قتل اعضای سابق نیروهای امنیتی افغانستان

14/09/1400 02:52:00 ب.ظ

اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: قتل اعضای سابق نیروهای امنیتی افغانستان این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

در بیانیه‌ای که توسط ایالات متحده، اتحادیه اروپا، استرالیا، بریتانیا، ژاپن و دیگران نوشته شده آمده است: «ما عمیقاً نگران گزارش‌های قتل و ناپدید شدن اعضای سابق نیروهای امنیتی افغانستان هستیم که از سوی دیده‌بان حقوق بشر و دیگران مستند شده است.» ایالات متحده گروهی از کشورهای غربی و متحدان خود را در محکومیت طالبان به دلیل قتل‌ اعضای سابق نیروهای امنیتی افغانستان که از سوی گروه‌های حقوق بشر گزارش شده، رهبری کرده و خواستار تحقیقات سریع در این زمینه شده‌ است.

روز شنبه بیانیه‌ای از سوی وزارت خارجه آمریکا منتشر شد. در این بیانیه که توسط ایالات متحده، اتحادیه اروپا، استرالیا، بریتانیا، ژاپن و دیگران نوشته شده آمده است: «ما عمیقاً نگران گزارش‌های قتل و ناپدید شدن اعضای سابق نیروهای امنیتی افغانستان هستیم که از سوی دیده‌بان حقوق بشر و دیگران مستند شده است.»

در ادامه بیانیه تاکید شده: «ما تاکید می‌کنیم که اقدامات ادعاشده نقض جدی حقوق بشر است و با عفو اعلام‌شده طالبان در تضاد است.» دیده‌بان حقوق بشر در اوایل این هفته گزارشی منتشر کرد که می‌گوید از اواسط آگوست تا اکتبر اعدام یا ناپدید شدن اجباری 47 تن از اعضای سابق نیروهای امنیت ملی افغانستان، سایر پرسنل نظامی، پلیس و ماموران اطلاعاتی را که یا به طالبان تسلیم شده بودند یا به دست طالبان دستگیر شده بودند مستند می‌کند. headtopics.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »
Loading news...
Failed to load news.

قلدری در محیط کار اعضای کادر درمان به روایت پژوهش‌های رسمی

۷ مامور صرب پلیس بوسنی به اتهام قتل ۲۲ مسلمان بازداشت شدندماموران بازنشسته متهمند که در زمان آغاز جنگ داخلی در یوگسلاوی سابق با ورود به خانه‌های روستای بالاتون در شمال‌شرق بوسنی ۲۲ نفر ازجمله ۷ کودک و ۸ زن را به قتل رسانده‌اند. حقشونه باید مسلمونارو از ریشه سوزوند از بس انگل هستن قاعدتا باید جایزه می گرفتند!

دستگیری اعضای گروهک منافقین به جرم قاچاق انسان و مواد مخدر در آلبانی- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimدستگیری اعضای گروهک تروریستی منافقین در آلبانی اعضای گروهک منافقین در آلبانی به دلیل قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و پولشویی دستگیر شده‌اند خواهر مریم رجوی آدمخوار و جانوران درنده ش هرجارفتند کثافتکاری کردن....اگر آلبانی بیصاحاب نبود،این تروریستها آنجا لانه نمی کردن گزارش بیشتر شبیه یک کلاف سر در گم است. مستند اصلیِ گزارش، تک سندی است که به رویت رسیده و مجموع این سند و منبع ِ رسمی بازه ی زمانی 2015 تا 2021 را در بر می گیرد. (سند به تنهایی 2019 تا 2021) تسنیم در ترجمه این بخش، غلط ترجمه دارد. گزارش بیشتر به یک کلاف سر در گم شباهت دارد.

آمریکا، اروپا و ۲۱ کشور دیگر درباره اعدام جمعی‌ نیروهای امنیتی در افغانستان بیانیه صادر کردندایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و ۲۱ کشور دیگر روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای از اعدام‌های فراقضایی صدها نفر از اعضای پلیس و ارتش حکومت پیشین افغانستان به دست طالبان ابراز نگرانی کردند و خواستار تحقیق فوری درباره این جنایات شدند. دستشون درد نکنه، زحمت کشیدن بیانیه!

فرانسه بیش از ۳۰۰ نفر را با یک هواپیمای نظامی از افغانستان خارج کرددر میان مسافران این پرواز یک‌طرفه، ۲۵۸ افغان که طی دو دهه اخیر با نیروهای فرانسوی در افغانستان همکاری داشته‌اند حضور دارند.

ضرب و شتم زنان زندانی در زندان ارومیه توسط نیروهای امنیتی