی کرده و افراد را از درون اتوبوس نجات دهیم.»

تمجید سفیر افغانستان از کمک‌های ترکیه به این کشور

افغانستان از کشورهای که به استقلال این کشور ارج‌ گذشتند تشکر کردحکومت افغانستان سه‌شنبه 20 اوت از کشور امارات متحده عربی که پرچم سه رنگ این کشور را در «برج خلیفه»

تردید نسبت به آینده صلح در افغانستانمحمد اکرام کارشناس سیاسی افغانستان در مصاحبه با «آناتولی» تاکید کرد با توجه به کثرت بازیگران خارخی و تاثیر عوامل داخلی نمی‌توان به آینده صلح در این کشور امیدوار بود. - خبرگزاری آناتولی