قانون امنیتی هنگ‌کنگ؛ اتحادیه اروپا اقداماتی را علیه چین در دست بررسی دارد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 59%

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد: «امروز توافق کردیم که برای حمایت از خودمختاری هنگ‌کنگ و جامعه مدنی آن، واکنش هماهنگ اتحادیه اروپا را سازماندهی کنیم.»

ایران اخبار, ایران سرفصلها

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید این اتحادیه در واکنش به اجرای قانون امنیتی جدید چین در هنگ کنگ، اقداماتی را در دست بررسی دارد.

سخنان روز دوشنبه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حالی بیان می‌شود که به گفته دیپلمات‌های ارشد اروپایی این اقدامات شامل وضع تحریم اقتصادی نخواهد شد. اتحادیه اروپا پیش از این از تصمیم چین برای اجرای قانون امنیتی جدید در هنگ کنگ انتقاد کرده بود. اورزوولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا ماه گذشته نسبت به «پیامدهای بسیار منفی» برای چین به دلیل اجرای قانون امنیتی جدید در هنگ کنگ هشدار داده بود. با این حال جوزپ بورل روز دوشنبه پس از دیدار با وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل اشاره‌ای به احتمال وضع تحریم اقتصادی علیه چین نکرد.مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: «ما امروز توافق کردیم که برای حمایت از خودمختاری هنگ کنگ و جامعه مدنی آن، واکنش هماهنگ اتحادیه اروپا را سازماندهی کنیم.

به گفته جوزپ بورل واکنش اتحادیه اروپا هم شامل تدابیری در سطح این اتحادیه و هم در سطح کشورهای عضو خواهد شد. وی افزود که وزرای خارجه اتحادیه اروپا در مورد گسترش تحریم‌های موجود برای صدور «فناوری‌های حساس» به هنگ کنگ گفتگو کرده‌اند.

قانون امنیتی جدید در هنگ کنگ، آزادی‌های فعلی در این منطقه برای انتقاد از پکن و اعتراض به سیاست‌های دولت چین را به شدت محدود می‌کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

صدراعظم اتریش: بستۀ کمکی اتحادیه اروپا باید به فقیرترین اعضاء برسدرهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار است در نشست روز جمعه آینده، درباره جزئیات بسته ۷۵۰ میلیارد یورویی کمیسیون اروپا تصمیم‌گیری کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چراغ سبز هند به بریتانیا و اتحادیه اروپا برای تجارت آزادسومین اقتصاد بزرگ آسیا دور تازه‌ای از مذاکرات تجاری با اتحادیه اروپا را همزمان با شروع رایزنی‌ها برای حصول توافق‌نامه تجارت آزاد با بریتانیا آغاز کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مقاله چاووش‌اوغلو در پولیتیکو در انتقاد از رویکرد اتحادیه اروپا در قبال آنکاراوزیر امور خارجه ترکیه در مقاله‌ای برای نشریه پولیتیکو از رویکرد برخی از کشورهای اتحادیه اروپا در مورد آنکارا انتقاد کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

همکاری اروپا با کشورهای آفریقایی در مبارزه با قاچاق انسان | DW | 13.07.2020وزیران کشور اتحادیه اروپا اعلام کردند همکاری خود با کشورهای آفریقایی برای مبارزه با قاچاقچیان انسان را گسترش می‌دهند. سازمان عفو بین‌الملل خواستار مسئولیت‌پذیری بیشتر اتحادیه اروپا در قبال پناهجویان و مهاجران شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تبعات کرونا بر محیط زیست؛ انباشت تکه‌های دستکش و ماسک در رودخانه‌های اروپارودخانه‌هایی که در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته جزو ۹ رودخانه بزرگ اروپا هستند که توسط کارشناسان موسسه تارا از حیث وجود ریز میکروپلاست‌ها مورد آزمایش و نمونه برداری قرار گرفته‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آلمان: نسل‌کشی سربرنیتسا پس از جنگ جهانی دوم در اروپا بی‌نظیر است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »