قالیباف: آموزش و پرورش دغدغه دولت و مجلس است/ مشکل تامین معلم به‌زودی حل می‌شود

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به یک نماینده گفت: مشکل تامین معلم برای کلاس‌های درس به زودی حل خواهد شد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، روح‌الله نجابت در جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل سوم قانون اساسی بیان کرد: دولت موظف است وسائل آموزش و پرورش رایگان را برای همه اقشار جامعه فراهم کند. اکنون از جای جای حوزه‌های انتخابیه کشور اعلام می‌شود که برخی از مدارس معلم ندارد، البته این طبیعی است که ظرف ۱۰ روز ابتدایی مشکلاتی در تامین معلم وجود داشته باشد که حل خواهد شد.

وی در ادامه مدعی شد: روز گذشته پیامکی به نقل از وزیر آموزش و پرورش برای تمام نمایندگان ارسال شد که ایشان اعلام کردند هیچ کلاس درسی بدون معلم در کشور نیست. این مناسب نیست که وزیر اطلاع ندارد در برخی از مدارس معلم نداریم. انتظار می‌رود کمیسیون آموزش و رئیس مجلس شورای اسلامی این مطالبه را به وزیر انتقال دهد تا مشکل موجود در مدارس مختلف حل شود.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به اخطار نجابت بیان کرد: بحث آموزش و پرورش دغدغه دولت و مجلس شورای اسلامی است روز گذشته جلسه‌ای برگزار شد حتما در آغاز سال تحصیلی مشکلاتی در تامین معلم وجود دارد اما با اتفاقی که روز گذشته در جلسه رخ داد ان شاءالله به سرعت مشکل تامین معلم حل می‌شود. با جلسه دیروز چند ده هزار معلم مشکلاشان حل شده و کار به سرعت پیش خواهد رفت.

بر اساس این گزارش، علی خضریان هم در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده ۱۸۰ آیین‌نامه داخلی مجلس بیان کرد: براساس این ماده در زمان بررسی لایحه برنامه در مجلس شورای اسلامی استیضاح، رای اعتماد، تحقیق و تفحص و طرح‌ها و لوایح سه فوریتی می‌تواند در دستور کار مجلس قرار گیرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تشکیل انجمن اسلامی معلمان ضرورت فرهنگی در حوزه آموزش و پرورش استمدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: تشکیل انجمن اسلامی معلمان ضرورت فرهنگی در حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت اسلامی است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایجاد۹۰ رشته جدید برای دانش‌آموزان استثنایی هنرستانی/ جذب ۷۰۰ آموزگار استثناییبنا بر اعلام معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، امسال حدود ۹۰ رشته جدید برای دانش‌آموزان هنرستانی این سازمان ایجاد شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایجاد ۹۰ رشته جدید برای دانش‌آموزان استثنایی هنرستانی/ جذب ۷۰۰ آموزگار استثناییبنا بر اعلام معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، امسال حدود ۹۰ رشته جدید برای دانش‌آموزان هنرستانی این سازمان ایجاد شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وحیدی: مشکل اکثر کلاس های درس فاقد معلم، حل شدیک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: خوشبختانه با بازگشت به کار نیروهای خرید خدمات آموزشی، مشکل بسیاری از کلاس های درس فاقد معلم حل شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آموزش و پرورش مهم‌ترین و حساس‌ترین مجموعه اداری است که نگاه ویژه به آن داریمسرپرست فرمانداری شهرستان قرچک گفت: آموزش و پرورش یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مجموعه‌های اداری منطقه است و نگاه ما به مباحث تربیتی و علمی در مدارس، ویژه است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

زمان آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش اعلام شدبه گزارش شبکه شرق، زمان آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی مربی امور آموزش معلولین اعلام شد. حمید طریفی حسینی، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اظهار کرد: ثبت‌نام آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی مربی امور آموزش معلولین از ۱۷ شهریور آغاز شد و تا دوم مهر نیز ادامه دارد. وی با بیان اینکه هزار ردیف استخدامی توسط سازمان اداری و استخدامی برای جذب کاردرمان و گفتار درمان به آموزش و پرورش استثنایی اختصاص داده شده است، گفت: این
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »