حق سقط جنین, ازدواج همجنس‌گرایان, ایرلند شمالی

حق سقط جنین, ازدواج همجنس‌گرایان

قانونی شدن سقط جنین در ایرلندشمالی، حقوق نابرابر زنان در کشورهای مختلف

قانونی شدن سقط جنین در ایرلند شمالی؛ حقوق نابرابر زنان در کشورهای مختلف بیشتر بخوانید🔽

22/10/2019 10:31:00 ق.ظ

قانونی شدن سقط جنین در ایرلند شمالی ؛ حقوق نابرابر زنان در کشورهای مختلف بیشتر بخوانید🔽

سقط جنین در حالی از روز سه شنبه در ایرلند شمالی قانونی می شود که زنان همچنان در بسیاری از کشورهای جهان برای تصمیم گیری در مورد بدن خود و بارداری شان با چالش های قانونی روبرو هستند.

برزیل نیز قوانینی سختگیرانه در زمینه سقط جنین وضع کرده است. در این کشور سقط جنین تنها در صورت تجاوز جنسی، تهدید جان مادر و یا شکل گیری ناقص جنین مجاز است. دیوان عالی برزیل در ماه اوت سال ۲۰۱۸ برگزاری جلساتی عمومی در زمینه احتمال قانونی شدن سقط جنین تا هفته دوازدهم بارداری آغاز کرد.

قوم مرا رها کن؛ شعار موج تازهٔ اعتراضات علیه نتانیاهو در اسرائيل درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر ماکت ناو غرق شده سپاه پاسداران، عبور و مرور کشتی‌ها را در معرض خطر قرار داده است

شیلی در سال ۲۰۱۷ به نزدیک به ۳۰ سال ممنوعیت سقط جنین پایان داد. سقط جنین در این کشور اکنون در صورت تهدید جان مادر، تجاوز جنسی و عدم امکان حیات برای جنین مجاز است.قوانین آرژانتین هم اکنون تنها در صورت تجاوز جنسی و تهدید جان مادر اجازه سقط جنین می دهد. نمایندگان مجلس آرژانتین در سال ۲۰۱۸ قانونی را تصویب کردند که براساس آن سقط جنین جنبه قانونی پیدا می کرد. با این حال این مصوبه از سوی مجلس سنا رد شد.

عالی ترین مرجع قضایی کره جنوبی در ماه آوریل سال ۲۰۱۹ به لغو ممنوعیت سقط جنین رای داد. ممنوعیت سقط جنین در این کشور بر خلاف قانون اساسی تشخیص داده شد. سقط جنین در کره جنوبی هم اکنون تنها در صورت تجاوز جنسی، زنای با محارم و تهدید سلامت مادر مجاز شمرده می شود.

آزادترین قوانین مربوط به سقط جنین هم اکنون در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی اجرا می شود. با این حال نباید فراموش کرد ایرلند اخیرا در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ به سقط جنین جنبه قانونی بخشیده است. ایرلندی ها در جریان یک همه پرسی به لغو ممنوعیت سقط جنین که در قانون اساسی این کشور درج شده بود رای دادند.

در لهستان سقط جنین تنها در صورت تجاوز جنسی، زنای با محارم، تهدید جان مادر و شکل گیری ناقص جنین مجاز شمرده می شود. محافظه کاران لهستان در ابتدای سال ۲۰۱۸ تلاش کردند که قوانین سختگیرانه تری در زمینه سقط جنین وضع کنند. امری که با اعتراضات گسترده در این کشور روبرو شد.

در آمریکا سقط جنین از سال ۱۹۷۳ جنبه قانونی پیدا کرده است. با این حال سقط جنین همچنان یکی از موضوعات اصلی بحث در عرصه سیاسی آمریکا است. بحث میان هواداران سقط جنین (Pro-choice) با مخالفان سقط جنین (Pro-life) همچنان در این کشور ادامه دارد و شکاف عمیقی را در عرصه سیاسی این کشور رقم زده است. از زمان آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ تصویب قوانین سختگیرانه در زمینه سقط جنین در ایالت های مختلف افزایش پیدا کرده است.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

احتمال شیوع بیماری تب دنگی در آینده نزدیک در کشور/ اعلام مناطق در معرض خطر آلودگیرئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، از احتمال شیوع بیماری تب دنگی در آینده نزدیک خبر داد.

شایع‌ترین سرطان‌ها در بین زنان ایرانی/نقش قلیان در بروز سرطان‌های زنانرییس مرکز تحقیقات پیشگیری از بیماری‌های زنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر ضرورت و اهمیت ارتقای آگاهی و سواد سلامت بانوان و نقش این آموزش ها در پیشگیری از بروز بیماری‌های زنان، گفت:‌ بسیاری از بیماری های زنان از جمله سرطان ها و بیماری های عفونی با ارایه آموزش و ارتقای آگاهی افراد قابل پیشگیری است. راه چاره چیست ؟؟ جمله بندی تون غلطه و خواننده را به اشتباه می‌اندازد که ایشان گفته‌اند سرطان پستان شایع ترین نیست. پیشنهاد ویرایش: در رابطه با سرطان‌های زنان شامل پستان، رحم، تخمدان، دهانه رحم و قسمت های بیرونی، به ترتیب سرطان 'پستان' ، رحم، تخمدان و دهانه رحم در ایران شایع تر هستند. سلام من خبر نگار میدانی هستم.طبق تحقیقاتی که انجام دادم در مورد ارزهای خانگی فهمیدم یکی از دلایل نگهداری ارز توسط مردم علاوه بر عدم اعتماد مردم به کلیت رژیم ،دشمنی مردم با رژیم منحوس جمهوری اسلامیست(شما بخوان نظام) لطفن تیترش کن

حوثی‌ها طی 24 ساعت در 34 مورد توافق آتش‌بس در الحدیده را نقض کردندنیروهای مشترک ساحل غربی یمن شامگاه یکشنبه 20 اکتبر شبه‌نظامیان حوثی کودتاگر را متهم کردند که در 24 ما هم از حوثی های تروریست و هم از پ کا کا و یپ گ و اس دی اف و پشمرگه ها تروریست میدانیم

واکنش به 'کمبود بنزین سوپر' در ایران: 'در دو پالایشگاه تولید و توزیع می‌شود'در پی انتشار گزارش‌هایی درباره کمبود و حذف بنزین سوپر در بعضی جایگاه‌های سوخت رسانی، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفته بنزین سوپر در دو پالایشگاه در شازند و اصفهان تولید و در کشور توزیع می‌شود. خبرگزاری فارس، دیروز در گزارشی از 'نایاب شدن' بنزین سوپر در جایگاههای عرضه سوخت خبر داده بود. در این گزارش مقصد بنزین سوپر صادراتی ایران کشورهای همجوار اعلام شده بود. بعد ازچهل سال باحضور اینهمه شرکت اروپایی برای استخراج نفت و گاز ونبودامریکا به خودکفایی درصنایع پتروشیمی نرسیدیم,اروپافقط درزمینه ی استخراج نفت و گاز درخاورمیانه عمل می کند و خودش صاحب صنایع پتروشیمی پیشرفته نیست برخلاف امریکا که درایران صنایع پتروشیمی پردرامد رونق بگیرد

انتخابات پارلمانی در کانادا؛ سرنوشت جاستین ترودو در گرو انتخابات دوشنبهانتخابات پارلمانی در کانادا؛ سرنوشت جاستین ترودو در گرو انتخابات دوشنبه جاستین ترودو رهبر حزب لیبرال در حالی دوره قبل به پیروزی رسید که بعد از چند جنجال و رسوایی سیاسی، اکنون نگران شکست در انتخابات است. ایکاش این خائن به ایرانیها زودتر گورش را گم میکرد. پفیوز کانادا را لانه دزدان جمهوری اسلامی کرده است.

الجبیر: با شواهدی که در دست داریم قانع شدیم ایران در حمله به آرامکو دست داردعادل الجبير وزير مشاور سعودی در امور خارجه، روز دوشنبه 21 اکتبر گفت، ما از طریق شواهد و دلایلی که در خوب پخش كنيد از طريق چند پلتفرم اطلاع رساني كنيد بگذاريد همه جهان بدانند رسوا شود جمهوري اسلامي اگر اينكارو نكنيد شياد هستيد و دروغگو