قالیباف:اصلاح اساسی آیین نامه داخلی در دستور کار قرار دارد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

قالیباف: مجلس یکشنبه هفته آینده وضعیت بازار مسکن، ارز و بورس را در جلسه غیرعلنی بررسی خواهد کرد

، محمود احمدی بیغش نماینده شازند در مجلس در نشست علنی امروز قوه مقننه، در جریان بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده آیین نامه داخلی مجلس و پیشنهاد مربوطه در رابطه با واگذاری اختیارات به هیات رئیسه مجلس برای تشکیل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: در چند روز اخیر وقت صحن علنی مجلس به بررسی پیشنهادات برای اصلاح آیین نامه داخلی سپری شده است، حال به نظر من پیشنهاد مذکور مغایر با اصل 84 قانون اساسی و برخی از مواد آیین نامه داخلی مجلس است.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: در دوره یازدهم به موضوع چگونگی عضویت نمایندگان در کمیسیون ها توجه شده است و این مسائل مورد بررسی قرار گرفت و الان هم باید آیین نامه داخلی مجلس اصلاح شود. وی تصریح کرد: در ابتدای مجلس یازدهم دستورالعمل تبصره 1 آیین نامه داخلی مجلس مورد اصلاح قرار گرفت، حال ما با همین اصلاحات در تشکیل یک کمیسیون تخصصی دچار اشکال شدیم و قطعاً چاره ای جز تشکیل آن کمیسیون وجود ندارد. ان شاءالله آیین نامه داخلی مجلس به صورت اساسی مورد اصلاح قرار خواهد گرفت و این مسئله در دستور کار کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس است.

لازم به ذکر است ابتدای نشست علنی امروز و در جریان بررسی طرح مذکور، محمدرضا صباغیان بافقی در تشریح پیشنهادی گفت: ما در تبصره 1 ماده 38 آیین نامه داخلی مجلس پیشنهاد داده ایم که هیات مشترک شعب و هیات رئیسه مجلس می توانند حداقل اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی را از میان متقاضیان براساس اولویت و امتیاز انتخاب کنند. حال در صورت عدم وجود متقاضی، اعضای کمیسیون با قید قرعه از میان نمایندگان حقوقدان مجلس انتخاب می شوند. پیشنهاد مذکور به رأی گذاشته شد که نمایندگان با آن مخالفت کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نماینده تهران در مجلس: ده هزار واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی تعطیل شده‌اندمحسن دهنوی، نماینده مجلس شورای اسلامی، گفت که بیش از ۲۱ درصد واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی شامل دست‌کم ۹ هزار و ۴۵۰ واحد به کلی تعطیل شده است، ۱۰ هزار واحد با ظرفیت زیر ۵۰ درصد و ۱۳ هزار واحد با ظرفیت ۵۰ تا ۶۰ درصد فعالیت می‌کنند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

مهلت ثبت مشخصات نمایندگان نامزدهای مرحله دوم مجلس یازدهم، یک روز تمدید شدمهلت ثبت مشخصات نمایندگان نامزدهای مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم برای حضور در شعب اخذ رأی، یک روز تمدید شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ستاد انتخابات کشور: دور دوم انتخابات مجلس جمعه هفته جاری برگزار خواهد شد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimدور دوم انتخابات_مجلس جمعه هفته جاری ۲۱ شهریورماه برگزار خواهد شد سخنگوی و دبیر ستاد انتخابات کشور: انتخابات روز جمعه در استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، ایلام، البرز، زنجان، خوزستان، کردستان، کرمانشاه و گلستان برگزار خواهد شد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

طرح دو فوریتی جهش و رونق تولید مسکن فردا به صحن مجلس می‌رودرئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خبر از بررسی طرح دو فوریتی جهش و رونق تولید مسکن در جلسه علنی فردای مجلس داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

صد روز تقابل مجلس با دولتاز هفت خرداد تا ۱۷شهریور میان مجلس و دولت چه گذشت؟ | در این گزارش عملکرد صد روزه مجلس را در همراهی با دولت ببینید؛ عملکردی که نه تعامل بلکه رسماً تقابل بوده است
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

طرح جدید مجلس؛ 'خودی‌ترکردن' رئیس‌جمهور و 'ترس از رفراندوم' | DW | 08.09.2020طرح شماری از نمایندگان مجلس برای گسترش فیلتر شورای نگهبان در تعیین نامزدان ریاست جمهوری با انتقادهای بسیاری روبرو شده است. منتقدان از سلطه هر چه بیشتر شورای نگهبان بر نظام سیاسی کشور و حذف کامل تاثیر رای مردم می‌گویند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »