قاضی چه وظایفی نسبت به متهمی‌که در بازداشتگاه‌های امنیتی تحت بازجویی است، دارد؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 15 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

⚖️پرسش: قاضی مسئول رسیدگی به پرونده یک متهم سیاسی چه وظایفی نسبت به متهمی‌که در بازداشتگاه‌های امنیتی تحت بازجویی است، دارد؟ پاسخ را اینجا بخوانید 👇 سوال_جواب_حقوقی اطلاع_رسانی

پرسش: قاضی مسئول رسیدگی به پرونده یک متهم سیاسی چه وظایفی نسبت به متهمی‌که در بازداشتگاه‌های امنیتی تحت بازجویی است، دارد؟پاسخ: قاضی رسیدگی کننده به پرونده لازم است بر وضعیت متهمانی که در بازداشتگاه‌های امنیتی بازجویی می‌شوند و هم‌چنین بر رفتار ماموران امنیتی نظارت کند.

هم‌چنین ماده ۲ آیین‌نامه اجرایی نحوه اداره بازداشتگاه‌های امنیتی تاکید کرده است: «علاوه بر قاضی رسیدگی كننده به پرونده، دادستان یا نماینده وی مكلفند حداقل هر ۱۵ روز یك بار از بازداشتگاه‌های مذكور بازدید به عمل آورده و گزارش آن را به رییس قوه قضاییه اعلام نمایند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزینه‌های احتمالی نخست وزیری ژاپن پس از شینزو آبه چه کسانی هستند؟پس از کناره‌گیری غیرمنتظره شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن از قدرت نگاهی داریم به پنج سیاستمدارای که محتمل ترین جانشین های آبه خواهند بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فرجام صلح در افغانستان و گفتگوهای بین‌الافغانی؛ دو سناریوی محتملفرجام صلح در افغانستان و گفتگوهای بین‌الافغانی؛ دو سناریوی محتمل این مطلب به نگارش سید هاشم هاشمی را در بخش دیدگاههای وب‌سایت یورونیوز بخوانید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

درگیری ماموران با اهالی روستایی که بنیاد مستضعفان می‌خواهد تخریبش کند - BBC News فارسیماموران امنیتی در ایران در روز چهارشنبه با اهالی روستای ابوالفضل، در حاشیه اهواز درگیر شده‌اند و تصاویر منتشرشده حاکی از پرتاب گاز اشک‌آور و شلیک گلوله ساچمه‌ای است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

عامل کشتار در دو مسجد کرایست‌چرچ به حبس ابد محکوم شد - BBC News فارسیمردی که ۵۱ نفر را در دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند به ضرب گلوله به قتل رسانده بود به حبس ابد بدون امکان عفو مجازات شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

توفند لورا در لوئیزیانای آمریکا ۴ کشته وخسارات فراوان بر جای گذاشتکارشناسان هواشناسی مدام نسبت به جاری شدن سیلاب در شمال لوئیزیانا و جنوب آرکانزاس، ایالتی که طوفان لورا قرار است جمعه شب از آنجا عبور کند، هشدار داده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سیل در افغانستان؛ آمار کشته‌ها به دست‌کم ۱۵۱ نفر رسید - BBC News فارسیوزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث افغانستان می‌گوید شمار جان باختگان در نتیجه جاری شدن سیل در هفت ولایت این کشور به ۱۵۱ نفر افزایش یافته است. احتمال افزایش آمار تلفات وجود دارد. در دو روز گذشته در مجموع ۱۳ ولایت افغانستان شاهد جاری شدن سیلاب بوده اما به گفته مسئولان این وزارتخانه در شش ولایت تلفاتی را به همراه نداشته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »