قانون 'توقف سوروس' در مجارستان نقض قوانین اتحادیه اروپاست | DW | 16.11.2021

25/08/1400 03:54:00 ب.ظ

دیوان دادگستری اروپا اعلام کرد که مجارستان با قانون موسوم به 'توقف سوروس' قوانین جاری اتحادیه اروپا را نقض می کند. مبنای این قانون جرم انگاری سازمان‌ها و حامیان متقاضیان پناهندگی در مجارستان است.

دیوان دادگستری اروپا اعلام کرد که مجارستان با قانون موسوم به 'توقف سوروس' قوانین جاری اتحادیه اروپا را نقض می کند. مبنای این قانون جرم انگاری سازمان‌ها و حامیان متقاضیان پناهندگی در مجارستان است. قانون"توقف سوروس" در مجارستان نقض قوانین اتحادیه اروپاست دیوان دادگستری اروپا اعلام کرد که مجارستان با قانون موسوم به"توقف سوروس" قوانین جاری اتحادیه اروپا را نقض می کند.

مبنای این قانون جرم انگاری سازمان‌ها و حامیان متقاضیان پناهندگی در مجارستان است.

بر اساس حکم دیوان دادگستری اروپا (ECJ) جرم انگاری فعالیت‌های حامیان پناهنجویان در مجارستان غیرقانونی است. قضات این دیوان روز سه‌شنبه ۲۵ آبان (۱۶ نوامبر) در لوکزامبورگ رای دادند که قانون"توقف سوروس" (Stop Soros) که توسط دولت راستگرای ویکتور اوربان تنظیم شده است، قوانین اتحادیه اروپا را نقض می کند.

بنابر قوانین مجارستان، اگر متقاضی پناهندگی از کشوری وارد مجارستان شود که در آن تهدید، آزار و اذیت یا خطر قریب‌الوقوعی علیه او وجود نداشته است، درخواست پناهندگی او رد می شود. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید headtopics.com

پیشینه قضاوت ECJ شکایت کمیسیون اتحادیه اروپا علیه این قانون در مجارستان در سال ۲۰۱۸ است. این قانون فعالان و کارمندان سازمان‌های غیردولتی را که به مهاجران کمک می‌کنند تا درخواست پناهندگی بدهند، جرم انگاری می‌کند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

الحاقیه جدید مجلس به قانون انتخابات شوراها چه چیزی را تغییر می‌دهد؟الحاقیه جدید مجلس به قانون انتخابات شوراها چه چیزی را تغییر می‌دهد؟ حجت نظری، عضو سابق شورای‌ شهر تهران در پاسخ به اعتمادآنلاین: مجلس با الحاقیه جدید به قانون انتخابات شوراها، راه ورود جریان‌های سیاسی را مسدود می‌کند مشاهده ویدیو در سایت👇

هشدار بهزیستی نسبت به «افزایش جمعیت معلولان» با اجرای قانون «جوانی جمعیت»در حالی قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده هفته گذشته به تصویب رسیده که به اعتقاد سازمان بهزیستی کشور دو ماده از این قانون به نوعی موجب افزایش جمعیت معلولان کشور خواهد شد و این درحالیست که با وجود آن که سازمان بهزیستی متولی معلولان است اما به گفته معاون پیشگیری از معلولیت‌هایش، در این زمینه کمیسیون جوانی جمعیت، مجلس و شورای نگهبان، هیچ کدام، سازمان بهزیستی را در بررسی مواد قانون دخیل ندانسته‌ و نظرخواهی نکردند.

آیت‌الله رئیسی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را برای اجرا ابلاغ کردرئیس جمهور در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور ابلاغ کرد. یعنی فرزند بیارید ۱میلیون سهام میدیم بهتون یه ماه بعد که بخواهید بفروشید ۲۰۰هزار بفروشید😁😁😁😁 جوانان ازآینده خوددرحراسند. چگونه می توانندبه ازدواج وبچه دارشدن فکرکنند؟!وقتی شماکه اقتدارکشوریداجازه کنترول ولنگاری خودروسازی دولتی را نداشته باشیدتادیگرضروریات زندگی مردمی که تحت تاثیراین غلطک خانه خراب کن قراردارد مهارکنیدچگونه انتظارازمردم داریدکشورراجوان نگهدارند.؟

قانون 'جوانی جمعیت' به معاونت امور زنان ابلاغ شد | DW | 15.11.2021ابراهیم رئیسی مصوبه مجلس را که سریعا به تایید شورای نگهبان رسید، به وزارت‌خانه‌های مربوطه ابلاغ کرد. قانون از جنبه‌های مختلفی مورد انتقاد و اعتراض است، از جمله نقض حقوق زنان در باروری یا افزایش نوزادان دارای ناهنجاری. معاون امور زنان ریس جمهور تنیسه خزعلی همش پاسدار حسین زاده مجری بیسواد سد کرخه که با شورکردن اب خوزستان را به نابودی کشاند و پدر زن لاجوردی فرزند حرامزاده اسداله لاجوردی که هزاران جوان را کشته ، حالا میخواهند با تولید نسل اجباری جمعیت را جوان کنند!

ابراهیم رییسی قانون دردسرساز «حمایت از جوانی جمعیت» را ابلاغ کردخیلی خوبه که میشیم مثل هندوستان از هر خونه ای ۵۰ تا بچه بریزه بیرون همه پابرهنه زیبا نیست؟

با امضای رئیس جمهوری آمریکا مصوبه هزار میلیارد دلاری بازسازی زیرساخت‌های کشور به قانون تبدیل شد🔺 با امضای رئیس جمهوری آمریکا مصوبه هزار میلیارد دلاری بازسازی زیرساخت‌های کشور به قانون تبدیل شد ▪ این‌ مراسم لحظه‌ای کم‌نظیر را رقم زد که در آن اعضای هر دو حزب مایل بودند در کنار هم بایستند و یک موفقیت دوحزبی را جشن بگیرند. ⬇ بیشتر بخوانید: