قدردانی ازبکستان از کمک‌های پزشکی ترکیه

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت بهداشت ازبکستان از کمک‌های پزشکی و بهداشتی ترکیه به این کشور در مبارزه با ویروس کرونا قدردانی کرد.

عبدوالحکیم حاجی‌بایف، معاون اول وزیر بهداشت ازبکستان از مردم٬ دولت و پزشکان ترکیه‌ای که در مبارزه و معالجه بیماران ویروس کرونا در کشورشان شرکت کرده‌اند٬ قدردانی کرد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی با اشاره به اینکه مطابق با خواست مشترک روسای جمهور دو كشور، همكاری در زمینه بهداشت به بالاترین سطح رسیده٬‌ گفت:"همکاری در زمینه بهداشت به نفع هر دو طرف بوده و برای پزشكان ازبكستان بسیار سودمند است. این موضوع اهمیت زیادی برای ازبکستان دارد". حاجی‌بایف تصریح کرد:"‌بیش از 40 پزشک ازبکستانی در دو سال گذشته با همکاری وزارت بهداشت و آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه دوره کارآموزی در ترکیه گذرانده‌اند. همچنین با کمک تیکا پزشکان ترکیه‌ای بارها به ازبکستان آمده و جراحی‌های مختلفی را انجام دادند. تیکا تعداد زیادی دستگاه پزشکی از جمله 50 عدد تجهیزات کامل بخش مراقبت‌های ویژه را نیز به کشورمان هدیه داده است".

وی با یادآوری سفر سال گذشته فخرالدین کوجا٬ وزیر بهداشت ترکیه به ازبكستان و امضای حدود 10 توافقنامه همکاری گفت: در راستای این توفقنامه‌ها دانشكده پزشكی دانشگاه علوم پزشکی بخارا تأسیس شده و آمادگی‌ها برای تاسیس دو دانشکده دیگر نیز ادامه دارد. حاجی‌بایف با اشاره به اینکه اعضای كمیته علمی ترکیه در چارچوب مبارزه با کووید-19 در ماه ژوئیه به ازبكستان آمده و پس از بررسی‌های خود پیشنهاداتی را ارائه کردند٬ گفت:"در آخرین مورد همکاری‌ها نیز 16 پزشک ترکیه‌ای به مدت دو هفته در معالجه بیماران کرونایی در مناطق مختلف ازبکستان مشارکت داشتند".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ارسال تجهیزات پزشکی به منطقه سنجاک از سوی ترکیه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بیش از 800 کادر پزشکی در جنگ سوریه کشته شدندشبکه حقوق بشر سوریه اعلام کرد که از مارس 2011 تاکنون 857 نفر از کادر پزشکی این کشور کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دور چهارم نشست فنی هیئت‌های نظامی ترکیه-یونان آغاز شدوزارت دفاع ترکیه از آغاز دور چهارم نشست فنی هیئت‌های نظامی ترکیه-یونان در مقر ناتو خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اهواز قرمز شد / ۶ شهر خوزستان، قرمزاهواز قرمز شد ۶ شهر خوزستان، قرمز سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به افزایش تعداد شهرهای قرمز استان به شش شهر، از قرار گرفتن اهواز و شوشتر در وضعیت قرمز کرونا خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آیا زمان از سرگیری پروازهای مستقیم ایران به ترکیه باز هم به تعویق می‌افتد؟اما به نظر می‌رسد که همچنان بین از سرگیری پروازها در تاریخ‌های یک اکتبر یا یک نوامبر ابهام وجود دارد و حتی برخی این زمزمه‌ها را مطرح می‌کنند که تا آخر سال ۲۰۲۰ پرواز مستقیمی از ایران به ترکیه برقرار نخواهد شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 263 هزار و 745 تن رسیدشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 263 هزار و 745 تن رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »