قتل جمال خاشقجی؛ عربستان هرگونه ارتباط با مظنون بازداشت شده در پاریس را رد کرد

17/09/1400 09:37 ق.ظ

بیانیه سفارت در واکنش به خبر بازداشت خالد العتيبی، ۳۳ ساله در فرودگاه شارل دو گل منتشر شد که گفته می‌شود از کماندوهایی بوده که در سال ۲۰۱۸ میلادی در قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری این کشور در شهر استانبول نقش داشته است.

بیانیه سفارت در واکنش به خبر دستگیری فردی به نام خالد العتيبی، ۳۳ ساله در فرودگاه شارل دو گل منتشر شد که گفته می‌شود از کماندوهایی بوده که در سال ۲۰۱۸ میلادی در قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری این کشور در شهر استانبول نقش داشته است. آقای ماکرون پس از دیدار با ولیعهد قدرتمند سعودی اعلام کرده بود: «ما در مورد همه چیز بدون هیچ تابویی صحبت کردیم و آشکارا توانستیم موضوعات حقوق بشری را مطرح کنیم و در این باره یک گفتگوی روشن و مستقیم داشته باشیم.

»

امانوئل ماکرون که یکی از اولین رهبران غربی است که پس از ماجرای شوکه کنندۀ قتل جمال خاشقجی با ولیعهد عربستان دیدار کرده، ملاقات خود با بن سلمان را اینگونه توجیه کرد که گفتگو با عربستان سعودی به دلیل «جمعیتی، اقتصادی، تاریخی و مذهبی» یک ضرورت است.

یکی از مظنونان به قتل جمال خاشقجی در فرودگاه پاریس دستگیر شد بنا بر گزارش رسانه‌های فرانسه، خالد العتيبی روز سه‌شنبه هنگامی که قصد داشت با هواپیما به ریاض برود، توسط پلیس مرزی فرانسه دستگیر شده است. دستگیری او به درخواست ترکیه و با حکم پلیس بین‌الملل «اینترپل» انجام شده است و انتظار می‌رود پس از انجام مراحل تایید هویت، او روز چهارشنبه به دفتر دادستان عمومی در دادگاه پاریس معرفی شود. headtopics.com

دنیای شگفت اوریی!! دستور کشتن از سوی پرینس عربستان داده شده ٬ در عوض یک سرباز به جرم کشتن دستگیر میشه!!؟

کیر تو خاشقچی

واااااااآااااای سرتونو از تو کون جمال خاشقچی درنمیارین بعد دوسال؟به گارفت تموم شد رفت.بسه دیگه اه

ادامه مطلب:
euronews_pe »

یکی از مظنونان به قتل جمال خاشقجی در فرودگاه پاریس دستگیر شدفرد مظنونی که گمان می‌رود از اعضای تیمی است که جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد عربستان سعودی را در کنسولگری این کشور در استانبول به قتل رساند، در فرودگاه پاریس دستگیر شد. غرب آمریکا در حال فشار به عربستان هستند تا تغییر ات سیاسی و منطقه ای خود را نا تمام بگذارد آری غرب در حال باخت در برابر روسیه و چین هست برای همین دست به هر بهانه ای می زند تا جلوی شکست خود را بگیرد دستگیر شد

یکی از مظنونان به قتل جمال خاشقجی در فرودگاه پاریس دستگیر شدبه گزارش خبرگزاری فرانسه، فرد مظنونی که گمان می‌رود از اعضای تیمی است که جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستان سعودی را در کنسولگری این کشور در استانبول به قتل رساند، در فرودگاه پاریس دستگیر شد. تره به تخمش میره، حسنی به باباش. ماشالا همه حکومت های مسلمان عین هم هستند. حالا این خوبه فقط یکی سری به نیست کرده.

سفارت سعودی در فرانسه: فرد بازداشت‌شده در پاریس هیچ ارتباطی با پرونده خاشقجی نداردسفارت پادشاهی عربی سعودی در فرانسه، سه‌شنبه 7 دسامبر از مقامات فرانسوی خواست «فوراً» خالد العتیبی، شهروند این کشور که به اتهام دست داشتن در «ترور» جمال

افشاگری کارمند پیشین وزارت خارجه بریتانیا؛ لندن حامیانش را در افغانستان در برابر طالبان تنها گذاشتیکی از کارمندان پیشین وزارت خارجه بریتانیا می گوید دولت محافظه کار بوریس جانسون و دومینیک راب، وزیر وقت خارجه، با اهمال و کوتاهی تنها ۵ درصد از اتباع افغان که جانشان در خطر بود را از کشور خارج کردند. نیازی نیست اسمش رو بذارید افشاگری روز اول همه می‌دانستند BlackMetalVahid ما که از اول میدونستیم 😊 از همون اول خیلی ها از جمله بنده گفتیم چیز جدیدی نیست.

مظنون به مشارکت با قتل خاشقچی در پاریس بازداشت شد | DW | 07.12.2021یکی از مظنونان به مشارکت با قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد عربستان سعودی هنگامی که می‌خواست با هواپیمایی به ریاض برود در فرودگاهی در فرانسه بازداشت شد. 😂😁🤣😅 😂😁🤣😅 😄😂😁 🤣😁 😂😄😁 🤣😅😁😂😄 😂😁🤣 😅🤣😁😂 😁😂😁🤣

در حمله‌ هوایی ارتش عراق 6 تروریست داعشی در استان الانبار کشته شدندهمزمان با اعلام کشته شدن 6 عنصر تروریستی در حمله هوایی ارتش عراق در استان الانبار در غرب این کشور، مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق تاکید کرد که هیچ‌کس فراتر

پلیس فرانسه در حالی درخواست ترکیه از اینترپل برای دستگیری این فرد را اجابت کرده که تنها سه روز از سفر جمهور فرانسه به عربستان و دیدار امانوئل ماکرون با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در جده می‌گذرد.

آقای ماکرون پس از دیدار با ولیعهد قدرتمند سعودی اعلام کرده بود: «ما در مورد همه چیز بدون هیچ تابویی صحبت کردیم و آشکارا توانستیم موضوعات حقوق بشری را مطرح کنیم و در این باره یک گفتگوی روشن و مستقیم داشته باشیم.»

امانوئل ماکرون که یکی از اولین رهبران غربی است که پس از ماجرای شوکه کنندۀ قتل جمال خاشقجی با ولیعهد عربستان دیدار کرده، ملاقات خود با بن سلمان را اینگونه توجیه کرد که گفتگو با عربستان سعودی به دلیل «جمعیتی، اقتصادی، تاریخی و مذهبی» یک ضرورت است.

یکی از مظنونان به قتل جمال خاشقجی در فرودگاه پاریس دستگیر شد

بنا بر گزارش رسانه‌های فرانسه، خالد العتيبی روز سه‌شنبه هنگامی که قصد داشت با هواپیما به ریاض برود، توسط پلیس مرزی فرانسه دستگیر شده است. دستگیری او به درخواست ترکیه و با حکم پلیس بین‌الملل «اینترپل» انجام شده است و انتظار می‌رود پس از انجام مراحل تایید هویت، او روز چهارشنبه به دفتر دادستان عمومی در دادگاه پاریس معرفی شود.

بر اساس اسناد دولت‌های بریتانیا و آمریکا که به رؤیت خبرگزاری فرانسه رسیده، خالد العتيبی مظنون به عضویت در یک گروه از کماندوها متشکل از دهها شهروند سعودی بوده است که در ۲ اکتبر ۲۰۱۸ میلادی برای «اعدام» خاشقجی و «پنهان کردن شواهد» قتل او به کنسولگری این کشور در استانبول فرستاده شده‌ بودند.

خالد العتيبی می‌تواند به استردادش به ترکیه اعتراض کند که در این حالت، این قاضی فرانسه است که تصمیم می‌گیرد با وجود درخواست ترکیه برای استرداد، او در فرانسه آزاد باشد یا تحت کنترل قضایی یا تحت استرداد باقی بماند. دادگاه پاریس تا چند هفته دیگر درباره درخواست استرداد او تصمیم گیری خواهد کرد.