قالیباف آشنایی زیادی با بندهای قانون اساسی ندارد

16/06/1399 12:09:00 ب.ظ

جلال‌ جلالی‌زاده، نماینده ادوار مجلس، در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین:قالیباف آشنایی زیادی با بندهای قانون اساسی ندارد این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

جلال‌ جلالی‌زاده گفت‌: آقای قالیباف شدیدا نیاز دارد مشاورانی برای خود انتخاب کند تا در موقع سخن گفتن دچار اشتباه و خطا نشود. رئیس مجلس در یکی از جلسه‌های ابتدایی مجلس یازدهم هم درباره یکی از مفاد مهم قانون هم دچار خطا شد تا معلوم شود آشنایی زیادی با بندهای قانون اساسی ندارد. اعتمادآنلاین| تاکید چند باره محمدباقر قالیباف در سفر به خوزستان بر این مساله که بین «قانونگذاری و نظارت» اولویت او به عنوان رئیس مجلس یازدهم بر امر نظارت است، حرف و حدیث‌های زیادی را در خصوص تبعات چنین رویکردی به وجود آورده است.

جلال‌ جلالی‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و نماینده ادوار مجلس، در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین در این‌باره اظهار داشت: اینکه آقای قالیباف نظر داده‌اند که تمرکز اصلی مجلس روی بحث نظارت خواهد بود، در حالی اظهارنظر بی‌پایه‌ای است که اظهارات شخصی رئیس یکی از قوای سه‌گانه به لحاظ حقوقی آثار پررنگی را بر جای می‌گذارد. به نظر من آقای قالیباف شدیدا نیاز دارد مشاورانی برای خود انتخاب کند و آنها به ایشان مشورت بدهند تا در موقع سخن گفتن دچار اشتباه و خطا نشود. رئیس مجلس در یکی از جلسه‌های ابتدایی مجلس یازدهم هم درباره یکی از مفاد مهم قانون هم دچار خطا شد تا معلوم شود آشنایی زیادی با بندهای قانون اساسی ندارد.

عضو حزب اتحاد ملت در ادامه گفت: درباره توجه مجلس به وظیفه نظارتی باید گفت قوه مقننه همانطور که از اسمش مشخص است، وظیفه مهم قانون‌گذاری را دارد تا با تکیه بر قانون‌های جدید امور اصلاح و کاستی‌ها برطرف شوند.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

عبدالرؤوف هروی عضو کمیسیون نظارت بر اجرای قانون اساسی افغانستان درگذشت - BBC News فارسیعبدالرؤوف هروی استاد مطالعات اسلامی و عضو کمیسیون مستقل نظارت برتطبیق قانون اساسی درگذشت. در صفحه فیسبوک کمیسیون نظارت بر قانون اساسی افغانستان آمده که آقای هروی امروز بنا به بیماری 'فقدان خون و احتمال سرطان' درگذشته است.

عبدالرؤوف هروی عضو کمیسیون نظارت بر اجرای قانون اساسی افغانستان درگذشت - BBC News فارسیعبدالرؤوف هروی استاد مطالعات اسلامی و عضو کمیسیون مستقل نظارت برتطبیق قانون اساسی درگذشت. در صفحه فیسبوک کمیسیون نظارت بر قانون اساسی افغانستان آمده که آقای هروی امروز بنا به بیماری 'فقدان خون و احتمال سرطان' درگذشته است.

وزارت خارجه ایران: پرونده نازنین زاغری ربطی به بدهی گذشته انگلیس ندارد - BBC News فارسیسعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران گفت پرداخت بدهی ایران از انگلیس هیچ ربطی به آزادی زندانیان دو تابعیتی ندارد و موضوع نازنین زاغری ندارد.

استعلام باشگاه استقلال درباره رشید مظاهری- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimاستعلام استقلال درباره رشید_مظاهری باشگاه استقلال با توجه به فسخ قرارداد رشید مظاهری با تراکتور تبریز، مذاکراتی با این دروازه‌بان انجام دادند، اما هنوز توافقی صورت نگرفته است مظاهری با استقلال به توافق رسید رشید_مظاهری، دروازه‌بان فصل گذشته تیم فوتبال تراکتور تبریز که به تازگی قراردادش را با این تیم فسخ کرده، شب گذشته با مسئولان استقلال وارد مذاکره شد و به توافق نهایی رسید مدت قرارداد این دروازه‌بان دو ساله خواهد بود

قالیباف: هر جا محرومیت وجود دارد برای رفع آن اقدام می‌شود/دنبال مچ‌گیری نیستیمرئیس مجلس شورای اسلامی از راه اندازی سایتی خبر داد که در آن اطلاعات مربوط به نظارت میدانی خوزستان قرار خواهد گرفت تا در معرض مشاهده و رصد مردم قرار گیرد. وی همچنین تاکید کرد که مسائل و مشکلات خوزستان از ۴۰ روز قبل در جلسات متعدد با وزارتخانه های مختلف، استانداری، مجمع نمایندگان و کمیسیون های مختلف مجلس بررسی شده است.

وزیر دفاع ترکیه با جت بر فراز آب‌های تحت مناقشه با یونان پرواز کرددر حالی که مناقشه میان آنکارا و آتن بر سر مالکیت منطقه شمال دریای اژه بالا گرفته است، حلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه روز چهارشنبه ۲ سپتامبر (۱۲ شهریور) با یک فروند جت اقدام به پرواز روی این ناحیه کرد.