قتل معلم فرانسوی؛ از 'توهین به مقدسات' تا نقد 'قرائت خشن از اسلام' - BBC News فارسی

04/08/1399 04:55:00 ب.ظ

قتل معلم فرانسوی؛ از 'توهین به مقدسات' تا نقد 'قرائت خشن از اسلام'

مانند هر واقعه تاریخی دیگری علل این رویداد وحشتناک نیز بینهایت است. اما در میان حلقه‌های دخیل به این واقعه تلخ در این یادداشت به سه علت پرداخته شده است: نخست آسیب شناسی مهاجران و محله های فقیرنشین در حومه پاریس، دوم مساله آزادی بیان و تزاحم آن با حساسیتهای قومی و تابوهای مذهبی و سوم گفتمان جهادی و قرائت تهاجمی بر اساس تاریخ و شرع اسلام. مورد اول را با پیشنهاد مشاهده یک فیلم بنام "کیوتیز" شروع میکنم. هدف این فیلم به تصویر کشیدن آسیبهای اجتماعی مربوط به جنسیت‌ زدگی کودکان بویژه در جوامع محروم است.

دخترکانی که در این فیلم ظاهر می‌شوند از مشکلات خانوادگی،‌ قومی و نژادی بسیاری رنج می‌بردند. این فیلم نمایانگر کوشش آنها برای کسب هویتی برای خود در شرایط سخت فقر و تبعیض است.

واقعیت وحشتناکی که این فیلم نشان داده اینست که این کودکان در یک قدمی بسیاری از کژرویها و بزهکاریها منجمله جذب در صنعت پورن و روسپیگری قرار دارند. در چنین شرایط دشواری نمیتوان منکر شد که اگر قهرمان یازده‌ساله سنگالی این فیلم پسر بود گرایش به بنیادگرائی و قرائت جهادی از اسلام یکی از گزینه های او در فرار از فقر و هرج و مرج اخلاقی، و کسب هویتی آبرومند می بود. سابقه افرادی که در این محله ها رشد کرده و مرتکب عملیات تروریستی شده و یا به داعش و سایر گروههای جهادی پیوسته‌اند نشان میدهد که قبل از پیوستن به گروههای مزبور به انواع انحرافات و بزهکاریهای آلوده بوده‌اند.

۲. مسأله «توهین به مقدسات» موضوع دوم رابطه ادعای توهین به مقدسات از یکسو و اصل آزادی بیان از سوی دیگر است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

اصلا حقیقت اسلام یعنی خشونت یعنی کثافت محض یعنی دروغ نیازی نیازی به قرائت خشن نداره فقط کافیه به مسلمانان قدرت بدی کافیه فرصت پیدا کنند تا هم جارو به خاک و خون بکشن این قضیه بار ها در طول تاریخ ثابت شده اسلام نیاز به نقد نداره فقط کافیه که قران را بخونی تا بفمی چه کثافتیه یک رفتار خشن الزاما قرائت از دین خاصی نیست احمق😂 باید عقلت را مورد معاینه یک روانپزشک حاذق قرار بدی😁

کرونا در ایران؛ تصویب تشدید محدودیت‌ها این بار از بیت رهبری

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان از مرز 10 هزار و 700 نفر گذشت

روایت شهروندان از مراجعه به مطب پزشکان در ایام شیوع ویروس کرونا

در پی 'توهین' اردوغان به مکرون، فرانسه سفیرش را از ترکیه فرا خواند - BBC News فارسیپس از سخنان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه خطاب به امانوئل مکرون، همتای فرانسوی خود، فرانسه سفیرش را برای مشورت از ترکیه فراخوانده است. آقای اردوغان روز گذشته گفت رئیس جمهور فرانسه نیاز دارد که به خاطر سیاست‌هایش در قبال مسلمانان از نظر روانی بررسی شود. بازم به غیرت اردوغان همه میدانیم که قتل آن دبیر تاریخ و غیره یک سناریو بود و همه اینها برای بدنام کردن اسلام و مسلمانان است اردوغان بخوبی این مسله را بازگو کرد کشورهای غربی به ظاهر لائیک هستند اما شدیدا متعصب صلیب هستند اردوغان به تنهایی جور به ظاهر دینداران مزدور را میکشد اردوغاان رم کرده، یونجه بدین بهش هیچ دین عقاید آیین و مذهبی کامل نیست و نمیتواند کامل باشد فقط خدا خالق کل هستی و نیستی ها کامله انسانها در انسانیت میتوانند به تعامل تعادل و تکامل برسند و هیچ کتابی رو نه خدا نوشته نه پیامبران

از ارائه خدمت به افراد بدون ماسک خودداری شود/تخلفات کرونایی را به ۱۹۰ اطلاع دهیدسخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز صنفی و کارگاهی به عنوان یکی از محل‌های پر رفت و آمد مردم، گفت: مردم می توانند هرگونه تخلفی در رعایت اصول بهداشتی را از طریق سامانه تلفنی ۱۹۰ و یا از طریق QR کد هر واحد به اطلاع ما برسانند. با این روش هم مردم رو نمیتونید به جون هم بندازید. این مردم فهمیدند که اگر همدیگرو جر بدن، استخوانهای همدیگرو دیگه نمیخورن. البته ملت هم آشغال خور نیست که شماها رو بخوره، شماها لایق باتلاق هستید.

کرونا در آلمان؛ نزدیک به ۱۵ هزار نفر مبتلا در یک روز | DW | 24.10.2020شمار مبتلایان کرونا در آلمان در ۲۴ ساعت گذشته به ۱۵ هزار نفر نزدیک شده است. سازمان بهداشت جهانی درباره شیوع کرونا در اروپا هشدار داد. تاکنون ۴۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در جهان به کووید-۱۹ مبتلا شدند.