قانون حمایت از حقوق آمریکایی‌های دچار ناتوانی جسمی سی ساله شد

05/05/1399 07:51:00 ب.ظ

🔺قانون حمایت از حقوق آمریکایی‌های دچار ناتوانی جسمی سی ساله شد ⚡️ سی سال پیش، تبعیض علیه افراد دارای ناتوانی‌های جسمی اغلب از بدو تولد آنها آغاز می‌شد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. دنی وودبرن، بازیگر، کمدین، و فعال آمریکایی هم که از این مورد مستثنی نبود، حکایت زندگی خود را با صدای آمریکا در میان گذاشت. او گفت: «به دنیا که آمدم، پزشکی آمد و بیماری من را به مادرم این گونه توضیح داد:"پسر شما کوتوله‌ای است که در سیرک می‌بینید.

دنی وودبرن (عکس از آرشیو) آقای وودبرن اضافه کرد: «بنابر این، با همین یک جمله‌ای که به مادرم گفت، او اساسا کل آینده من را ترسیم کرد.» او که در هشت سالگی کوتاه‌قدی غیرطبیعی‌اش رسما تشخیص داده شد، در نهایت توانست یک بازیگر موفق شود و در بیش از ۳۰ فیلم و ۱۵۰ نمایش تلویزیونی، از جمله سریال ساینفلد، ایفای نقش کند.

موفقیت دنی وودبرن بازتاب تاثیر قانون حمایت از افراد با ناتوانی یا محدودیت جسمی در آمریکا، موسوم به قانون «آمریکاییان دچار معلولیت» است؛ قانونی که از این گروه از مردم، که حدود یک چهارم جمعیت ایالات متحده هستند، در برابر تبعیض محافظت می‌کند. headtopics.com

کارن گاس نایب، رئیس مرکز قانون «آمریکاییان دچار معلولیت» می‌گوید این یک قانون حقوق مدنی است، چرا که با وجود تاریخچه غنی حقوق مدنی در کشور ما، تا پیش از این قانون، از این افراد محافظت نمی‌شد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

حذف کارگران از گفتگو درباره جهش تولید / چرا 'اجماع' آخرین راه‌حل خروج از بحران است؟گفتگوی اجتماعی نباید از متن سیاست‌هایی که محقق‌کننده جهش تولید یا همان رشد سطح تولید هستند، حذف شود. تنها با برخورداری از یک اجماع ملی می‌توان راه گریزی برای رهایی از خمودگی و تکرار پرهزینه پیدا کرد.

زلمی خلیلزاد: ایران از تلاش ها برای برقراری صلح در افغانستان حمایت کافی نمی‌کند🔺زلمی خلیلزاد: ایران از تلاش ها برای برقراری صلح در افغانستان حمایت کافی نمی‌کند ⚡️زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان می‌گوید که ایران از تلاش‌ها برای برقراری صلح در افغانستان حمایت کافی نمی‌کند.

واکنش ایران به سخنان خلیلزاد: از مذاکرات صلح به رهبری افغان‌ها حمایت می‌کنیمسفارت ایران در کابل به سخنان اخیر زلمی‌ خلیل‌زاد، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا برای صلح افغانستان واکنش نشان داده و گفته که ایران از مذاکرات صلح به رهبری افغان‌ها حمایت می‌کند. آقای خلیلزاد پیشتر گفته بود که ایران از روند گفت‌وگوهای بین الافغانی و ایجاد ثبات در این کشور به دلیل وجود تنشهای میان تهران و واشنگتن استقبال نکرده است.

نظرسنجی فاکس نیوز: جو بایدن در پنسیلوانیا، مینه‌سوتا، و میشیگان از دونالد ترامپ پیش استنظرسنجی فاکس نیوز: جو بایدن در پنسیلوانیا، مینه‌سوتا، و میشیگان از دونالد ترامپ پیش است به گزارش نشریه هیل، نتایج این نظرسنجی که روز پنجشنبه منتشر شد نشان می‌دهد در پنسیلوانیا جو بایدن ۵۰ درصد و پرزیدنت ترامپ ۳۹ درصد آرای پرسش‌شوندگان را به دست آورده‌اند.

رسانه‌های ایران: گشایش مجدد مسجد ایاصوفیه یکی از مهم‌ترین رویدادهای قرن استرسانه‌های ایران مراسم گشایش مجدد درهای مسجد کبیر ایاصوفیه به روی نمازگزاران را با عنوان «یکی از مهم‌ترین رویدادهای قرن» پوشش دادند. - خبرگزاری آناتولی

ترامپ از برخی توییت‌های خود پشیمان است | DW | 25.07.2020توییتر مهم‌ترین وسیله ارتباطی و تریبون دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای رساندن پیام‌هایش است. برخی از توییت‌های او باعث جنجال شده و او اکنون اعتراف کرده که گاهی اوقات از برخی توییت‌ها‌ و بازنشر آن پشیمان است.