قالیباف: هنوز به مسیر تولید وارد نشده‌ایم/ توضیح درباره اختصاص ارز ترجیحی و کالابرگ الکترونیکی- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 108 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 47%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

قالیباف: در موضوع سربازی باید بازنگری صورت گیرد کمیسیون طرح_صیانت روی ریل حرکت نکرد اینکه گفته می‌شود دنبال بستن پیام‌رسان‌ها هستیم دروغ بوده و جنگ رسانه‌ای است اطمینان می‌دهم که هرگز مانع فعالیت مردم در فضای مجازی نمی‌شویم

، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی امشب شبکه یک سیما ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت عید نیمه شعبان و سال جدید با اشاره به مهم ترین ابعاد بودجه سال 1401، گفت: موضوع بودجه و تصویب آن در مسیر قانونی یکی از موضوعات بسیار جدی و اساسی مردم و دولت است.

وی تاکید کرد: متاسفانه تسلط سیاست مالی بر سیاست پولی نتیجه ای جز ناترازی و کسری عملیاتی تراز نداشته است و امروز موجب ایجاد سیل نقدینگی و افزایش پایه پولی در کشور شده است. در میانه بررسی لایحه بودجه 1401، من، هشدار مقام معظم رهبری را در خصوص تکالیفی که می خواهد به بانک ها شود را خواندم و مردم در جریان این مسائل قرار گرفته اند.این تسلط و بار بیش از اندازه طبیعتا مشکلاتی را به وجود آورده است.

رییس مجلس ادامه داد: دولت در لایحه بودجه سال 1401 مصوبه ای را در تبصره 19 به تصویب رسانده که شورای نگهبان نیز تاکنون آن را تائید کرده، این مصوبه وزارت اقتصاد را مکلف کرده تا درآمد و هزینه های سه بخش مالیات، گمرک و اموال غیرمولد را به گونه ای برای آن آئین نامه تدوین کند که هزینه های جاری به سمت آن ها سوق داده شود تا درآمدهای انفال به سمت زیرساخت های کشور برود.

قالیباف تصریح کرد: در نشست های ما با رئیس جمهور، سازمان برنامه و بودجه و کمیسیون های مجلس باید مصمم باشیم که برنامه هفتم توسعه که طی 4 ماه آینده باید دولت لایحه آن را به مجلس ارسال کند تمامی این نکاتی که در این بخش ها به آن اشاره کردم، لحاظ شود و دولت و مجلس با هماهنگی و انسجام اصلاح ساختار بودجه را انجام بدهند تا سیاست های مالی که به سیاست های پولی فشار می آورد و موجب افزایش نقدینگی و رشد پایه پولی و تورم می شود رفع شود.

قالیباف تاکید کرد: باید پرسید آیا مجلس مسئولیت را از خود برداشته و به دولت در این مورد داده است که باید پاسخ داد هرگز. ما معتقدیم در مجلس وظیفه داریم که سیاست و قانون را شفاف بنویسیم، ما نمایندگان مردم هستیم و همانگونه که معیشت مردم در اولویت کار دولت قرار دارد، در اولویت کاری مجلس نیز هست و ما مکلف هستیم تا تمام حواس و دقت خود را به تامین معیشت مردم بدهیم، البته نسبت به توان دولت نیز توجه داریم.

دولت می تواند ارز را با همان نرخ در اختیار واردکننده قرار دهد اما اگر بخواهد می تواند ارز را به انتهای زنجیره و مصرف کننده تخصیص دهد و ما به عنوان کارشناس اعلام کردیم که ارز بهتر است به انتهای زنجیره یعنی مردم اختصاص داده شود. رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تثبیت قیمت و قیمت گذاری مخالفیم، در پاسخ به این سوال که چرا مبنای قیمت ها شهریور 1400 در نظر گرفته شده، تصریح کرد: باید برای این موضوع نقطه شروعی بگذاریم. به مردم اطمینان می دهیم دولت و حاکمیت از معیشت و سفره مردم 5 و 6 قلم کالای اساسی را حذف نکرده است و روش اصلاح شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نمایشگاه «دیدار در اصفهان» در دوبلین؛ شکوفایی هنری ایران در عصر صفوی🔺نمایشگاه «دیدار در اصفهان» در دوبلین؛ شکوفایی هنری ایران در عصر صفوی بخش قابل توجهی از این آثار در ایران و به ویژه در اصفهانِ دوره‌ صفوی آفریده شده‌‌اند؛ تمرکز نمایشگاه «دیدار در اصفهان» نیز بر همین آثار است. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آغاز بلیت‌فروشی دربی 98- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimبلیت فروشی شهرآورد آغاز شد بلیت فروشی دیدار دربی ۹۸ از ساعت ۲۲ امشب (سه‌شنبه) از طریق سامانه فروش بلیت الکترونیک شروع شد تنها کسانی می‌توانند اقدام به خرید بلیت نمایند که دو دُز واکسن زده باشند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

آخرین اخبار حوادث چهارشنبه‌سوری/ 3 آمبولانس تهران آسیب دیدند- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim۳ آمبولانس در تهران آسیب دیدند سخنگوی کمیته حوادث چهارشنبه آخر سال: از ۸ صبح اول اسفندماه تا ساعت ۲۱ امشب ۶۹ نفر در حوادث مربوط به چهارشنبه_سوری مصدوم شدند از این تعداد ۳۸ نفر به بیمارستان منتقل و ۳۰ نفر در محل درمان شدند و یک نفر نیز فوت کرده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

بازار خودرو ایران در انتظار واردات و در آستانه مالیات بر خودروهای لوکسقرار است واردات خودرو به ایران در سال آینده، بعد از چند سال محدودیت، از سر گرفته شود و هم‌زمان دولت به‌دنبال اِعمال مالیات سنگین روی خودروهای لوکس است. به به بالاخره قراره واردات آزاد شه. خدا کنه از شر این خودروهای داخلی راحت شیم. بالاخره واردات آزاد میشود یا نه؟شورای نگهبان که مخالفت کرده بود! Heavy taxes, more corruption?
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

مدفون شدن دست‌کم ۱۵ خانه در خاک در پی ریزش دامنه کوه در پروپس از این حادثه ساکنان تلاش کردند تا با تخریب دیوارهای چندین خانه، افراد گرفتار شده را نجات دهند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش قالیباف به بحران اوکراین و اعدام افراد بی گناه در عربستانرئیس مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن اعدام دسته جمعی افراد بی گناه در عربستان گفت: ضروری است دولت های جهان دورویی و بی عملی را کنار بگذارند، این قبیل اقدامات غیر انسانی را محکوم کرده و مانع از تکرار چنین حوادث ناگواری شوند. آیا اعدام انسیان های در بند در تابستان 67 مغایر با اصول انسانی نبود؟ آیا کشتارجوانان در آبان 98 مغایر با اصول انسانی نبود؟ آیا کشتار وحشیانه جوانان کهریزک و کوی دانشگاه مغایر با اصول انسانی نبود؟ ای تف بر عربستان و شما که وقاحت را از حد گذرانده اید!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »