قدرت اصلی دنیا قدرت اطلاعات است

03/11/2019 10:52:00 ب.ظ

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد: هیچ رسانه‌ای به خاطر کاغذ نه تعطیل شده و نه تعطیل خواهد شد

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد: هیچ رسانه‌ای به خاطر کاغذ نه تعطیل شده و نه تعطیل خواهد شد

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هیچ رسانه‌ای به خاطر کاغذ تعطیل نشده و در آینده نیز نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: امروز و گشایش اقتصادی و نظامی کشورها نیز بر پایه همین قدرت اطلاعات شکل می‌گیرد.معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: قدرت پردازش اطلاعات از خود اطلاعات مهمتر است چرا که منجر به تصمیم‌گیری و سپس انجام عمل در فرد می‌شود. تصمیم دقیق نیز حاصل از اطلاعات جمع‌آوری شده دقیق است.

خدادی تصریح کرد: در مواجهه با رسانه نیازمند دگردیسی در محتواییم. در دنیای امروز هیچ رسانه‌ای حذف نمی‌شود چرا که هیچ رسانه‌ای جای رسانه دیگر را نمی‌گیرد. طبق آخرین تحلیل‌ها، فضای مجازی دو جایی را اشغال کرده که پیش‌تر کسی به آن توجه نمی‌کرد؛ یعنی رختخواب و ماشین.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

توئیتر حساب‌های شبکه وابسته به حزب الله لبنان را مسدود کردالمنار که یک شبکه تلویزیونی وابسته به گروه حزب الله لبنان است توئیتر را متهم کرده که با این اقدام «تسلیم فشارهای سیاسی» شده است. الله اکبر!!! 😆😅😂🤣👏👏👏 جاویدشاه 👑💙💐🙏

ایربی‌ان‌بی 'پارتی هاوس' را ممنوع کردایربی‌اَن‌بی که یک وب‌سایت برای اجاره دادن خانه‌ به گردشگران است، اعلام کرد که از این پس خانه‌های اجاره‌ای برای مهمانی و پارتی که به 'پارتی هاوس' مشهور است را ممنوع می‌کند.

حسن عباسی: 1400 کتاب نابودی امپراطوری آمریکا را تئوریزه کرده‌ است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس اندیشکده یقین گفت: هژمونی آمریکا در اینترنت شکست خورده و رژیمش متزلزل گردیده است، همچنین در حوزه کاپیتالیسم نیز دچار بحران شده و رویای آمریکایی دیگر مرده است. زارررررت ت ت ت. از یوگی و دوستاش چه خبر دکتر بدون مدرک!! داستان سرای شروع شد این کوسخول هنوز زندست؟

خامنه‌ای: ماکرون یا خیلی ساده است یا همدست آمریکایی‌ها استعلی خامنه ای با اشاره تلویحی به تنش های موجود بین تهران و واشنگتن گفت: «یکی از راه های بستن راه نفوذ آمریکا، منع مذاکره است.» این حربه خامنه ای هم قدیمی و اما تکراری تر شده است که آمریکا و اسرائیل را می کوبد تا از روسیه و بریتانیا ادامه حکومت غصبی اش را بگیرد

چین، پرتاب نخستین ماهواره نقشه‌برداری با دقت فرومتر به فضااین نوع ماهواره در حوزه رقابت‌های فضایی غیر‌نظامی از اهمیت بالایی برخوردار است. خیلی عالی.......

ادامه اعتراضات مردم الجزایر در آستانه انتخابات ریاست جمهوری | DW | 03.11.2019تظاهرات اعتراض‌آمیز در پایتخت الجزایر ادامه دارد. اعلام لیست نامزدهای ریاست جمهوری به خشم مردم دامن زده است. آنها می‌گویند که حاکمیت می‌کوشد دولتمردان پیشین را بر اریکه قدرت نگاه دارد. همه پا شدند ولی ایرانیان پاشیدند انتخابات چه ریاست جمهوری چه مجلس باید دمکراتیک برگزار شود

محمد خدادی، در آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های الکترونیک استان اصفهان که  عصر یکشنبه ۱۲ آبان ماه در مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان برگزار شد، گفت: اصفهان، اسم ارزشمندی است که ظرفیت آن، ظرفیت رسانه است.این شبکه تلویزیونی تائید کرده است که اکثر حساب هایش در شبکه اجتماعی توئیتر مسدود شده اند.گزارش شده که این خانه به ظاهر برای یک گروه کوچک رزرو شده بوده اما پس از انتشار تبلیغی در اینستاگرام برای برگزاری جشن هالووین، بیش از ۱۰۰ نفر به این خانه رفته بودند.خبرگزاری تسنیم ، حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین امروز در همایش دانشجویی پایان هژمونی آمریکا که به مناسبت گرامیداشت 13 آبان در لانه جاسوسی برگزار شد، در خصوص مفهوم استکبار ستیزی، گفت: استکبار در مفهوم الله اکبر اینگونه معنا می شود که اگر کسی برای خود مقام استکباری ادعا کند و علو و برتری در زمین را برای خود جوید مستکبر است.

گوشه گوشه این شهر دارای شاخص‌هایی است که بیشترین کارکرد رسانه‌ای را دارد و پیام آن چه در حوزه‌ گردشگری، میراث فرهنگی و چه در صنعت و..» آمریکا از سال ۱۹۹۷ میلادی تاکنون گروه حزب الله لبنان را یک «سازمان تروریستی» محسوب می کند.. تا روز شنبه پلیس هیچ مظنون یا متهمی را در خصوص این حادثه دستگیر نکرده و ماموران پلیس گفته‌اند که ۲ اسلحه در این خانه پیدا کرده‌اند. می‌تواند به تمام دنیا برسد. شماری از اعضای این گروه عضو دولت و پارلمان لبنان هستند. به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: امروز و گشایش اقتصادی و نظامی کشورها نیز بر پایه همین قدرت اطلاعات شکل می‌گیرد. وی ادامه داد: ایران روحیه استکبار ستیزی خود را در تسخیر لانه جاسوسی نشان داد و 40 سال است که بدون کمک و پشتوانه امریکا جلوی هر توطئه او ایستادگی کرده است.

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: قدرت پردازش اطلاعات از خود اطلاعات مهمتر است چرا که منجر به تصمیم‌گیری و سپس انجام عمل در فرد می‌شود. سخنگوی توئیتر سخنگوی شبکه اجتماعی توئیتر در واکنش به تعلیق حساب های متعلق به گروه حزب الله لبنان گفت: «در توئیتر جایی برای سازمان های تروریستی غیرقانونی و گروه های افراطی خشن وجود ندارد. آقای چسکی روز شنبه در توییتر خودش نوشت که"آنچه که در شهر اوریندا اتفاق افتاد، وحشتناک است. تصمیم دقیق نیز حاصل از اطلاعات جمع‌آوری شده دقیق است. خدادی تصریح کرد: در مواجهه با رسانه نیازمند دگردیسی در محتواییم. شبکه المنار اعلام کرده که تعلیق حساب های این شبکه در توئیتر بدون هشدار قبلی صورت گرفته است. در دنیای امروز هیچ رسانه‌ای حذف نمی‌شود چرا که هیچ رسانه‌ای جای رسانه دیگر را نمی‌گیرد.. طبق آخرین تحلیل‌ها، فضای مجازی دو جایی را اشغال کرده که پیش‌تر کسی به آن توجه نمی‌کرد؛ یعنی رختخواب و ماشین. آمریکا پیش از این شماری از مسئولان عالی رتبه حزب الله لبنان و نمایندگان این گروه در پارلمان این کشور را تحریم کرده بود. به عقیده من داشتن سفارتخانه آمریکا در هر کشوری یعنی باز کردن زمینه نفوذ.

وی تاکید کرد: هر کس به میزان محتوایی که متناسب با نیازها تولید می‌کند می‌تواند مهم باشد. معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضرورت شناخت انتخاب مردم و سپس قرار گرفتن در محدوده این انتخاب را راهکاری برای رسانه‌ها دانست و گفت: با توجه به موقعیت خوب اصفهان، نخستین ماموریت رسانه‌های این شهر، اصفهان شناسی است. سعد حریری، نخست وزیر لبنان به دنبال گسترش دامنه اعتراضات از سمت خود کناره گیری کرده است. خدادی، با اشاره به هدف غایی جشنواره‌ها اظهار کرد: برگزاری صرف یک جشنواره موضوعیت خود را از دست داده، همانطور که از نمایشگاه مطبوعات نیز فقط یک نام مانده و موضوعیت خود را از دست داده است. جشنواره‌ای مفید است که به تولید اثر منجر شود، بنابراین پس از پایان این رویداد کار شما تازه باید آغاز شود تا از وقت و انرژی صرف شده بهره‌برداری کنید. وی ادامه داد: جشنواره‌ها ظرفیت آسیب‌شناسی کارکرد رسانه،  شناسایی مهارت و همگرایی رسانه‌ها را دارا هستند و همه رسانه‌های کشور در عین تکثر، در دفاع از ایران، شهدا و انقلاب یکی هستند..

معاون مطبوعات و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: ما در حساس‌ترین روزهای کشور به سر می‌بریم. هیچ تهدیدی نیست که علیه ایران نشده باشد و آخرین هجمه‌ها نیز ایجاد اختلال در کشور از کاغذ گرفته تا پوشک است. آن‌ها قصد دارند با این کار مردم را از هم جدا کنند و در چنین شرایط سختی قدرت ما در هم قسم شدن است. خدادی جایگاه رسانه‌ها را خط مقدم این نبرد دانست و اظهار کرد: رسانه‌ها با بازخوانی نقاط قوت و یادآوری ضعف‌ها در مسیر اصلاح می‌توانند نقش مهمی ایفا کنند. بحمدلله مسئله دلار با قدرت مدیریت شد و درباره مسئله کاغذ نیز باید اعلام کنم که هیچ رسانه‌ای به خاطر کاغذ نه تعطیل شده و نه تعطیل خواهد شد. بشار اسد دو سه روز گذشته اذعان داشت که بهترین رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ است چون توانست به خوبی چهره واقعی آمریکا را نشان دهد.

وی یادآور شد: دنیای امروز نه دنیای تبلیغاتی بلکه دنیای شریک سازی است. الفاظی مثل حامی و طرفدار را باید کنار گذاشت و به دنبال شریک بود. رسانه‌ها باید هم به مخاطبشان نقش بدهند و هم سهم و اگر مخاطب با رسانه شریک نمی‌شود باید این نقش و سهم را دوباره بررسی کرد چرا که نیاز به رسانه هر روز بیش از گذشته احساس می‌شود. انتهای خبر .