قاضی زاده هاشمی: نحوه توزیع یارانه در کشور اشکال اساسی دارد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 102 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 44%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نحوه توزیع یارانه در کشور اشکال اساسی دارد، برنامه دولت خود در زمینه توزیع یارانه را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در گفتگوی ویژه خبری در پاسخ به سؤالی درباره برنامه دولت خود برای پرداخت یارانه ها گفت: در داستان یارانه از زوایای مختلفی می توان به مسئله نگاه کرد. اجازه می خواهم موضوعی را توضیح دهم و آن اینکه چرا مردم اصلا یارانه می خواهند.

این کاندیدای ریاست جمهوری یادآور شد: ما در برنامه های خود یک نظام جامعی را با عنوان نظام جامع بیمه، مالیات و حمایت طراحی کردیم، این سامانه جامع برای تک تک خانوارهای ایرانی شناسنامه ای در نظر می گیرد. خلاصه اش این است که مردم به سه گروه تقسیم می شوند؛ آنهایی که درآمدشان بیش از هزینه هایشان هست، آنهایی که درآمدشان کمتر از هزینه هایشان است، هزینه های واقعی و آنهایی که سر به سر است.

قاضی زاده هاشمی درباره یارانه هوشمند نیز اظهارکرد: سامانه مرکزی سازمان مالیاتی کشور موید همه سامانه های دیگر است یعنی همه سامانه ها به این وصل می شوند. که شامل وزارت بهداشت و درمان سامانه سلامت الکترونیک، سامانه های بانک ها و تراکنش های مالی سامانه خرید ها و آن صندوق پایانه فروش می شود. وی افزود: وقتی به پدر و مادرم نگاه می کنم و هزینه هایی که دارند می بینم درست ما برعکس عمل می کنیم چون هزینه ها در دوره سالمندی خیلی بیشتر است تا هزینه ها در دوره فعالیت. اینها در دوران سالمندی عروس و داماد دارند، نوه دارند و بیماری هم اضافه شده است، یعنی میزان بستری در افراد بالای 60 سال 10 برابر میزان بستری در افراد بین 20 تا 30 سال است، بنابراین هزینه‌هایشان بیشتر است. در این نظام تامین اجتماعی که داریم حقوقشان را نصف می کنیم خدمات کمتری به آنها می دهیم.

وی درباره نظام جامع مالیاتی نیز گفت: شما وقتی می گویید من یک برنامه محوری دارم که این برنامه محوری برای ایجاد عدالت است، برای کاهش ضریب جیبی است، برای توسعه تولید است. ما الان جزو کشورهایی هستیم که بیشترین مالیات را از مالیات اشخاص حقوقی داریم. یعنی بیشتر مالیات از کسب و کار می گیریم در حالیکه ما یک عددی نزدیک به 25 درصد در این حوزه می گیریم بعضی از کشورها که از لحاظ اقتصادی و صنعتی کاملا توسعه پیدا کردند، کمتر از مثلا 4 درصد دارند، انجام می دهند.

وی اضافه کرد: سازمان هدفمندی ممکن است مسئول باشد اما پایگاه اطلاعاتی در سازمان مالیاتی است مجموعه اطلاعات به سازمان مالیاتی می آید مجموعه خانوارهای ایرانی بر اساس درآمد هزینه هایشان طبقه بندی می شوند این 85 میلیون نفر 85 میلیون کد دریافت می کنند، یعنی درست است دهک بندی می شوند اما هر خانواده برای خودش موضوعیت پیدا می کند چون درآمد و هزینه هایشان ممکن است با نفر بعدی متفاوت باشد و امسال با سال بعدش هم متفاوت باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چه کشف بزرگی.

یارانه که منبع اصلی دزدی است وشما مردم را جیره خوار خود می دانید را لطفا وباید قطع کنید به جای این شعار های توخالی قیمت را پائین بیارید پول ملی را تقویت کنید ثروت به صورت یکسان وعادلانه اداره بفرمایید امروز از مسکن تعدادی زندگی رویائی پیدا کردند عده دیگر به فلاکت افتادند

بله تو درست میگی باید سفره یارانه رو‌ روی سر رعیت تکوند!

خوب چرا تاحالا مونده عمل نکردین منتظره چی هستین اوسگول

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کاندیداها اگر برنامه مفیدی دارند ارائه دهند/ وعده پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی، بدون کار کارشناسی توهین به شعور مردم است/ زمانی گفتیم به جوان‌ها به اندازه پول روزنامه و نان سنگک یارانه بدهید گفتند نمی‌شودجلودارزاده در گفت‌وکو با ایلنا: کاندیداها اگر برنامه مفیدی دارند ارائه دهند/ وعده پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی، بدون کار کارشناسی توهین به شعور مردم است/ زمانی گفتیم به جوان‌ها به اندازه پول روزنامه و نان سنگک یارانه بدهید گفتند نمی‌شود
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

قاضی زاده هاشمی: باید مدل حکمرانی را اصلاح کنیمیک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نیاز به انقلاب در سازوکارهای کشور داریم، گفت: باید مدل حکمرانی را اصلاح کنیم. تلوزیون سعودی یهودی اینترنشنال همزمان با صحبتهای حسن خمینی در برنامه تبلیغی صدای جمهور مهر علیزاده، با برنامه ای در مورد خانواده و شرکتهای مرقد خمینی آنها را تخریب کرد.فایل ظریف هم که موجب حذف او شد را اینها منتشر کردند.رابطه سعودی و صهیونیستها با رئیسی و مافیای پاسداری چیست؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مشکلات اصلی کشور، غایب اولین مناظره کاندیداهای انتخاباتاولین مناظره تلویزیونی هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 در حالی برگزار شد که مسائل اساسی کشور چون حاکمیت نهادهای وابسته به سپاه بر 60 درصد اقتصاد کشور،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ترودو: کلیسای کاتولیک مسئولیت مرگ ۲۱۵ کودک بومی را بپذیرد | DW | 05.06.2021جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا از کلیسای کاتولیک خواست با پذیرفتن مسئولیت خود در کشته شدن ۲۱۵ کودک بومی در مدرسه‌ای در غرب این کشور اسناد این مدارس را منتشر کند. ترودو پدرش اونموقع هم رئیس حزب بوده هم وزیر دادگستری بوده جزئیات رو منتشر نکرده ؟ اينا يه خدايى دارند كه همواره بايد واسش قربانى كنند مخصوصًا كودكان معصوم و بى گناه را تا ان خدايشان از انها خشنود باشد و انها را در قدرت نگه دارد و همه اين جنايات را تحت نام عيسى مسيح انجام دادند ، اخوند ، اخونده در هر لباسى كه باشد
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

عددنما| بهترین پیش‌بینی مشارکت در انتخابات چقدر است؟📊 عددنما| بهترین پیش‌بینی مشارکت در انتخابات چقدر است؟ 👈مشاهده تصویر باکیفیت سیاسی EtemadOnline به زودی گذر زمان مشخص خواهد کرد . زمان داور بسیار عادلی است.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

ثبت بالاترین آمار فوتی‌های روزانه کرونا در افغانستان؛ 50 نفر جان باختندبا فوت 50 بیمار کرونایی طی شبانه‌روز گذشته در افغانستان، بالاترین آمار فوتی‌های روزانه این ویروس در این کشور به ثبت رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »