قبرس: اگر گردشگران خارجی این‌جا کرونا گرفتند، هزینه سفرشان را می‌دهیم

قبرس: اگر گردشگران خارجی این‌جا کرونا گرفتند، هزینه سفرشان را می‌دهیم

27/05/2020 11:35:00 ب.ظ

قبرس: اگر گردشگران خارجی این‌جا کرونا گرفتند، هزینه سفرشان را می‌دهیم

این بخشی از بسته تشویقی دولت قبرس برای این است که گردشگران را دوباره به این جزیره بکشاند. سال گذشته حدود ۱۵ درصد تولید ناخالص داخلی قبرس از گردشگری بود.

پنجره همرسانی را ببندیدGetty ImagesImage captionدولت قبرس تا کنون ۹۳۹ مورد ابتلا به ویروس کرونا و مرگ ۱۷ نفر بر اثر این بیماری را تایید کرده است.قبرس وعده داده است که اگر کسی در سفر به این جزیره به ویروس کرونا مبتلا شد، هزینه سفرشان را می‌دهد.دولت قبرس در یک اطلاعیه که روز چهارشنبه منتشر کرد گفته که اگر گردشگران به ویروس کرونا مبتلا شوند، هزینه اقامت، درمان، و تغذیه آنها را می‌پردازد و آنها فقط باید خرج بلیت برگشت و انتقال به فرودگاه را از جیب خودشان بدهند.

پیام تبریک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به مناسبت فرا رسیدن جشن تیرگان قله دماوند در ۱۰ سال تصویرهای جدید ماهواره‌ای از محل حادثه در تاسیسات نطنز

این بخشی از بسته تشویقی دولت قبرس برای این است که گردشگران را دوباره به این جزیره بکشاند.دولت قبرس تا کنون ۹۳۹ مورد ابتلا به ویروس کرونا و مرگ ۱۷ نفر بر اثر این بیماری را تایید کرده است.سال گذشته حدود ۱۵ درصد تولید ناخالص داخلی قبرس از گردشگری بود و به همین خاطر دولت دارد تلاش می‌کند تا مسافران هرچه زودتر دوباره راهی این جزیره شوند.

مقام‌های دولتی گفته‌اند یک بیمارستان یک‌صد تخت‌خوابه را به طور ویژه برای گردشگرانی که معلوم شود به کرونا مبتلا هستند، کنار می‌گذارند و همین‌طور برای خانواده آنها"هتل‌های قرنطینه" در نظر می‌گیرند.قبرس اعلام کرده که فرودگاه‌هایش را روز ۹ ژوئن، ۱۳ روز دیگر، برای شماری از کشورهایی که خطر کرونا از آنها کمتر است، از جمله آلمان، یونان، اسرائیل و مالتا، بازگشایی می‌کند.

دولت قبرس گفته که هر هفته این فهرست مجاز را به‌روز می‌کند. ساواس پریدوس، قائم‌مقام وزیر گردشگری قبرس، گفته است که شهروندان بریتانیا و روسیه که روی هم نیمی از مسافران قبرس را تشکیل می‌دهند، احتمالا در ماه ژوئیه اجازه پیدا می‌کنند که به این جزیره مدیترانه سفر کنند.

دولت‌های اروپایی در حال رای‌زنی درباره شیوه بازگشایی مرزها برای فصل تابستان هستند. هفته پیش ۱۱ عضو این اتحادیه بر سر مقررات تردد مرزی توافق کردند؛ شامل اتریش، بلغارستان، کرواسی، قبرس، آلمان، یونان، ایتالیا، مالتا، پرتغال، اسلوونی، و اسپانیا. چند روز بعد از آن یونان اعلام کرد که از ماه ژوئن گردشگر می‌پذیرد.

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

اگر کسی مرد چه میشود؟ هزینه‌مرگ‌چه، بگیر که اومدم!! تخت خالی بیمارستان و ونتیلاتور و دکتر پرستار هم میدن یا پول بلیط و میزارن تو پاکت سر قبر یارو؟

شناسایی ۱۷۸۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشورسخنگوی ستاد مقابله با کرونا آخرین آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در کشور را اعلام کرد.

اینفوگرافی| کرونا در خاورمیانه چه وضعیتی دارد؟تمام کشورهای خاورمیانه درگیر کرونا هستند و به ترتیب کشورهای ترکیه، ایران و عربستان بیشترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را دارند.

سازمان جهانی بهداشت: احتمال دارد نوعی راسو ویروس کرونا را به انسان منتقل کنندسازمان جهانی بهداشت روز سه‌شنبه ۲۶ مه (شش خرداد) اعلام کرد، کارگران هلندی که ظاهرا توسط راسوهای مینک به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند، می‌تواند نخستین موارد شناخته شده انتقال ویروس از حیوان به انسان باشند. به نظرم سازمان بهداشت جهانی کلا نظر نده بهتره. از خفاش رسیدیم به راسو ، بعدی لدفن😂😎 چقدر کس شعر و دروغ که مردم را در ترس نگه دارند. شما ها افرادی که از 👁 حمایت می کنیداز لحاظ مغزی مریض هستید ‼️

پوتین: اوج شیوع کرونا را پشت سر گذراندیم

شیوع کرونا آوازخوانان محلی افغانستان را خانه‌نشین کردشیوع کرونا در افغانستان باعث شده که شماری از خواننده‌‌های محلی که معمولا در این فصل در محافل و به مناسبت‌هایی مثل عید فطر شرکت می‌کردند، خانه نشین شوند و کار شان از رونق بیفتد. مردم می‌گویند که حالا به دلیل شیوع کرونا جرآت گردهم‌آمدن در سالن‌ها و ساختمان‌ها را ندارند و خانواده‌ها هم از بیم کرونا از رفت و آمد و گردهم‌آیی های معمولی جلوگیری می‌کنند. خوب کرد

مرگ بازیکن 20 ساله تیم ملی اسکیت جوانان ایران بر اثر کرونامحمد نعمتی ملی‌پوش 20 ساله عضور تیم ملی اسکیت جوانان ایران بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد. - خبرگزاری آناتولی