قاضی: طراحی دفاع داشته باشید، نه طراحی سینمایی/ متهم: وادارم کردند که تیم رسانه‌ای درست کنم/ با صندوق ذخیره فرهنگیان شراکت کردیم

24/07/1399 11:47 ق.ظ

پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات محمد امامی؛ قاضی: طراحی دفاع داشته باشید، نه طراحی سینمایی/ متهم: وادارم کردند که تیم رسانه‌ای درست کنم/ با صندوق ذخیره فرهنگیان شراکت کردیم

پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات محمد امامی و دیگر متهمان به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد. وی تاکید کرد: گره‌های این پرونده فقط با گوش دادن بدون پیش فرض حل می‌شود، امید است روالی که شما در پیش گرفتید تا آخر دادگاه ادامه یابد.

در ادامه وکیل متهم امامی در جایگاه قرار گرفت و گفت: ادله اثباتی باید به رویت برسد؛ شرکت سون گردش مالی داشته است چرا نماینده دادستان این را اعلام نمی‌کند.

در ادامه قاضی از متهم امامی خواست توضیحات خود را بیان کند. قاضی مسعودی مقام خطاب به متهم امامی گفت: شما باید طراحی دفاع داشته باشید نه طراحی سینمایی؛ شما باید در چارچوب کیفرخواست دفاع کنید. متهم امامی گفت: شاهد بودید که نمایندگان بانک می‌خواستند علیه من حرف بزنند، اما صحبت هایشان با یکدیگر متناقض است؛ من مدام باید بگویم که این کار را نکردم.

این متهم تاریخ افتتاح حساب خود را نشان داد و گفت: شرکت سون در تاریخ ۲۲.۷.۹۲ افتتاح شد و بعد از سه ماه یعنی در تاریخ ۳.۱۰.۹۲ تسهیلات گرفته شد. این متهم گفت: گفته شد ۲۰ میلیارد وثیقه‌ای که برای دریافت وام گذاشته شد از محل حساب شرکت روشه بوده است درحالی که ما در قردادهایمان از آورده خود گرفتیم و وام را اخذ کردیم و اصلا به شرکت روشه مربوط نبود. headtopics.com

ادامه مطلب:
ilnanews »

پرسش دموکرات ها از قاضی پیشنهادی ترامپ درباره اختیارات رییس جمهوری - BBC News فارسیایمی کُنی بَرِت، نامزد دونالد ترامپ برای عضویت در دیوان عالی ایالات متحده برای سومین روز متوالی به سوال های اعضای کمیته قضایی مجلس سنا پاسخ داده است. خانم برت در جلسه چهارشنبه که هشت ساعت طول کشید، از پاسخ به سوال سناتورهای دموکرات درباره حق رییس جمهوری برای عفو خود سر باز زد. با این حال، خانم برت تاکید کرد که هیچ کس بالاتر از قانون نیست. بهاره_جان؛ پرسش دمکراتهارول کن. بچسب به گندجوخوابالودوپسرش. اگه ترامپ تواین وضعیت بودچی؟ گوش فلک کرکرده بودین، بی همه چیزها BBCFarnaz بازبگوچرافحش میدن. یکی باید این دموکراتهای فاسد رو سوال پیچ کنه. مجلس رو طویله کردن این دموکراتهای ضد آمریکایی. بهاره_جان سانسورچیها خاک توسرها تزازادیخواهی ندین واسه مون؛ توییتروفیسبوک برضدازادیهای اساسی امریکا. نگوخبرنداریم. ریدین بوش عالم وبرداشته.

جزییات استرداد مدیرعامل اسبق بانک سرمایه به ایرانجزییات استرداد مدیرعامل اسبق بانک سرمایه به ایران رئیس پلیس بین‌الملل ناجا: پلیس بین‌الملل ناجا با استفاده از ظرفیت‌های اینترپل مدیرعامل سابق بانک سرمایه را به کشور برگرداند، متهم تحویل مقامات قضایی شده است نتیجه؟ این ابله گمان کرد بدون چرب کردن سیبیل همایونی‌مان و درباریان مفت خور ما میتواند غلطی کند. نمیداند که اجنبی‌های فرنگی خر خودمان هستند یا اینکه ما خر آنهاییم. خاورالدوله اگر رهایش کردیم چون نخواستیم . آن قرمساق که بدون اذن همایونی آب هم کوفت نمیکرد. فکر کرده مملکت خر تو خر است نیرو انتظامی بین المللی شده ؟ مگه اینترپله ؟ مسخره کردی ایسنا

یک متهم پرونده فساد بانک سرمایه از اسپانیا به ایران 'مسترد شد' - BBC News فارسیبه گزارش تلویزیون دولتی ایران علیرضا حیدرآبادی از متهمان پرونده فساد بزرگ در بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان از اسپانیا به ایران مسترد شده است. به چی به ارزه اینهمه تلاش برای کلاه گزاری یاکلاه برداری. بیشترمردم ایران دنبال یه فرصتیم یه موقعیت برامون فراهم شه ازساعت اول کسب پست جدیدپردرآمدثانیه ای ازدست نمیدم تابخوان عوضمون کنن نصف ایرانوچاپیدیم یکی میشه خاوریها یکی میشه این بدشانس که سوارشترسگ میگیرهش هردم ازین باغ بری میرسد ،تازه تر تازه تری میرسد،بله دوستان شاه دزدبود This is not only a war waged against Armenia and Artsakh but a war against the entire civilized world. Artsakh is now fighting against international terrorism. StopAliyev RecognizeArtsakh StopAzerbaijaniAggression

شجاع خلیل‌زاده با پرسپولیس فسخ کردشجاع خلیل‌زاده با پرسپولیس فسخ کرد مدافع تیم فوتبال پرسپولیس با وجود این که دو سال دیگر با این باشگاه قرارداد داشت قراردادش را فسخ کرد. بدبختی داریم، اون از بشار، اون از عیسی، این هم از این. گه دیگه از تیم مونده؟ هر دم از این باغ بری میرسد یعنی چی، آخه این چه وضعیتی شده،هرچند چی تو مملکت ما درسته که فوتبالش باشه

قرنطینه 3 بازیکن استقلال- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimقرنطینه ۳ بازیکن استقلال فرشید اسماعیلی، سینا خادمپور و عرفان خلیلی که مشکوک به کرونا بودند تا زمان تست بعدی وارد قرنطینه شدند

آلوده ترین مناطق تهران کدامند؟آلوده‌ترین مناطق تهران کدامند؟ نتایج گزارش‌های مربوط به میانگین غلظت سالانه پنج عامل اصلی آلاینده هوا در شهر تهران نشان می‌دهد که به ترتیب پنج ایستگاه مسعودیه، شهرداری منطقه چهار، شهرداری منطقه ۱۰، ستاد بحران منطقه هفت و اقدسیه آلوده‌ترین ایستگاه‌ها بودند آلوده‌ترین منطقهُ تهران و ایران بیت رهبری‌ست.

در ابتدای جلسه قاضی مسعودی مقام گفت: از متهم امامی خواست به ادامه دفاعیات خود در مورد شرکت روشه بپردازد.

متهم امامی در جایگاه قرار گرفت و اظهار کرد: ممنونم از شما که اجازه دادید در دادگاه تیم رسانه‌ای من هم داخل بیایند، من از رسانه‌هایی که در جلسه قبل بودند مخصوصاً خبرگزاری میزان که صدای ما را و مطالب و اخبار را منصفانه انعکاس دادند واقعا ممنونم و تشکر می‌کنم.

وی تاکید کرد: گره‌های این پرونده فقط با گوش دادن بدون پیش فرض حل می‌شود، امید است روالی که شما در پیش گرفتید تا آخر دادگاه ادامه یابد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مدارکم در دستم نیست جلسه بعدی در مورد شرکت‌ها توضیح خواهم داد.

در ادامه وکیل متهم امامی در جایگاه قرار گرفت و گفت: ادله اثباتی باید به رویت برسد؛ شرکت سون گردش مالی داشته است چرا نماینده دادستان این را اعلام نمی‌کند.

سپس قاضی گفت: در این زمینه به راحتی می‌توانید گردش مالی شرکت را ارایه دهید.

در ادامه قاضی از متهم امامی خواست توضیحات خود را بیان کند.

قاضی خطاب به متهم گفت: به جای اینکه این همه هزینه کنید تا شما را در رسانه یک آدم خوب و بد درست کنند نفعی برای شما و سایر متهمان ندارد اگر شما توانایی و قدرت دارید دفاع کنید اینجا باید از خود دفاع کنید.متهم امامی گفت: بنده شغلم و کارم رسانه است و در رسانه هم هزینه می‌کنم، اما احتیاج به تجهیز تیم رسانه‌ای ندارم، من را وادار کردند تا تیم رسانه‌ای درست کنم.

قاضی مسعودی مقام خطاب به متهم امامی گفت: شما باید طراحی دفاع داشته باشید نه طراحی سینمایی؛ شما باید در چارچوب کیفرخواست دفاع کنید.

متهم افزود: اینجا را محملی برای تسویه حساب شخصی قرار نمی‌دهم. من خواستار روندی در تراز علمی شما در دادگاه هستم تا استدلال اعداد، حرف بزنند نه عدد سازی.

متهم امامی گفت: شاهد بودید که نمایندگان بانک می‌خواستند علیه من حرف بزنند، اما صحبت هایشان با یکدیگر متناقض است؛ من مدام باید بگویم که این کار را نکردم.

وی افزود: گفتند شرکت سون ظرفیت جذب نداشته است درحالی که شرکت سون کارمند داشته و برای آن‌ها حقوق و بیمه در نظر گرفته شده است.

این متهم تاریخ افتتاح حساب خود را نشان داد و گفت: شرکت سون در تاریخ ۲۲.۷.۹۲ افتتاح شد و بعد از سه ماه یعنی در تاریخ ۳.۱۰.۹۲ تسهیلات گرفته شد.

وی افزود: این شرکت در این سه ماه ۲۴ میلیارد تومان گردش حساب داشته است درحالی که نماینده دادستان گفت هیچ گونه این شرکت گردش حسابی نداشته است.

این متهم گفت: گفته شد ۲۰ میلیارد وثیقه‌ای که برای دریافت وام گذاشته شد از محل حساب شرکت روشه بوده است درحالی که ما در قردادهایمان از آورده خود گرفتیم و وام را اخذ کردیم و اصلا به شرکت روشه مربوط نبود.

متهم امامی افزود: از محل سپرده تمدیدی انجام ندادیم و اسناد آن هم موجود است.

وی درباره حوزه فعالیت شرکت ادامه داد: ادعا شد من وامی را برای پالایشگاه و کار‌های نفتی گرفتم درحالی که شرکت سون شرکتی بود که با هزینه شخصی خودم راه اندازی شد.

این متهم گفت: جلسات متعددی برای انجام یک کار پالایشگاهی برگزار شد و هزینه زیادی نیز صورت گرفت که در نهایت منجر به پروژه سیراف شد؛ این پروژه در ابتدا در دفتر سون شکل گرفت و پروژه‌ای بود که فقط ۱۰ میلیارد تومان هزینه تحقیقات مطالعاتی آن بود.وی ادامه داد: این پروژه در وزارت نفت تبدیل به یک فراخوان ملی شد.

این متهم افزود: وزارت نفت اعلام کرد به جهت محدودیت خوراک، هشت مجوز بیشتر نمی‌دهد که در نهایت شرکت سون نفر هشتم شد و صلاحیت آن تایید گردید و در نهایت ما صاحب پالایشگاه سیراف شدیم.

وی ادامه داد: ما با صندوق ذخیره فرهنگیان شراکت کردیم و گفتیم صلاحیت فنی با ما و صلاحیت مالی با شما باشد، اما در زمانی که این پروژه به امضای قرارداد‌ها نزدیک شد بنده بازداشت شدم.

در ادامه قاضی از نماینده دادستان خواست در جایگاه قرار گیرد.

قهرمانی درجایگاه قرار گرفت و گفت: مهم برای ما دستیابی بانک به منابع خودش است یعنی تسهیلات ارایه شده به گونه‌ای باشد که سود آن بازگردد.

وی تصریح کرد: آقای امامی شما باید اعتبار داشته باشید و باید اسنادتان را در حوزه سیراف ارایه دهید؛ در مورد شرکت سون نیز ما می‌گوییم شما وقتی می‌خواستید تسهیلات بگیرید گفتید ۱۰۹ میلیارد تومان خالص فروش داشتید، اما اظهارنامه مالیاتی خود را ۵ میلیارد تومان عنوان کردید ابتدا بگویید چه چیزی را فروختید و به نسبت همان، در اوراق مالیاتی خود باید اسناد ارایه دهید.

وی تصریح کرد: تا به امروز صورت‌های مالی شما فاقد پشتوانه اسنادی است؛ از سویی دیگر امضای شما در فرم مشارکت بوده، اما درخواستتان تسهیلاتتان، سرمایه در گردش است.

نماینده دادستان گفت: شما در جلسات قبل تلاش کردید هنرمندان را مقابل ما قرار دهید، اما هنرمندان مقابل ما نیستند این ما هستیم که از شما طلب داریم، زیرا فضای هنری را تخریب کردید.

وی گفت: از شما می‌خواهیم تا قرارداد سینمایی هنرمندانی که پول به حسابشان رفته است را نیز بیاورید.

قهرمانی تاکید کرد: می‌گوییم شما عملکرد شرکتی که۵۰ میلیارد گرفته بیاوردید و بگویید که برای شرکت چه کار‌هایی کرده است.

در پایان قاضی ختم جلسه را اعلام و گفت: جلسه بعدی متعاقبا اعلام می‌شود.