قاضی زاده هاشمی: برنامه اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران تأمین مسکن و اشتغال جامعه ایثارگری است

01/10/1400 09:58 ب.ظ

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست صمیمی با جمعی از ایثارگران: خدمت‌ دقیق و صحیح به ایثارگران وظیفه همه کارکنان بنیاد است برنامه اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران تأمین مسکن و اشتغال جامعه ایثارگری است

نشست صمیمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با جمعی از ایثارگران معزز در مورد مسائل و مشکلات جامعه ایثارگری روز چهارشنبه اول دی ماه در سالن موزه شهدا برگزار شد. معاون رئیس جمهور با اشاره به گله‌مندی برخی از ایثارگران از بعضی کارکنان بنیاد، گفت: بعضی از این گله‌مندی‌ها به حق است و باید رفع شود اما باید در نظر داشت بیش از 70 درصد کارکنان بنیاد از بدنه جامعه ایثارگری هستند و هیچ سازمانی به اندازه بنیاد کارمند...

معاون رئیس جمهور با اشاره به گله‌مندی برخی از ایثارگران از بعضی کارکنان بنیاد، گفت: بعضی از این گله‌مندی‌ها به حق است و باید رفع شود اما باید در نظر داشت بیش از 70 درصد کارکنان بنیاد از بدنه جامعه ایثارگری هستند و هیچ سازمانی به اندازه بنیاد کارمند ایثارگر ندارد و در حقیقت ایثارگران خدمتگزار ایثارگران هستند.

وی اضافه کرد: از روز ورودم به بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کردم که ما در هر جایگاهی، چه جانباز چه فرزند شهید و چه هر جایگاه دیگری که باشیم، در مقام کارمندی بنیاد، فقط خدمتگزار جامعه ایثارگران هستیم و حق نداریم از موضع ایثارگر به ایثارگران نگاه و برخورد کنیم. وظیفه داریم خدمت کنیم و خدمتمان هم باید دقیق و صحیح باشد.

معاون رئیس جمهور ضمن اشاره به فعالیت‌های چند ماه اخیر بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: لازم بود که محیط را ارزیابی کنیم و گزارش دقیقی از وضعیت بنیاد استخراج کنیم که هم برنامه‌های تحولی و اجرایی پیش روی بنیاد و هم گزارش تشریح وضعیت بنیاد به مقامات عالی نظام آماده و قابل بهره‌برداری باشد. headtopics.

ادامه مطلب:
PadDolat »

من طرح های نجات ایران و دارم اگه گوش بدین مرحبه مرحله میگم اگه عقل ناقصتونو کار بندازید و عمل کنید به دردسرهایی که روحانی افتاد گرفتار نمیشید وگرنه بدرک تو هم میری پیش روحانی اخرش روحانی دیوث یکسال پیش بلاکم کرده بود بجای اینکه به طرح هام گوش بده موعظی اسکل بلاکم کرد اما همون بلایی اخرش سرش اومد که شهریور۹۹ بهش هشدار داده بودم الان میگم با اکانت جدید اومد اگه ظرفیتشو دارید بلاکم نکنید اگه میخوای کار درست بشه به طرح هام گوش بدین وگرنه کون لقتون مث روحانی

دیشب در معیت حضرت اسپیران غیاث ابادی دامه برکاته رهبر کل منظومه شمسی از جایگاه سوختی بازدید کردیم حضرت فرمود سهمیه به خودرو چرا میدهید به ادمها بدهید! عرض کردم بنزین مال ماشینه ادم که بخودش بنزین نمیزنه حضرت فرمودعملیات فریب انجام دهید گفتیم چشم سپاه الان چند روزه با کلی ادوات وسازو برگ رفته تو ابهای جنوب مانور برگزار میکنه. همزمان عربستان هم خیلی شیک ومجلسی انچنان زد حسن_اريلو رو نفله کرد که ج ا مجبورشد بگه از کرونا شهید شد!!! از کرونا!! اقایان بفهمید دوره جنگ کلاسیک تموم شده تموووم

هوی پس مسکن یک میلیون تاییت چیشد؟؟ اینو که همه از اولش میدونستن حداقل اقساط وام میشه ۷تا۱۰ م برا همین دولت قبل طرحی نداشت تو نمیدونستی و از هوا چیزی گفتی حداقل حقوق ۴م حداقل اقساط ۷م تازه میخوای برای قشر کم درامد مسکن بسازی؟؟؟ چخبر یابو؟ ایران در روز حدودا ۸۰ میلیون لیتر بنزین مصرف میکنه در حالی که طرحی که محسن رضایی نادان داده ۲۰لیتر بنزین برای هر ایرانی در ماه اگع ۲۰ لیترو ضربدر ۸۵ م ایرانی و تقسیم بر ۳۰ روز بکنی میشه ۵۶م لیتر در روز یعنی ۲۵م لیتر کمتر از حالت فعلی و عمومی چرا باید مردم تاوان سیاستهای شماروبدن

اهای مردم وضع زندگیتون بهتر شد؟؟؟ خیلی خوب منتظر اتفاقات جدید در مورد بنزین باشید خیلی زود فوری انقلابی طرح انگوزمان بنزینی جهت بدبختی بیشتر مردم...

بهای مسکن و اجاره‌بها در اتحادیه اروپا؛ نمودارها سر خم نمی‌کنندروند افزایش شاخص قیمت مسکن در اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۶ از نرخ تورم و اجاره‌بها پیشی گرفته و شکاف بین‌ آنها در سال ۲۰۲۰ به بیش از ۲۰ درصد رسیده است.

۵۰۰ هزار پناهجوی افغان در سال جاری به ایران گریخته‌اندفیلیپو گرندی،کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهجویان، خواستار افزایش کمک‌های جامعه بین‌المللی به حکومت و مردم ایران برای پذیرش پناهجویان افغان شد. این دیگه عجب خریه افزایش کمک های بین المللی به حکومت ایران یعنی دنبه رو بدی دست گرگ.اینها کی میخوان بفهمن حکومت ملاها همه چیز رو خرج تروریست میکنن حتا کمکهای بشردوستانه رو حکومت ج اسلامی کمکی به افغان‌ها نمیکند، اندک درآمدی که از کار دارند هم از انها میگیرند!! به افغان‌ها مستقیم کمک کنید ملا دست بگیر دارد!

بیش از ۱۸۲ هزار گواهی واکسن جعلی در فرانسه کشف شدشیوع موج جدید ویروس اومیکرون، موجب نگرانی‌ها و تشدید تدابیر بهداشتی شده است.

خرید آجیل یک‌چهارم شد/ تجار عراقی محصولات را گران‌تر خریداری می‌کنندرییس اتحادیه آجیل و خشکبار خاطر نشان کرد: خرید آجیل شب یلدا نسبت به سال گذشته یک چهارم کاهش پیدا کرده است و این مسئله به قدرت خرید مردم باز می‌گردد.

تقدم قوانین اتحادیه اروپا؛ بروکسل اقدام حقوقی علیه ورشو را آغاز کردکمیسر اقتصادی اتحادیه اروپا می‌گوید حکم دیوان قانون اساسی لهستان «ناقض اصول استقلال، تقدم، کارایی و اجرای یکسان قوانین اتحادیه و احکام الزام‌آور دیوان دادگستری اروپا» است.

ضرورت «ارتقای نقش‌آفرینی شورای عالی آموزش و پرورش در اجرای سند تحول و سیاست‌های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش» در دولت سیزدهموزیر آموزش و پرورش در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش مطرح کرد: ضرورت «ارتقای نقش‌آفرینی شورای عالی آموزش و پرورش در اجرای سند تحول و سیاست‌های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش» در دولت سیزدهم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از بنیاد شهید و امور ایثارگران، دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ضمن تشکر از بانیان برگزاری این نشست عنوان کرد: جلسه امروز بسیار پربار بود و نکات زیادی را یادداشت کردم و امیدوارم خداوند به ما کمک کند که بتوانیم دغدغه شما عزیزان ایثارگر را کاهش دهیم و برطرف کنیم.

معاون رئیس جمهور با اشاره به گله‌مندی برخی از ایثارگران از بعضی کارکنان بنیاد، گفت: بعضی از این گله‌مندی‌ها به حق است و باید رفع شود اما باید در نظر داشت بیش از 70 درصد کارکنان بنیاد از بدنه جامعه ایثارگری هستند و هیچ سازمانی به اندازه بنیاد کارمند ایثارگر ندارد و در حقیقت ایثارگران خدمتگزار ایثارگران هستند.

وی اضافه کرد: از روز ورودم به بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کردم که ما در هر جایگاهی، چه جانباز چه فرزند شهید و چه هر جایگاه دیگری که باشیم، در مقام کارمندی بنیاد، فقط خدمتگزار جامعه ایثارگران هستیم و حق نداریم از موضع ایثارگر به ایثارگران نگاه و برخورد کنیم. وظیفه داریم خدمت کنیم و خدمتمان هم باید دقیق و صحیح باشد.

معاون رئیس جمهور ضمن اشاره به فعالیت‌های چند ماه اخیر بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: لازم بود که محیط را ارزیابی کنیم و گزارش دقیقی از وضعیت بنیاد استخراج کنیم که هم برنامه‌های تحولی و اجرایی پیش روی بنیاد و هم گزارش تشریح وضعیت بنیاد به مقامات عالی نظام آماده و قابل بهره‌برداری باشد.

وی افزود: هم‌زمان با تهیه این گزارش نشست‌های مختلف حضوری، ویدئوکنفرانسی یا در قالب سفرهای استانی با افراد و تشکل‌های ایثارگری برگزار و مطالب یادداشت و دسته‌بندی شده و چالش‌های پیش رو استخراج شده است. از طرف دیگر مأموریت‌های بنیاد را هم احصا کردیم تا مشخص شود طبق قانون و فرمایشات امامین انقلاب چه مأموریت‌هایی برعهده بنیاد است و چقدر از این مأموریت‌ها انجام شده است.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: نهایتاً یک گزارش مستدل برای بزرگان کشور و برنامه تحول بنیاد در کوتاه‌مدت، میان‌مدت و درازمدت را تهیه کردیم. در نتیجه در حال حاضر رویکرد 20 ساله، 5 ساله و یک ساله بنیاد روشن است و این گزارش تحت عنوان برنامه تحول دولت چاپ و منتشر شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخش دیگر صحبت‌های خود عنوان کرد: اصولاً رویکرد و خواسته‌های جامعه ایثار و شهادت نسبت به بنیاد در دو گروه جای می‌گیرد. یک عده متقاضی اجرای قانون هستند اما درخواست‌های یک عده در قوانین فعلی تعریف نشده است؛ یعنی برخی تقاضاها هنوز جنبه قانونی پیدا نکرده است. ما قانون را معیار قرار دادیم و قانون را احصا کردیم تا برآورد مالی اجرای قوانین را به دست آوریم که این کار انجام شده است.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: من خودم را متعلق به جامعه ایثارگری می‌دانم و با کمال میل و افتخار پذیرفتم که در بنیاد کار کنم. من و همکارانم در اینجا حضور داریم که خدمتگزار ایثارگران باشیم البته برخی درخواست‌ها خارج از قانون است و بنیاد نمی‌تواند هیچ پرداختی خارج از حدود قانونی داشته باشد و در حل برخی مشکلات و درخواست‌ها هم بنیاد به تنهایی اثرگذار نیست.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه تمام سعی بنیاد رفع مشکلات جامعه معزز ایثارگری است، افزود: گاهی اوقات مشکلات باید در جای دیگری حل شود که ما آن را هم پیگیری می‌کنیم و البته برنامه اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران در حال حاضر تأمین مسکن و اشتغال جامعه ایثارگری است چراکه این مشکلات فراگیر است و باید به‌صورت جدی پیگیری و حل و فصل شود.

گفتنی است، جمعی از ایثارگران معزز در این نشست صمیمی که با حضور دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاونان و مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد؛ مسائل جامعه ایثارگری مانند مطالبات و پاداش سنوات بازنشستگی جانبازان مشمول ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان شهدا و ایثارگران و سایر مطالبات جامعه ایثارگری را مطرح کردند.