قتل میترا استاد؛ نجفی چندین میلیارد تومان پرداخته است تا رضایت بگیرد

04/05/2020 04:00:00 ب.ظ

قتل میترا استاد؛ نجفی چندین میلیارد تومان پرداخته است تا رضایت بگیرد جزئیات بیشتر🔽

قتل, محمدعلی نجفی

قتل میترا استاد؛ نجفی چندین میلیارد تومان پرداخته است تا رضایت بگیرد جزئیات بیشتر🔽

نماینده دادستان در سومین دور دادگاه محمد علی نجفی گفت: نجفی مرتکب قتل زنی بی دفاع شده و بعد چندین میلیارد تومان برای کسب رضایت از خانواده میترا استاد پرداخت کرده است.

سومین دور دادگاه رسیدگی به پرونده محمد علی نجفی، متهم به قتل میترا استاد همسر دومش، روز یکشنبه در حالی برگزار شد که نماینده دادستان گفت که نجفی مرتکب قتل زنی بی دفاع شده و بعد چندین میلیارد تومان برای کسب رضایت از خانواده میترا استاد پرداخت کرده است.به گزارش روزنامه شرق، نماینده دادستان در این جلسه درخواست اشد مجازات برای محمد علی نجفی را خواستار شد و گفت نباید این شائبه ایجاد شود که هر کسی پول داشت می تواند همسر خود را بکشد.

شهردار سابق تهران در این جلسه از دادگاه به سوالات مجید متین راسخ، قاضی دادگاه پاسخ داد و تقریبا تمام جلسه به پرسش و پاسخ بین متهم و قاضی دادگاه گذشت.محمد علی نجفی که ۷ خرداد ۱۳۹۸ با شلیک گلوله میترا استاد را به قتل رسانده است در دادگاه گفت که اتهام قتل عمد را نمی پذیرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

👎 اونهمه پول رو هم حتما با عرق جبین به دست اورده. اگه صبر می کرد بعد از تغییر واحد پول می داد براش کمتر تموم می شد!! ديگه از عرزشي ها ميناليدن اصلاح طلبشون اينجوري شد داستان نجفی قتل نیست ، ورود به حیاط خلوت سپاهه ، صد میلیارد هم بده تا پوستش و نکنن بی خیال نمیشن

جزییات دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در دور سومتهران- ایرنا- دادگاه رسیدگی به پرونده نجفی به اتهام قتل میترا استاد در دور سوم، امروز (یکشنبه) ۱۴ اردیبهشت در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی متین راسخ برگزار شد.

فرصت ۳ روزه دادگاه به نجفی برای ارائه لایحه دفاعیفرصت ۳ روزه دادگاه به نجفی برای ارائه لایحه دفاعی وکیل نجفی: در جلسه امروز دادگاه آخرین دفاع از آقای نجفی اخذ شد، پس از پایان جلسه دادگاه به ما ظرف سه روز فرصت دادند تا لایحه دفاعی را ارایه بدهیم تا بعد از آن در خصوص پرونده تصمیم گیری شود

دادگاه رسیدگی به پرونده نجفی برگزار شداولین جلسه از سومین دور دادگاه رسیدگی به پرونده محمدعلی نجفی به اتهام قتل میترا استاد برگزار شد.

داعش ۱۰ شبه‌نظامی حشد شعبی را در نزدیکی سامرا به قتل رساندابن مرگ‌بارترین حمله داعش به نیروهای نظامی و شبه‌نظامی دولت عراق در هفته اخیر به شمار می‌رود. Fake news به قتل نرساند.. به شهادت رساند. آمریکا با تجهیز داعش میخواد از عراق انتقام بگیره و خودش و ماندگار کنه

نجفی: بین خودکشی و معرفی به آگاهی مردد بودم/با حدود ۱۰ میلیارد رضایت گرفتم/ دوست داشتم قصاص شوممتهم نجفی در دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در دور سوم گفت: بین دو تصمیم یعنی خودکشی و معرفی به آگاهی مردد بودم. همش تير هوايى بوده بعد گلوله ها از بالا كه بر ميگشتن پايين خوردن تو سر مقتول

جزییات دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در دور سومتهران- ایرنا- دادگاه رسیدگی به پرونده نجفی به اتهام قتل میترا استاد در دور سوم، امروز (یکشنبه) ۱۴ اردیبهشت در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی متین راسخ برگزار شد.

Aa سومین دور دادگاه رسیدگی به پرونده محمد علی نجفی، متهم به قتل میترا استاد همسر دومش، روز یکشنبه در حالی برگزار شد که نماینده دادستان گفت که نجفی مرتکب قتل زنی بی دفاع شده و بعد چندین میلیارد تومان برای کسب رضایت از خانواده میترا استاد پرداخت کرده است.به گزارش عصر یکشنبه مرکز رسانه قوه قضائیه، در ابتدای جلسه قاضی متین راسخ از اختیاری، نماینده دادستان خواست تا کیفرخواست را قرائت کند.حمیدرضا گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا درباره جلسه امروز دادگاه موکلش گفت: در جلسه امروز دادگاه در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک استان تهران، آخرین دفاع از آقای نجفی اخذ شد.به گزارش ایلنا، اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده نجفی در دور سوم، امروز ۱۴ اردیبهشت ماه به اتهام قتل میترا استاد در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی متین راسخ برگزار شد.

به گزارش روزنامه شرق، نماینده دادستان در این جلسه درخواست اشد مجازات برای محمد علی نجفی را خواستار شد و گفت نباید این شائبه ایجاد شود که هر کسی پول داشت می تواند همسر خود را بکشد. شهردار سابق تهران در این جلسه از دادگاه به سوالات مجید متین راسخ، قاضی دادگاه پاسخ داد و تقریبا تمام جلسه به پرسش و پاسخ بین متهم و قاضی دادگاه گذشت. وی با بیان اینکه دادسرا رأی دیوان عالی را دارای ایراد می داند، اظهار کرد: متهم در خصوص مسلح بودن سلاح، اظهارات متناقضی دارد. محمد علی نجفی که ۷ خرداد ۱۳۹۸ با شلیک گلوله میترا استاد را به قتل رسانده است در دادگاه گفت که اتهام قتل عمد را نمی پذیرد. نجفی در توضیح چگونگی قتل میترا استاد با اشاره به اینکه «در حالت بی تعادلی مرتکب قتل شدم» به دادگاه گفت:«ميترا به من فحش مي‌داد. همچنین اظهارات متهم و وکلای ایشان در خصوص مهدورالدم بودن و ساب النبی بودن مقتوله، کذب است. او مي‌گفت خانواده‌ات را له مي‌کنم و مي‌خواست به خانواده‌ام آسيب وارد کند.

روز حادثه بعد از اينکه اسلحه را مسلح کردم، وارد حمام شدم.   نماینده دادستان: متهم نجفی مستحق تخفیف مجازات نیست وی در ادامه با اشاره به اظهارات وکیل متهم نجفی گفت: وکیل متهم در جایی اظهار داشته که آقای نجفی ساعت ۱۱ شب به کمیسیون روانپزشکی رفته؛ در حالی که متهم ساعت ۸ صبح به کمیسیون رفته است. ميترا در حمام بود. يک بالش روي اسلحه گرفته بودم، وقتي بالش را کنار زدم و ميترا اسلحه را ديد، دستش را روي شانه من گذاشت و اين‌طور بود که تير اول را شليک کردم و بعد هم تيرهاي بعدي شليک شد. نماینده دادستان نیز خطاب به متهم نجفی گفت: آقای نجفی، شما به فکر آبروی مقتوله و خانواده ایشان نبودید؟ متهم فاقد شرایط تخفیف است و باید از مجازات های تکمیلی نیز استفاده کرد. ميترا ترسيده بود و به من مي‌گفت علي غلط کردم.» محمد علی نجفی به زندان بازگشت شهردار سابق تهران همچنین گفت که بعد از کشته شدن میترا استاد، قصد خودکشی داشته است اما بعد به قم برای زیارت رفته و از خودکشی منصرف شده است. همچنین تقاضای تشدید قرار متهم را خواستارم.

وی همچنین در دادگاه خطاب به قاضی گفت که «دوست داشتم قصاص شوم.» محمد علی نجفی همچنین در پاسخ به این سوال که اختلاف شما و میترا استاد بر سر چه موضوع بود، گفت که بر سر مسائل بنیادی از جمله حجاب و مسائل اعتقادی و انتظارات مالی میترا استاد با وی اختلاف داشته‌ است. ادعای نجفی در دادگاه در خصوص حجاب همسرش نجفی ضمن قرارگیری در جایگاه، گفت: سلاح را همیشه در منزل پنهان می کردم و اختلافات زیادی با مقتوله داشتم؛ چرا که بعد از ازدواج، حجاب ایشان عوض شد. متهم به قتل میترا استاد همچنین درباره ارتباط میترا با یک فرد امنیتی گفت که میترا در واتس‌آپ با این فرد امنیتی ارتباط داشته است و فایل های صوتی نجفی را برای وی می فرستاده است. نجفی همچنین خطاب به قاضی گفت که می تواند مشخصات این فرد امنیتی را بدهد و این فرد کاملا قابل شناسایی است. مرحومه، خانواده ام را تهدید به اسید پاشی می کرد و به من می گفت که مطلقه است، اما متوجه شدم که با همسر سابقش زندگی می کند و می گفت که به خاطر پسرم جدا زندگی نمی کنم چرا که خودکشی می کند. بحث مهدروالدم بودم میترا استاد از ادعاهایی بود که در ابتدای فرایند رسیدگی به این پروند از سوی وکلای نجفی مطرح شده بود.

نجفی در جلسه روز یکشنبه درباره این ادعا گفت: «ميترا بارها من را با خيانت تهديد کرده ‌بود. قاضی: شما حقایق را کتمان می کنید قاضی متین راسخ خطاب به متهم نجفی گفت: اکنون موضوع مجازات تعزیری مانده است؛ اما شما حقایق را کتمان می کنید. از روابطي صحبت کرده‌ بود اما من هرگز نديدم او به من خيانت کند؛ حتي اگر او مهدورالدم بود کشتن او کار من نبود که اجرا کنم. من اشتباهم را قبول دارم.   نجفی گفت: پس از وقوع قتل به فکر خودکشی بودم و به خانواده و وکلایم گفتم که برای قصاص آماده ام و برای رضایت تلاش نکنید.» نجفی همچنین گفت که در یکی از جلسات بازجویی از یک دیپلمات، «بازپرس آرام به من گفت اطمینان دارد که با او ارتباط داشته است.» نجفی همچنین گفت که افرادی که در شرایط مشابه او هستند از آزادی به قید وثیقه بهره‌مند هستند اما دادگاه وثیقه او را قبول نمی کند. در این بخش از جلسه دادگاه، رییس دادگاه با طرح پرسشی از متهم نجفی گفت: آیا قبول دارید که رفتار شما باعث قتل شده است؟   نجفی نیز در پاسخ گفت: بله قبول دارم؛ اما گلوله کمانه کرده است.

نجفی همچنین افزود که خواسته من این است که با پرونده من سیاسی برخورد نشود و پرونده کاملا قضایی رسیدگی شود. هم‌رسانی این مطلب: . تشریح نحوه قتل از سوی متهم در دادگاه نجفی در خصوص نحوه شلیک گلوله ها در حمام نیز گفت: وقتی وارد حمام شدم به مرحومه گفتم که مسائل را حل کنیم اما به خاطر اینکه دو دستش را روی شانه های من گذاشت و بدنم متمایل به عقب شد گلوله اول شلیک شد.