قدردانی آذربایجان از کمک‌های پزشکی ترکیه

16/04/1399 06:40 ب.ظ

رئیس جمهور آذربایجان از کمک‌های پزشکی ترکیه به این کشور قدردانی کرد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور آذربایجان از کمک‌های پزشکی ترکیه به این کشور قدردانی کرد.باکو/خبرگزاری آناتولی

الهام علیف٬ رئیس جمهور آذربایجان با ارسال نامه‌ای از رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه‌ به دلیل کمک‌های پزشکی آنکارا به باکو که در راستای مبارزه با ویروس کرونا صورت گرفته٬ تشکر کرد. ریاست جمهوری آذربایجان با انتشار بیانیه‌ای در این باره همچنین اعلام کرد که علیف در نامه خود٬ فوت تعدادی از شهورندان ترکیه بر اثر کرونا را تسلیت گفته و برای بیماران آرزوی سلامتی کرده است.

وی تصریح کرده است که مبارزه ترکیه با ویروس کرونا٬ شایان تقدیر است. علیف در پیام خود افزوده است: به مانند دیگر زمینه‌ها٬ در مبارزه با کووید- 19 نیز تحت شعار «یک ملت، دو دولت» در کنار هم خواهیم بود. اطمینان دارم که می توانیم با تلاش های مشترک خود این ویروس را شکست دهیم. شخصا و به نمایندگی از مردم آذربایجان از جمهوری ترکیه بابت ارسال کمکهای بشردوستانه قدردانی می کنم. این یک نمونه بارز از روابط برادری و دوستی بین کشورهای ما است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

ترکیه به آذربایجان جهت مبارزه با کرونا محموله پزشکی ارسال کرد

گزارش‌های متعدد مدیران مراکز درمانی از وضعیت بحرانی بیمارستان‌ها در موج جدید کروناشماری از مدیران بخش درمان در تهران، اصفهان، زنجان، مشهد، کرج با اعلام پر شدن تخت‌های بیمارستان‌‌ها و کمبود دستگاه تنفس مصنوعی در موج جدید کرونا، نسبت به پیامد ناتوانی مقام‌ها و دستگاه‌های مسئول در کنترل «وضعیت بحرانی بیمارستان‌ها» هشدار دادند

ضرب و شتم یک پزشک متخصص چشم توسط همراهان بیمار+عکسضرب و شتم یک پزشک متخصص چشم توسط همراهان بیمار معاون پشتیبانی سازمان نظام پزشکی بویراحمد و دنا از ضرب و شتم یک پزشک متخصص چشم توسط همراهان یک بیمار خبر داد.

تخت‌های ICU در البرز پر شده استرئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز: *تخت‌های ICU در البرز پر شده است *کادر بهداشت و درمان با توجه به افزایش مراجعات مردم واقعا خسته شده‌اند *هر چند برخی از شهرستان‌های البرز در وضعیت قرمز قرار دارند ولی مجموع استان هنوز در وضعیت زرد است

افزایش آمار مراجعات سرپایی کرونا در تهران/ محدودیت‌ تخت‌های بستری در پی ارائه خدمات همزمان به بیماران کرونایی و غیرکرونایی/ برپایی نقاحتگاه‌ در رباط کریم، شهریار و بهارستان/ مشکلی در زمینه تجهیزات وجود نداردرییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به افزایش آمار مراجعات سرپایی کرونا در تهران از محدودیت‌ تخت‌های بستری در پی ارائه خدمات همزمان به بیماران کرونایی و غیرکرونایی خبر داد.

افزایش مبتلایان کرونایی در تربت جام و کمبود نیروهای درمانی/ظرفیت بیمارستان سجادیه تکمیل شددر گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛ افزایش مبتلایان کرونایی در تربت جام و کمبود نیروهای درمانی/ظرفیت بیمارستان سجادیه تکمیل شد

رئیس جمهور آذربایجان از کمک‌های پزشکی ترکیه به این کشور قدردانی کرد.باکو/خبرگزاری آناتولی

الهام علیف٬ رئیس جمهور آذربایجان با ارسال نامه‌ای از رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه‌ به دلیل کمک‌های پزشکی آنکارا به باکو که در راستای مبارزه با ویروس کرونا صورت گرفته٬ تشکر کرد.

ریاست جمهوری آذربایجان با انتشار بیانیه‌ای در این باره همچنین اعلام کرد که علیف در نامه خود٬ فوت تعدادی از شهورندان ترکیه بر اثر کرونا را تسلیت گفته و برای بیماران آرزوی سلامتی کرده است.

وی تصریح کرده است که مبارزه ترکیه با ویروس کرونا٬ شایان تقدیر است.

علیف در پیام خود افزوده است: به مانند دیگر زمینه‌ها٬ در مبارزه با کووید- 19 نیز تحت شعار «یک ملت، دو دولت» در کنار هم خواهیم بود. اطمینان دارم که می توانیم با تلاش های مشترک خود این ویروس را شکست دهیم. شخصا و به نمایندگی از مردم آذربایجان از جمهوری ترکیه بابت ارسال کمکهای بشردوستانه قدردانی می کنم. این یک نمونه بارز از روابط برادری و دوستی بین کشورهای ما است.

گفتنی است سفارت ترکیه در باکو دیروز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ترکیه در ادامه فعالیت‌های بشردوستانه خود برای مقابله با شیوع ویروس کووید-19، محموله اقلام پزشکی و بهداشتی به جمهوری آذربایجان ارسال کرد. این محموله پزشکی شامل 55 هزار گان، 50 هزار ماسک N95 و 100 هزار ماسک جراحی، 5 هزار عینک محافظ و 200 هزار دست‌کش و 40 هزار جعبه از انواع دارو بود.