قالیباف: سند همکاری ایران و چین هشدار مهمی به آمریکا است | DW | 04.04.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 72 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

محمد باقر قالیباف می‌گوید مجلس از سند همکاری جامع ایران و چین استقبال می‌کند اما این سند می‌توانست زودتر امضاء شود. در نخستین روز کاری مجلس در سال جدید کمیسیون امنیت ملی هم برای بررسی این سند تشکیل جلسه داد.

رئیس و شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نخستین جلسه علنی در سال جدید به بحث و اظهار نظر درباره"سند همکاری‌های راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین" پرداختند که هفتم فروردین ماه در تهران امضاء شد.

در بسیاری از گزارش‌های روزهای گذشته تاریخ آغاز مذاکرات بر سر سند همکاری‌های راهبردی میان تهران و پکن سال ۹۴ و همزمان با سفر رئیس جمهوری چین به ایران و دیدار با رهبر جمهوری اسلامی عنوان می‌شود.علی خامنه‌ای سوم بهمن ۹۴ در دیدار با شی جین‌پینگ گفته بود: «دولت و ملت ایران همواره به دنبال گسترش روابط با کشورهای مستقل و قابل اطمینان همچون چین بوده و هستند و بر همین اساس، توافق روسای جمهوری ایران و چین برای یک روابط استراتژیک ۲۵ ساله، کاملاً درست و حکمت‌آمیز است.

به گفته ابوالفضل عمویی، سخنگوی این کمیسیون، رسول مهاجر، معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گوید این سند تعهدآور نیست بلکه یک نقشه راه است که سمت و سوی همکاری‌های ایران و چین را در ۲۵ سال آینده روشن می‌کند. به گزارش خبرگزاری"خانه ملت"، علی علی‌زاده، نماینده مراغه و عجب‌شیر در نشست روز یک‌شنبه در یک تذکر شفاهی گفت: «بر اساس اصل ۷۷ قانون اساسی، مجلس باید در جریان قراردادهای بین‌المللی قرار گیرد و قرارداد محرمانه‌ای وجود ندارد و محرمانه باقی ماندن آن موجب نارضایتی مردم و بی‌اعتمادی عمومی می‌شود و حتماً باید مجلس در جریان جزئیات آن قرار گیرد؛ حتی اگر الزام‌آور نیز نباشد باید به اطلاع مجلس برسد و اگر چین بخواهد محرمانه باقی بماند قانون اساسی به آن اجازه نمی‌دهد.

برخی منتقدان معتقدند جمهوری اسلامی برای کاهش فشار تحریم‌های آمریکا نیاز و امید زیادی به همراهی و همکاری چین دارد و به همین دلیل علاوه بر امتیازهایی که به پکن می‌دهد کار تبلیغاتی برای لاپوشانی بدرفتاری‌ها با مسلمانان قوم اویغور در استان سین کیانگ را هم بر عهده گرفته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

از یمش بی وطن وطن‌ فروش ... چیزی غیر از این انتظار نمیره ... !

به پایان نزدیک شدین دیگه زامبیهای خون آشام..

شماها دارین مملکت رو میفروشین به چین چه ربطی به آمریکا داره حرومزاده مثلا فک کردی اگه آمریکا گزینه نظامی رک برای رژیم آخوندی در نظر بگیره چین میاد دفاع بکنه از آخوندا چینی هارو آوردین که بقای حکومت نجس و نحس خودتون رو حفظ کنید و به دزدی آدم کشی ادامه بدید

😡

این روزها صدای عو عو از همه بخش های نظام به گوش می رسد . انتخابی و انتسابی...

اولین جوک قرن از مجلس بیرون زد کمسیون لمینت ملی هم برای بررسی سند ننگین ایران و چین تشکیل جلسه داد مضحک است ذوالنوری جان حالا که امضا دیگ چه غلطی می تونید بکنید فرض کنید به این نتیجه برسید که این قرارداد خلاف منافع کشوراست واکنش تان چیست شما حتی احمق هم نیستید .

This is the slogan of the colony nation Neither Eastern nor Western Only the Republic of the Mullah-China Colony China & Russia GET OUT OF IRAN ! No2ChinaIRAccord No to Islamic_Republic the criminal sect

چوپانی شغل محترمی هست جناب یافی باف میدونی که حیف اسم چوپان را هم روت بزارن به الله قسم فقط الاغ چرانی بهت بیشتر میاد تا رئیس مجلسی میدونی چرا چون ذاتن گدا زاده ایید و قدرت طلب و دنبال شهرت هستی

آنزمان که ما امپراتوری داشتیم و ایران مرکز قدرت دنیا بود، به جرمن بربر لقب داده بودند، قبیله‌ای در جنگل زندگی میکردند، کارشان حمله به قبایل دیگر و کشت و کشتار بود، حالا از فروش ایران بدست آخوندهای کثیف جشن گرفتید؟ با تفنک برنو مشروطه‌خواهان ایران را پس میگیریم.

تف بر مجلس ضد میهنی ضد مردمی ضد اسلام

اخه تو چه میفهمی مردکه الاغ وحشی های گدا زاده ی بدرد نخور

ای فلک زده ها ، حالاکه گندش دراومده . تخصص در ماله کشی ،خاک عالم تو سرتون مغزهای زنگ زده

خامنه‌ای خیلی دلش می‌خواست برجام خودشو داشته باشه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

منصوری: سند همکاری ایران-چین نتیجه ۴ دهه همکاری استسفیر پیشین ایران در چین می‌گوید: امضای سند همکاری ایران و چین نتیجه اعتماد متقابل بین این دو قدرت آسیایی بعد از چهار دهه همکاری دوستانه است. ایران چین رسانه هم انقدر منفور ،جمع كنيد بساط مزدوريتان را
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

واکنش قالیباف به امضای سند همکاری ایران و چینرئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امضای سند همکاری ایران و چین هشدار مهمی به آمریکاست تا بفهمد که مناسبات بین المللی به سرعت به ضرر آمریکا در حال تغییر است و این کشور دیگر در موقعیتی نیست که بتواند الگو، برنامه یا توافقی را به طور یکجانبه به کشورهای مستقل تحمیل کند. بکن فعلا بکن تا ببینیم بعد چی پیش میاد به جای زر مفت واکسن بخرید متعجبم که چرا موسسه نشر آثار امام خميني ( ره ) که سالانه ميليارد ها تومان بودجه براي نشر آثار امام خميني مي گيرد نسبت به قرار داد 25 ساله با چين سکوت کرده و هيچ واکنشي نشان نداده است؟!!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تاملاتی درباره سند همکاری جامع ایران و چیناقا سید علی به کارگزاران نظام دستور فرمودند عزت و مصلحت کشور در کنار بازدارندگی از اصول کلی حکومت اسلامی و مبنای تدوین و اجرای سیاست های اجرایی تلقی می گردد ar_moezi ایرنا به وقت محمد رضا نوروز پور، وارث برحق ضیا هاشمی و محمد خدادی. رونوشت به دولت، رسانه های پرشمار دولتی، وزارت اسلامی ارشاد و هرکه دست در جیب مردم دارد تا محتوای مغز و سفره‌ی فرودست ها را بدزدد و از وقاحت باکی ندارد. ایران برای ۴اختلاس ده هزار میلیاردی فروختید به چین.غارت چین و آخوند را از ماهیگیر های جنوبی و کشتی ترال چینی بپرسید
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

بازداشت یک معلم به خاطر اعتراض به سند همکاری ایران و چین
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سرکوب و سانسور هفتگی؛ فیلم‌سازان معترض به سند همکاری ایران و چین تهدید به ممنوع‌الکاری شدند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »