قاتلان سریالی مانند غلامرضا خوشرو، سعید حنایی، اکبر خرمدین و کلثوم چگونه فکر می‌کنند؟

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 77 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 59%

قاتلان سریالی مانند غلامرضا خوشرو، سعید حنایی، اکبر خرمدین و کلثوم چگونه فکر می‌کنند؟ روزنامه اعتماد در آستانه دومین سالگرد مرگ اکبر خرمدین به بررسی رفتار قاتلان سریالی پرداخته است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

«هر قاتل سریالی، یک همسایه داره» فیلم تابستان 84 (Summer 84) با این جمله شروع می‌شود؛ پسرک ساکن در یک شهر کوچک که در تعطیلات تابستان به پخش کردن روزنامه برای همسایه‌ها مشغول است، با خواندن خبر مفقود شدن چند کودک همسن و سال خودش و مشکوک شدن به همسایه‌ای که پلیس است، به شواهدی می‌رسد و راز قاتل سریالی را افشا می‌کند. صحنه مهم این فیلم، خیره شدن دوربین به یکی از دیوارهای خانه قاتل است؛ دیواری پوشیده با قاب عکس. پلیس قاتل، عکس قربانیانش را به دیوار خانه‌اش آویزان می‌کرد.

صرف‌نظر از فیلم 88 دقیقه‌ای «تراژدی خون‌آشام» که یک فیلم تخیلی ساخته شده در سال 1920 به کارگردانی رابرت وین و درباره الهه‌ای است که عشاق خود را به قتل می‌رساند، قدیمی‌ترین اثر بلند سینمایی با موضوع قتل و قاتل سریالی و با اقتباس از یک داستان واقعی، فیلم M به کارگردانی فریتز لانگ است؛ فیلمی که سال 1931 ساخته شد و درباره جنایات یک قاتل سریالی کودک‌کش است؛ قاتلی ساکن در شهر برلین که قربانیانش را با وعده‌های ساده‌ای همچون بادکنک فریب می‌دهد.

هندریکس در این مقاله، به چند اقتباس سینمایی از رمان‌هایی با موضوع قتل و قاتلان سریالی اشاره کرد و از فیلم «در مکانی پرت» (In a Lonely Place به کارگردانی نیکلاس ری و اکران در سال 1950 با اقتباس از کتاب دوروتی بی‌هیوز - انتشار در سال 1947) نام برد و تاکید داشت که این فیلم، بدترین اقتباس سینمایی از کتابی با موضوع قتل و قاتل سریالی بوده است.

*یعنی فردی که دست به سرقت مسلحانه می‌زند شاید حتی قصد آسیب زدن به قربانی را نداشته و به قصد سرقت، مسلح بوده است. *مثل بیجه و هانیبال لکتر (شخصیت اصلی رمان سکوت بره‌ها نوشته توماس هریس - روانپزشکی که قربانیان خود را پس از کشتن، می‌خورد). *یعنی سعید حنایی، آگاهانه می‌گفت که می‌خواهد جامعه را از فساد پاک کند؟ البته جامعه این باور حنایی را تایید نمی‌کند ولی حنایی، همه قتل‌ها را با همین آگاهی مرتکب می‌شد؟*اصطلاحی در دنیای جنایت هست با عنوان «قاتلان اجاره‌ای»؛ فردی که برای آدم‌کشی اجیر می‌شود و پول می‌گیرد. آیا این فرد هم در گروه قاتلان سریالی قرار می‌گیرد؟چون کشتن، شغل او است و هدف او از کشتن، به دست آوردن پول است. در قتل سریالی، قاتل به دنبال منافع مالی نیست، بلکه می‌خواهد با کشتن، به آرامش برسد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مورایس: امیدوارم در فوتبال به تفاوت‌ها احترام بگذاریمسرمربی سپاهان گفت: اهالی فوتبال به فوتبال فکر می‌کنند و امیدوارم در فوتبال به تفاوت‌ها و در کنار هم بودن احترام بگذاریم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آشنایی با انواع روش‌های برش غیر فلزدستگاه‌های برش لیزر غیر فلزات از تکنولوژی لیزر برای برش و حکاکی موادی مانند چوب، پلاستیک، فایبرگلاس، چرم، کاغذ و سایر مواد غیرفلزی استفاده می‌کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ساکنان غزه زیر سایه وحشت و آوار جنگ اسرائیل و حماس چگونه زندگی می‌کنند؟زندگی روزانه مردم در نوار غزه در وضعیت غیرجنگی هم وابسته به کمک‌های بین‌المللی بوده است. در شرایط کنونی و تحت محاصره شدید ارتش اسرائیل، گزارش‌ها حاکی از وخامت اوضاع و بروز بحران انسانی در این منطقه پرجمعیت است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

امروز مردم در سایه امنیت و وحدت شیعه و سنی به کردستانی پیشرفته فکر می‌کنندرئیس جمهور ضمن گرامیداشت یاد شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و شهدای مظلوم غزه، امنیت و اقتدار امروز کشور را مرهون خون شهیدان و مجاهدت‌های نیروهای مسلح دانست و گفت: امروز در سایه این امنیت و همچنین وحدت مثال‌زدنی شیعه و سنی در کردستان، مردم استان به کردستان پیشرفته فکر می‌کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پخش سریال‌های نمایش خانگی از تلویزیون به کجا رسید؟سعید مقیسه درباره بازپخش سریال‌های شبکه نمایش خانگی از طریق شبکه‌های تلویزیونی گفت: هر سریالی که بتواند به اولویت‌های محتوایی تعیین‌شده در اسناد بالادستی توجه کند، نامزد پخش از تلویزیون است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نمایش فیلم جدید اسکورسیزی با چند دقیقه تنفس!اکران فیلم جدید و سه ساعته و بیست و شش دقیقه‌ای «قاتلان ماه کامل» با شش تا پانزده دقیقه وقفه در میان نمایش فیلم با انتقاد سازندگان این فیلم سینمایی همراه شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »