قاچاق روزانه هفت میلیون لیتر سوخت در مرز‌ها

19/06/1398 11:53:00 ق.ظ

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت روزانه هفت میلیون لیتر سوخت از کشور قاچاق می‌شود. او معتقد است برای جلوگیری از قاچاق، نباید فاصله قیمت در داخل و خارج مرزها زیاد باشد و واقعی‌ شدن قیمت‌ها ‌در مورد سوخت می‌تواند کارآمد باشد. اخبار_ایران

حمیدرضا صالحی گفته که ‌«برای جلوگیری از قاچاق، نباید فاصله قیمت در داخل و خارج مرزها زیاد باشد و واقعی‌ شدن قیمت‌ها ‌در مورد سوخت نیز می‌تواند کارآمد باشد.

» صالحی افزوده «درباره واقعی‌ شدن قیمت حامل‌های انرژی نیازمند حرکت‌های اصولی و هدفمند هستیم تا به سمت کاهش قاچاق و بهینه‌ شدن مصرف انرژی در داخل کشور کمک کند.»

به گفته وی ‌«ما با فروش ارزان بنزین، نیمی از جمعیت را از دریافت یارانه حامل‌های انرژی محروم می‌کنیم زیرا این یارانه تنها به ماشین‌دارها می‌رسد که به معنای بی‌عدالتی و از دست رفتن منابع کشور است.» آن‌طور که صالحی گفته سالانه ۴۵ میلیارد دلار منابع کشور در قالب یارانه نفت، گاز و برق پرداخت می‌شود که نشان می‌دهد «ایران رتبه اول را در این زمینه در جهان داراست.»

این نماینده ادامه داده «زمانی که قیمت گازوئیل برای ترانزیت افزایش پیدا می‌کند اما قیمت‌ها در داخل ثابت می‌ماند به افزایش قاچاق دامن زده می‌شود.» ارائه آمارهای ضد و نقیض درباره میزان قاچاق سوخت از سوی مقام‌ها و ارگان‌های رسمی ایران این ظن را بوجود آورده که حجم قاچاق سوخت بسا بالاتر از ارقام اعلام شده باشد. headtopics.com

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

واکنش آشنا به احکام پرونده کارگران «هفت تپه‌»مشاور رئیس‌جمهور در واکنش به احکام پرونده «هفت تپه» گفت: امروز سخن فقط از هفت‌تپه قضاوت نیست، بلکه مشکل از هفت خوان عدالت است.

نظامیان ترکیه برای گشت‌زنی در کنار آمریکایی‌ها وارد سوریه شدندترکیه که محل اسکان حدود ۳ میلیون و ششصد هزار پناهجوی جنگ هشت سالۀ سوریه است، امید دارد که بتواند حدود ۱ میلیون پناهجو را در مناطق شمالی سوریه اسکان دهد.

چطور نوشابه‌خور حرفه‌ای شدیم؟جدیدترین آمارها نشان می‌دهد مصرف سرانه نوشابه در ایران حدود ۴۲ لیتر در سال است، ‌در حالی ‌که این میزان در کشورهای دیگر حدود ۱۱ تا ۱۲ لیتر است. این آمار به این معنی است که هر ایرانی در ‌سال تا چهار برابر متوسط جهانی نوشابه‌های گازدار مصرف می‌کند. همین هم شده تا ایرانیان مقام اول مصرف نوشابه در دنیا را به نام خود کنند.

تل‌آویو با آتش بازی کند در آن خواهد سوختدستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل با اشاره به دیدار اخیرش با دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: سید حسن نصرالله اعلام کرد، تل‌آویو با آتش بازی کند در آن خواهد سوخت.

بیانیه اعتراضی کانون نویسندگان ایران در دفاع از کارگران حاضر در اعتراضات هفت تپه

هفت یمنی در انفجار انبار مهمات حوثی‌ها کشته شدند