قبرستان‌گردی برای کودکان؛ حکومت و پرورش نسل افسرده

25/11/1400 10:30:00 ب.ظ

«مینا برادران ساداتی»، روان‌شناس به «ایران‌وایر» می‌گوید: آموزه‌های حکومتی در بسیاری از موارد روح کودکان را می‌خراشد؛ مثلا به دختران می‌گویند نباید بلند بخندند یا برقصند و یا به پسرها می‌گویند باید تعصبی باشند. حقوق‌_کودکان گزارش AmirMiresmaeili 👇

به نوشته روزنامه همشهری، نیمی از اختلالات روانی در سن ۱۴ سالگی رخ می‌دهند.

شهردار تهران گفت: «مساجد و آرامستان‌ها باید نقطه آرامش‌بخش و محل توجه مردم شوند. تلاش ما این خواهد بود که دسترسی مردم به قبرستان‌ها تسهیل شود و بهشت‌گردی را برای دانش‌آموزان رواج دهیم.»

آمارهای مراکز مستقل «اسماعیل بحری‌زاده»، قائم‌مقام معاون وزیر آموزش‌وپرورش ایران هم از ایده شهردار تهران برای قبرستان‌گردی دانش‌آموزان تهرانی استقبال کرده و گفته است: «می‌توان به بهشت‌زهرا و گلزار شهدا به عنوان یک موقعیت تربیتی توجه کرد. این برنامه باید با طراحی دقیق و هدف‌گذاری متناسب با رده‌های سنی دانش‌آموزان و دوره‌های تحصیلی انجام شود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اذعان سخنگوی سپاه به سوء مدیریت و تخلف در شرکت وابسته به سپاهسخنگوی سپاه در واکنش به فایل صوتی مربوط به فساد سپاه پاسداران که از سوی رادیو فردا منتشر شده، به «سوء مدیریت و تخلف در یکی از شرکت‌های وابسته به بنیاد تعاون سپاه» اذعان کرد. فساد مال خر است جدی میگم مگه خداوند نمیفرماید و لا یزید الظالمین الا خسارا پس هر کس ظلم فساد و سو. مدیریت کند خر است یک سردار غیر دزد را اسم ببرید؟ سردار سیلی خورده استاندار آذربایجان شرقی که فقط تو حساب زنش ۱۲۶ میلیارد تومان بود؟ صادق محصولی یک لا قبا که میلیاردر شد، محسن رضایی که توذیع سیگار ایران را در دست داره، ریس دزدای ایران سربار خالیباف و هزاران سردار ریز و درشت!

روسیه: امتناع اوکراین از پیوستن به ناتو به کاهش نگرانی‌های ما کمک می‌کندروسیه: امتناع اوکراین از پیوستن به ناتو به کاهش نگرانی‌های ما کمک می‌کند دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد که امتناع اوکراین از پیوستن به ناتو به کاهش نگرانی‌های روسیه در مورد تضمین‌های امنیتی کمک می‌کند.

ویکتور اوربان: حمله روسیه به اوکراین باعث هجوم موجی از آوارگان به مجارستان می‌شوداز زمان الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴، مجارستان تحت رهبری اوربان به طور مداوم با اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو مخالفت کرده است مگر همین را نمی‌خواست، همیشه از مهاجرت مسلمانان به اروپا شکایت میکرد، حالا هم بفرماید و از موج مهاجرت مسیحی ها تقدیر کند. پس راه رو باز کنید و اجازه بدید هر کجا دوست دارن ، برن ... کسی در مجارستان نخواهد موند ... 🙂

طی سفر اردوغان به امارات 12 توافقنامه همکاری به امضا می‌رسدطی سفر اردوغان به امارات 12 توافقنامه همکاری به امضا می‌رسد طی سفر رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه به امارات متحده عربی 12 توافقنامه میان مقامات دو کشور به امضای طرفین خواهد رسید.

واکنش ظریف به یک ویدئوی ادعاییمحمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه پیشین کشورمان به یک ویدئوی منتشر شده در فضای مجازی که ادعا می‌کرد وی در حال ساخت یک پروژه ساختمانی لوکس در شمال کشور با قیمتی بسیار گزاف است واکنش نشان داد.

اخطار شورای نگهبان به بهارستان‌نشینان«اخطار شورای نگهبان به بهارستان‌نشینان» ادامه سهم‌خواهی_مجلس از دولت موجب ردصلاحیت نمایندگان خواهد شد سخنگوی شورای‌نگهبان گفته: نمایندگان بر اساس قانون باید نظارت و قانون‌گذاری کنند. آنان منعی برای نظارت ندارند اما نباید در امور قوای دیگر دخالت کنند.