قالیباف: می‌توانیم طی 6 سال آلودگی هوای تهران را به حداقل برسانیم- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim

09/04/1399 03:35 ب.ظ

قالیباف: می‌توانیم آلودگی_هوای_تهران را به حداقل برسانیم بهتر است مسجدی را برای حضور نمایندگان در ساعت معین از هفته مشخص کرده و به مردم نیز اطلاع‌رسانی شود تا برای بیان مشکلات و مطالبات‌شان به نمایندگان حاضر مراجعه کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم با برنامه‌ریزی مشخص و مدون می‌توانیم طی 6 سال آلودگی هوای شهر را به حداقل ممکن برسانیم. قالیباف با بیان اینکه نمایندگان استان تهران باید براساس مناطق تهران تقسیم و به مشکلات مردم رسیدگی کنند، گفت: بهتر است مسجدی را برای حضور نمایندگان در ساعت معین از هفته مشخص کرده و به مردم نیز اطلاع‌رسانی شود تا برای بیان مشکلات و مطالبات‌شان به...

قالیباف با بیان اینکه نمایندگان استان تهران باید براساس مناطق تهران تقسیم و به مشکلات مردم رسیدگی کنند، گفت: بهتر است مسجدی را برای حضور نمایندگان در ساعت معین از هفته مشخص کرده و به مردم نیز اطلاع‌رسانی شود تا برای بیان مشکلات و مطالبات‌شان به نمایندگان حاضر مراجعه کنند.

رئیس قوه‌مقننه کشورمان درباره مشکلات کلان استان تهران به معضلات آب، هوا، خاک و آلودگی صوتی اشاره و تصریح کرد: تمامی مشکلات شهر تهران به این موضوعات اساسی مرتبط می‌شود. به عنوان مثال آلودگی هوا تا حد زیادی به وسایل حمل و نقلی و خودروها مربوط بوده و کنترل آلودگی‌ها در گرو توسعه حمل و نقل عمومی است.

وی با بیان اینکه براساس مطالعات انجام شده حدود 81 درصد آلودگی هوای تهران مربوط به وسایل نقلیه و خودروهاست، تأکید کرد: اینکه برخی منشأ آلودگی‌ها را پالایشگاه‌ها و کارخانه سیمان عنوان می‌کنند، صحبتی غیرکارشناسی است. بنده معتقدم با برنامه‌ریزی مشخص و مدون می‌توانیم طی 6 سال آلودگی هوای شهر را به حداقل ممکن برسانیم.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

کشف مقادیر زیادی سلاح متعلق به تروریست‌ها طی عملیات ببر در شمال عراقنیروهای مسلح ترکیه در جریان عملیات «پنجه‌-ببر» علیه گروه تروریستی پ.ک.ک در شمال عراق، مقادیر زیادی سلاح و مهمات را کشف و ضبط کردند. - خبرگزاری آناتولی

قالیباف: مجلس باید در رأس امور قرار گیرد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimقالیباف: مجلس باید در رأس امور قرار گیرد زمینه جوان‌گرایی باید فراهم شود البته به معنای آن نیست که به نیروهای باتجربه نیازی نداریم اقدام ما مسئولان است که مردم را فقیر یا ثروتمند می کند یا شرایطی ایجاد می کند که برخی مجبور می شوند پشت‌بام اجاره کنند

واکنش علی ربیعی به نامه 12 رئیس کمیسیون‌ مجلس به روحانی- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimواکنش «ربیعی» به نامه ۱۲ رئیس کمیسیون‌ مجلس به روحانی: به‌کار بردن چنین ادبیات چالش برانگیزی را برای جامعه امیدبخش نمی‌دانم نسل‌های جدید ما از دهه شصت به این سو حالشان خوب نیست مهم‌ترین وجه پنهان این نامه، مقصرانگاری یکسویه است

رایزنی برای به تعویق افتادن نمازجمعه در تهران- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimاستاندار تهران: مشغول رایزنی با ستاد نمازجمعه هستیم تا همچنان نماز جمعه در شهر تهران به تعویق بیفتد وضعیت استان تهران بین سفید و زرد قرار دارد، البته شیب ملایم در افزایش مراجعات، تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها را در روزهای اخیر شاهد هستیم

خانه "داریوش اسدزاده" پلمب شد/ همسرش آواره خیابان‌های تهران- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnimخانه «داریوش_اسدزاده» پلمب شد/ همسرش آواره خیابان‌ها طاهره خاتون میرزایی طی تماسی اطلاع داد که ساعتی پیش خانه 'داریوش اسدزاده' را پلمپ کرده‌اند و در کوچه و خیابان است

درباره نامه آقای موسوی خوئینی‌ها!/ مسئولیت‌‌گریزی با چاشنی ابتذال!- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimآقای موسوی خوئینی‌ها در نامه‌ای به رهبر انقلاب با برشمردن برخی مشکلات از ایشان خواسته‌ است که برای رفع این امور چاره‌ای اندیشیده شود.

وی با تأکید بر اینکه امروز بیش از هر چیز نیازمند ارتباط چهره به چهره و مستقیم با مردم هستیم، گفت: ملاقات‌های مردمی بیش از آنکه برای مردم موثر باشد، برای ما اثرگذار است و باعث می‌شود از فضای مردمی دور نشده و مشکلات آنان را فراموش نکنیم.

قالیباف با بیان اینکه نمایندگان استان تهران باید براساس مناطق تهران تقسیم و به مشکلات مردم رسیدگی کنند، گفت: بهتر است مسجدی را برای حضور نمایندگان در ساعت معین از هفته مشخص کرده و به مردم نیز اطلاع‌رسانی شود تا برای بیان مشکلات و مطالبات‌شان به نمایندگان حاضر مراجعه کنند.

رئیس قوه‌مقننه کشورمان درباره مشکلات کلان استان تهران به معضلات آب، هوا، خاک و آلودگی صوتی اشاره و تصریح کرد: تمامی مشکلات شهر تهران به این موضوعات اساسی مرتبط می‌شود. به عنوان مثال آلودگی هوا تا حد زیادی به وسایل حمل و نقلی و خودروها مربوط بوده و کنترل آلودگی‌ها در گرو توسعه حمل و نقل عمومی است.

وی با بیان اینکه براساس مطالعات انجام شده حدود 81 درصد آلودگی هوای تهران مربوط به وسایل نقلیه و خودروهاست، تأکید کرد: اینکه برخی منشأ آلودگی‌ها را پالایشگاه‌ها و کارخانه سیمان عنوان می‌کنند، صحبتی غیرکارشناسی است. بنده معتقدم با برنامه‌ریزی مشخص و مدون می‌توانیم طی 6 سال آلودگی هوای شهر را به حداقل ممکن برسانیم. برقراری ارتباط ریلی بین شهر تهران با مناطق اطراف ضمن کاهش آلودگی هوا، توجیه اقتصادی بسیار خوبی دارد و در حال حاضر سرمایه‌گذارانی برای سرمایه‌گذاری در این بخش اعلام آمادگی کرده‌اند و می‌توانیم در اولین گام از این ظرفیت استفقاده کنیم.

رئیس مجلس، آلودگی صوتی شهر تهران را از جمله معضلات مهم پایتخت دانست و افزود: آلودگی‌های صوتی شهر همانند فَنی هستند که شبانه روز و بی وقفه در گوش شهروندان روشن است و باید برای کاهش آن برنامه‌‍ای داشته باشیم.

وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی شهر تهران افزود: موادمخدر، طلاق و زنان سرپرست خانوار سه اولویتی است که باید برای کاهش آسیب‌های اجتماعی به آنها پرداخته شود.

قالیباف به وجود 3 هزار هکتار بافت فرسوده در شهر تهران اشاره کرد و افزود: بافت‌های فرسوده تنها به مناطق جنوبی تهران مربوط نمی‌شود، بلکه بسیاری از مناطق شمالی شهر همچون فرحزاد با این مشکل روبرو هستند. طی مصوبه مجلس مقرر شد هر سال 10 درصد از بافت‌های فرسوده کشور اصلاح شوند تا در نهایت طی 10 سال تمامی بافت‌های فرسوده کشور احیا شود، اما در طول 7 سال تنها 13 درصد از این بافت‌ها در کل کشور احیا شد در حالی که 41 درصد بافتهای فرسوده تهران بدون هیچ کمکی از اعتبارات ملی در این بازه زمانی اصلاح و احیا شد.

رئیس قوه‌مقننه کشورمان، سنددار نبودن زمینهای شهر تهران را از مشکلات دیگر پایتخت دانست و تصریح کرد: افراد بسیار زیادی در مناطق 4 و 19 تهران زمین‌ها را به صورت قولنامه‌ای خریداری کرده و بیش از 20 سال است که در آنجا سکونت دارند. با توجه به اینکه به دلیل قولنامه‌ای بودن و نداشتن سند رسمی، پروانه ساخت هم به آنها داده نمی‌شود، به ناچار به صورت شبانه، مخفیانه و خلاف قانون اقدام با ساخت و ساز می‌کنند.

وی ادامه داد: برای حل مشکلات سنددار نبودن زمینها لایحه‌ای را به شورای شهر تهران ارائه کردیم و مصوب شد افرادی که بیش از 30 سال زمین را تحت تصرف بدون معارض داشته باشند، به صورت رسمی متعهد شوند در صورت وجود مالک، رضایت آن را جلب کند و سپس پروانه ساخت دریافت کنند. معتقدم این موضوع باید به صورت طرح در مجلس هم بررسی و در صحن مجلس به قانون تبدیل شود تا تمامی مشکلات زمین‌های بیسند در کشور حل شود.

قالیباف افزود: اگر در 4 موضوع مدرسه، محله، مسجد و منزل متمرکز شویم، بسیاری از مشکلات مربوط به شهر تهران حل خواهد شد، از این رو پیشنهاد می‌کنم برای بررسی مشکلات استان تهران، مجمع نمایندگان هر 15 روز یک بار پس از نماز مغرب و عشا جلسه‌ای داشته باشد.