قدردانی ازبکستان از کمک‌های پزشکی ترکیه

28/06/1399 12:22:00 ب.ظ

قدردانی, ازبکستان

قدردانی ازبکستان از کمک‌های پزشکی ترکیه

18.09.2020تاشکند/خبرگزاری آناتولیعبدوالحکیم حاجی‌بایف، معاون اول وزیر بهداشت ازبکستان از مردم٬ دولت و پزشکان ترکیه‌ای که در مبارزه و معالجه بیماران ویروس کرونا در کشورشان شرکت کرده‌اند٬ قدردانی کرد.وی در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی با اشاره به اینکه مطابق با خواست مشترک روسای جمهور دو كشور، همكاری در زمینه بهداشت به بالاترین سطح رسیده٬‌ گفت:"همکاری در زمینه بهداشت به نفع هر دو طرف بوده و برای پزشكان ازبكستان بسیار سودمند است. این موضوع اهمیت زیادی برای ازبکستان دارد".

حاجی‌بایف تصریح کرد:"‌بیش از 40 پزشک ازبکستانی در دو سال گذشته با همکاری وزارت بهداشت و آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه (تیکا) دوره کارآموزی در ترکیه گذرانده‌اند. همچنین با کمک تیکا پزشکان ترکیه‌ای بارها به ازبکستان آمده و جراحی‌های مختلفی را انجام دادند. تیکا تعداد زیادی دستگاه پزشکی از جمله 50 عدد تجهیزات کامل بخش مراقبت‌های ویژه را نیز به کشورمان هدیه داده است".

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

ارسال تجهیزات پزشکی به منطقه سنجاک از سوی ترکیه

بیش از 800 کادر پزشکی در جنگ سوریه کشته شدندشبکه حقوق بشر سوریه اعلام کرد که از مارس 2011 تاکنون 857 نفر از کادر پزشکی این کشور کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

دور چهارم نشست فنی هیئت‌های نظامی ترکیه-یونان آغاز شدوزارت دفاع ترکیه از آغاز دور چهارم نشست فنی هیئت‌های نظامی ترکیه-یونان در مقر ناتو خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

اهواز قرمز شد / ۶ شهر خوزستان، قرمزاهواز قرمز شد ۶ شهر خوزستان، قرمز سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به افزایش تعداد شهرهای قرمز استان به شش شهر، از قرار گرفتن اهواز و شوشتر در وضعیت قرمز کرونا خبر داد.

آیا زمان از سرگیری پروازهای مستقیم ایران به ترکیه باز هم به تعویق می‌افتد؟اما به نظر می‌رسد که همچنان بین از سرگیری پروازها در تاریخ‌های یک اکتبر یا یک نوامبر ابهام وجود دارد و حتی برخی این زمزمه‌ها را مطرح می‌کنند که تا آخر سال ۲۰۲۰ پرواز مستقیمی از ایران به ترکیه برقرار نخواهد شد.

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 263 هزار و 745 تن رسیدشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 263 هزار و 745 تن رسید

وزارت بهداشت ازبکستان از کمک‌های پزشکی و بهداشتی ترکیه به این کشور در مبارزه با ویروس کرونا قدردانی کرد.انجمن «بوسنی سنجاک» ترکیه در چارچوب یک کمپین بشردوستانه به منطقه سنجاک یک تریلی حامل لوازم و تجهیزات پزشکی ارسال کرد.شبکه حقوق بشر سوریه اعلام کرد که از مارس 2011 تاکنون 857 نفر از کادر پزشکی این کشور کشته شدند.وزارت دفاع ترکیه از آغاز دور چهارم نشست فنی هیئت‌های نظامی ترکیه-یونان در مقر ناتو خبر داد.

18.09.09.2020 تاشکند/خبرگزاری آناتولی عبدوالحکیم حاجی‌بایف، معاون اول وزیر بهداشت ازبکستان از مردم٬ دولت و پزشکان ترکیه‌ای که در مبارزه و معالجه بیماران ویروس کرونا در کشورشان شرکت کرده‌اند٬ قدردانی کرد.2020 آنکارا/ امره اوزجان/ خبرگزاری آناتولی شبکه حقوق بشر سوریه (SNHR) با انتشار گزارشی اعلام کرد: از ابتدای جنگ داخلی در مارس 2011 تاکنون 857 نفر از کادر پزشکی این کشور کشته شدند. وی در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی با اشاره به اینکه مطابق با خواست مشترک روسای جمهور دو كشور، همكاری در زمینه بهداشت به بالاترین سطح رسیده٬‌ گفت:"همکاری در زمینه بهداشت به نفع هر دو طرف بوده و برای پزشكان ازبكستان بسیار سودمند است. این نهاد با حمایت سایر نهادهای مدنی در ترکیه به سنجاک یک ترلی حامل لوازم و تجهیزات پزشکی ارسال کرد. این موضوع اهمیت زیادی برای ازبکستان دارد"..

حاجی‌بایف تصریح کرد:"‌بیش از 40 پزشک ازبکستانی در دو سال گذشته با همکاری وزارت بهداشت و آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه (تیکا) دوره کارآموزی در ترکیه گذرانده‌اند. اروز یک دستگاه تریلی حامل لوازم و تجهیزات پزشکی به ارزش 1.ک. همچنین با کمک تیکا پزشکان ترکیه‌ای بارها به ازبکستان آمده و جراحی‌های مختلفی را انجام دادند. تیکا تعداد زیادی دستگاه پزشکی از جمله 50 عدد تجهیزات کامل بخش مراقبت‌های ویژه را نیز به کشورمان هدیه داده است". وی همچنین گفت:"تعداد مبتلایان به کرونا در سنجاک از ماه ژوئیه به‌طور قابل ملاحظهای افزایش می‌یابد. وی با یادآوری سفر سال گذشته فخرالدین کوجا٬ وزیر بهداشت ترکیه به ازبكستان و امضای حدود 10 توافقنامه همکاری گفت: در راستای این توفقنامه‌ها دانشكده پزشكی دانشگاه علوم پزشکی بخارا تأسیس شده و آمادگی‌ها برای تاسیس دو دانشکده دیگر نیز ادامه دارد.گ 6 نفر، مخالفان نظامی و گروه‌های مسلح مخالف رژیم اسد 31 نفر و سایر طرف‌های ناشناس نیز 50 نفر از کادر پزشکی سوریه را کشتند. حاجی‌بایف با اشاره به اینکه اعضای كمیته علمی ترکیه در چارچوب مبارزه با کووید-19 در ماه ژوئیه به ازبكستان آمده و پس از بررسی‌های خود پیشنهاداتی را ارائه کردند٬ گفت:"در آخرین مورد همکاری‌ها نیز 16 پزشک ترکیه‌ای به مدت دو هفته در معالجه بیماران کرونایی در مناطق مختلف ازبکستان مشارکت داشتند". از تمام افرادی که در این کمپین بشردوستانه شرکت کردند، قدردانی می‌کنم".

.