قدرت‌های جهانی در پی انفجار بیروت متعهد شدند حدود ۳۰۰ میلیون دلار به لبنان کمک کنند

20/05/1399 10:45:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

انفجار_بیروت, لبنان

قدرت‌های جهانی در پی انفجار_بیروت متعهد شدند حدود ۳۰۰ میلیون دلار به لبنان کمک کنند این در حالی است که ایالات متحده، فرای این تعهدات تازه برای کمک به لبنان مواد غذایی، آب و دارو فرستاده وپیشتر ارائه کمک ‌هایی به ارزش بیش از ۱۷ میلیون دلار را تعهد کرده بود

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageبخش انگلیسیصدای آمریکا ـ قدرت‌های جهانی تعهد کرده‌اند نزدیک به ۳۰۰ میلیون دلار به لبنان کمک کنند تا آن کشور بتواند مشکلات ناشی از انفجار مرگبار هفته پیش در بیروت را پشت سر بگذارد.بیش از ۳۰ تن از رهبران جهان روز یکشنبه در یک کنفرانس تصویری که به ابتکار امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، برگزار شد، گفتند که «کمک ها باید به موقع، کافی، و سازگار با نیازهای مردم لبنان باشد ... و در نهایت کارآمدی و شفافیت به طور مستقیم به لبنانی‌ها تحویل داده شود.»

این در حالی است که ایالات متحده، فرای این تعهدات تازه، برای کمک به لبنان مواد غذایی، آب و دارو فرستاده و پیشتر ارائه کمک‌هایی به ارزش بیش از ۱۷ میلیون دلار را تعهد کرده بود.دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز یکشنبه در موریس‌تاون ایالت نیوجرسی، پیش از پرواز به واشنگتن به خبرنگاران گفت که به دنبال انفجار سهمگین هفته گذشته در بیروت، ایالات متحده به لبنان کمک فرستاده است و تاکید کرد که آمریكا در حال حاضر سه هواپیما در لبنان مستقر كرده است كه بیشتر آنها حامل تجهیزات پزشکی هستند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

همبستگی جهانی با مردم رنج دیده لبنان نشانه وجدان بیدار بشریت استرئیس‌جمهور در جلسه امروز هیات دولت ضمن ابراز تأسف و تأثر مجدد دولت و ملت ایران از فاجعه بیروت و همدردی با دولت و ملت لبنان ، از همبستگی جهانی با مردم آسیب دیده لبنان اظهار خشنودی کرد و آن را نشانه وجدان بیدار و زنده بودن حس نوعدوستی و دیگردوستی در میان بشر معاصر دانست.

همبستگی جهانی با مردم رنج دیده لبنان نشانه وجدان بیدار بشریت استرئیس جمهور ضمن ابراز تأسف و تأثر مجدد دولت و ملت ایران از فاجعه بیروت و همدردی با دولت و ملت لبنان ، از همبستگی جهانی با مردم آسیب دیده لبنان اظهار خشنودی کرد و آن را نشانه وجدان بیدار و زنده بودن حس نوع دوستی و دیگردوستی در میان بشر معاصر دانست.

کاهش اندک در آمار فوتی‌های کرونا بساط جاده چالوس را راه انداخته است!معاون کل وزارت بهداشت بهداشت با بیان اینکه کاهش آمار مرگ و میر کرونا از اعداد بالاتر از ۲۰۰ به حدود ۱۵۰ چندان خوشحالی ندارد؛ زیرا هنوز هم آمار فوتی ها سه رقمی است، گفت: متاسفانه کاهش اندک در آمار مرگ و میر، بساط جاده چالوس و جوجه و... را راه انداخته است؛ در حالی که در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا اکنون عدد مرگ و میر کرونا به صفر یا اعداد تک رقمی رسیده است. حریرچی: برخی از ما بهتران، تست کرونا می‌دهند و سپس در مهمانی حاضر می‌شوند در بیش از ۱۰۰ کشور مرگ و میر به صفر یا اعداد تک رقمی رسیده؛ آمار ما هنوز سه رقمی است ۱۴ درصد کسانی که مبتلا شده بودند، مجددا درگیر شدند یکی از واکسن‌هایی که پیشرفت خوبی داشته، تنها ۷۳ روز ایمنی می‌دهد

تغییرات یارانه‌ای در راه است/ ۲۲ میلیون نفری از دریافت نکردن یارانه معیشتی گلایه دارندنوبخت:تغییرات یارانه‌ای در راه است/ ۲۲ میلیون نفری از دریافت نکردن یارانه معیشتی گلایه دارند

حمله فتاح به رقبا با ژست فسادستیزی؛ احمدی‌نژاد دیگری در راه است؟

ترکیه: توافقنامه دریایی مصر و یونان در مدیترانه شرقی فاقد اعتبار است

Share via Email Print this page بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ قدرت‌های جهانی تعهد کرده‌اند نزدیک به ۳۰۰ میلیون دلار به لبنان کمک کنند تا آن کشور بتواند مشکلات ناشی از انفجار مرگبار هفته پیش در بیروت را پشت سر بگذارد.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت،  در جلسه عصر یکشنبه هیات وزیران که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد، روندهای تازه و مخاطرات نوپدید عصر بعد از کرونا مورد بحث و بررسی اعضای دولت قرار گرفت و تصمیمات مقتضی در این خصوص اتخاذ شد.به گزارش ایلنا، در جلسه عصر یکشنبه هیات وزیران که به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی برگزار شد، روندهای تازه و مخاطرات نوپدید عصر بعد از کرونا مورد بحث و بررسی اعضای دولت قرار گرفت و تصمیمات مقتضی در این خصوص اتخاذ شد.به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی گفت: خوشبختانه با اقداماتی که مردم انجام دادند موارد افزایشی شدید و مرگ بالاتر از ۲۰۰ نفر در روز در میان افرادی که تست کرونایشان مثبت بود، کاهش یافت.

بیش از ۳۰ تن از رهبران جهان روز یکشنبه در یک کنفرانس تصویری که به ابتکار امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، برگزار شد، گفتند که «کمک ها باید به موقع، کافی، و سازگار با نیازهای مردم لبنان باشد .. لایحه پروتکل اصلاحی موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین ایران و کرواسی به تصویب دولت رسید هیات وزیران به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور، لایحه پروتکل اصلاحی موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کرواسی را مصوب کرد تا پس از ارسال آن و بررسی در مجلس شورای اسلامی، به تصویب نهایی برسد.. لازم به ذکر است موافقتنامه مذکور در سال ۱۳۸۲ و با هدف به کارگیری منابع اقتصادی و امکانات بالقوه دو کشور در امر‌سرمایه‌گذاری و نیز ایجاد و حفظ شرایط مساعد برای سرمایه گذاری سرمایه‌گذاران و با تصدیق لزوم تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری های آنها به تصویب رسیده بود. و در نهایت کارآمدی و شفافیت به طور مستقیم به لبنانی‌ها تحویل داده شود. موافقتنامه بین ایران و قزاقستان در زمینه معاضدت حقوقی متقابل در امور مدنی لایحه موافقتنامه معاضدت حقوقی متقابل در امور مدنی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان، از دیگر مصوبات جلسات امروز هیئت دولت بود.» این در حالی است که ایالات متحده، فرای این تعهدات تازه، برای کمک به لبنان مواد غذایی، آب و دارو فرستاده و پیشتر ارائه کمک‌هایی به ارزش بیش از ۱۷ میلیون دلار را تعهد کرده بود. که در خرداد و اوایل تیر ماه افتاد، موارد ابتلا، بستری و مرگ را افزایش داد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز یکشنبه در موریس‌تاون ایالت نیوجرسی، پیش از پرواز به واشنگتن به خبرنگاران گفت که به دنبال انفجار سهمگین هفته گذشته در بیروت، ایالات متحده به لبنان کمک فرستاده است و تاکید کرد که آمریكا در حال حاضر سه هواپیما در لبنان مستقر كرده است كه بیشتر آنها حامل تجهیزات پزشکی هستند. تصویب موافقتنامه مالیاتی بین ایران و غنا هیات وزیران لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری غنا  به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات های بر درآمد، سرمایه و عواید سرمایه ای را مصوب کرد تا پس از ارسال و بررسی در مجلس شورای اسلامی، تصویب نهایی گردد. تصویب موافقتنامه مالیاتی بین ایران و غنا هیات وزیران لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری غنا  به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات های بر درآمد، سرمایه و عواید سرمایه ای را مصوب کرد تا پس از ارسال و بررسی در مجلس شورای اسلامی، تصویب نهایی گردد. از سوی دیگر دفتر مکرون می‌گوید این کمک‌‌های مالی تعهد شده به اصلاحات سیاسی و ساختاری منوط نیست. کاخ الیزه گفت، با این وجود، تعهدات سپرده شده برای بلندمدت به تغییراتی بستگی دارد که مقام‌‌های لبنانی رقم بزنند. فرانسه تاکید دارد که کمک ها توسط سازمان ملل متحد هماهنگ شود. رهبران جهان بر شفافیت در نحوه صرف این کمک ها اصرار دارند و از ارسال کمک به دولتی که از نظر بسیاری از لبنانی ها فاسد است خسته اند و نسبت به نفوذ ایران از طریق حزب الله ابراز نگرانی می کنند. وی افزود: همانطور که قبلا هم اعلام کرده‌ایم هر اقدام اجتماعی خوب یا بدی که انجام می‌شود، تغییرات آن مشاهده خواهد شد.

بعضی لبنانی های خشمگین خواهان انقلاب برای سرنگونی رهبران سیاسی شان شده‌اند. در نتیجه انفجار مهیب در بیروت ۲۵ هزار نفر بی خانمان شده یا کسب و کارشان از دست رفته است. اقتصاددانان پیش بینی می کنند آسیب های وارده به بیروت معادل ۲۵ درصد از خروجی اقتصاد لبنان باشد. خبرهای بیشتر .