قتل دادستان ارشد هلمند هم‌زمان با دیدار خلیل‌زاد با اسلام‌گرایان طالبان | DW | 06.03.2021

16/12/1399 11:08 ب.ظ

سید محمود سادات، رئیس بخش مبارزه با جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی در دادستانی هلمند بر اثر انفجار خودرو در لشکرگاه مرکز این ولایت کشته شد. در همین حال نماینده ویژه آمریکا با سران گروه طالبان در دوحه دیدار و گفت‌وگو کرد.

سید محمود سادات، رئیس بخش مبارزه با جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی در دادستانی هلمند بر اثر انفجار خودرو در لشکرگاه مرکز این ولایت کشته شد. در همین حال نماینده ویژه آمریکا با سران گروه طالبان در دوحه دیدار و گفت‌وگو کرد. این رویداد در بامداد شنبه ۶ مارس برابر۱۶ اسفند، زمانی که دادستان ارشد هلمند به محل کار خود می‌رفت، با انفجار یک خودرو حامل بمب رخ داده است. در این حمله همچنین یک سرباز کشته و دو محافظ آقای سادات زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری طلوع، هشت نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند که یکی از آنها زن و بقیه مرد بوده‌اند.

سید محمود سادات، رئیس بخش مبارزه با جرایم امنیت داخلی و خارجی بود که معمولا به پرونده‌های تروریستی، آدم‌ربایی و اعضای گروه‌های مخالف دولت رسیدگی می‌کرد. این مقام قضائی ۳۵ ساله بود و از سه سال پیش عهده‌دار این سمت بوده است. از او سه کودک به جا مانده‌ است.

هیچ فرد یا گروهی انفجار در پایتخت هلمند را به عهده نگرفته است، اما منابع دولتی معمولا گروه طالبان را برای عملیات تروریستی مسئول می‌دانند. سفر خلیل‌زاد به دوحه زلمی خلیل‌زاد، فرستادۀ ویژۀ امریکا برای صلح افغانستان، جهت هماهنگی گفت‌وگوهای بین‌الافغانی به دوحه پایتخت قطر سفر کرده است. headtopics.com

خلیل‌زاد که روز قبل با هیئت نمایندگی جمهوری افغانستان دیدار کرده بود، شنبه با نمایندگان گروه اسلامگرای طالبان دیدار داشت.

ادامه مطلب:
dw_persian »

آیا علی سیستانی در دیدار با پاپ، با طرح عادی سازی رابطه با اسرائیل مخالفت کرد؟

توئیت چاووش‌اوغلو در باره دیدار امروز با ظریف در استانبولوزیر امور خارجه ترکیه در پیام توئیتری ضمن اشاره به موضوعات مورد گفتگو با همتای ایرانی خود در دیدار امروز در استانبول، عید نوروز را تبریک گفت. - خبرگزاری آناتولی

نماینده آمریکا در امور ایران در وین با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار کرد🔺نماینده آمریکا در امور ایران در وین با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی_اتمی دیدار کرد مذاکرات در مورد توافق هسته‌ای ایران روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین در وین انجام شد. این گفت‌وگوها قرار است روز جمعه این هفته ادامه پیدا کند دموکرات ها حامیان ج ا. مدافع آدمکشان این مذاکرات بپایان نخواهد رسید این رابرت مالی همه جوره واسه جمهوری اسلامی دم تکون میده. حیف که به بمب های هسته ای آمریکا دسترسی نداره وگرنه چند تاشو کادو میکرد، واسه خودشیرینی تحویل نمایندگان خامنه‌ای می‌داد.

دیدار نماینده ویژه ایران در امور افغانستان با غنی در کابلنماینده ویژه وزارت امور خارجه ایران در امور افغانستان با رئیس جمهور این کشور در کابل دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: در ارتباط با سانحه نطنز، با مقامات ایران در تماسیمسخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی در گفت‌وگویی به سانحه رخ داده در تاسیسات غنی سازی نطنز اشاره کرده و گفت که آژانس از آن مطلع است. ۴۴ دقیقه حتی یک لایک خون جوانان وطن میچکد از چنگ تو..... . .. ... .... نه_به_جمهوري_اسلامي نه_به_قرارداد_۲۵_ساله ولو_بلغ_ما_بلغ خطاب به عرازشه احمق قضیه نطنز دیگه مرغ و روغن و گرونی نیستا بذارید پای روحانی و بگین انتخاب غلط مردم باعثه!!! دیگه این قضیه مستقیم به خامنه ای مربوطه و منتظریم جرعات اقتدار شجاعتشو ببینیم و ببینیم چقدر میتونه از سرمایه مملکت حراست کنه!!! یا مثل موش تو سوراخی خواهد خزید؟