فینال تور جهانی تنیس؛ هشت مرد برتر برای آخرین بار در لندن مسابقه می‌دهند - BBC News فارسی

25/08/1399 07:02 ب.ظ

فینال تور جهانی تنیس؛ هشت مرد برتر برای آخرین بار در لندن مسابقه می‌دهند

هشت بازیکن برتر تنیس جهان مثل هر سال دور یکدیگر جمع می‌شوند تا در مسابقات 'فینال تور جهانی تنیس' آخرین تورنمنت فصل این رشته را انجام دهند. مرد شماره دو تنیس جهان در اولین مسابقه خود به مصاف آندری روبلف می‌رود، تنیس‌بار روس که نخستین حضورش در این تورنمنت را تجربه می‌کند. نادال ۳۴ ساله گفت: "البته که می‌خواهم قهرمان این تورنمنت شوم، اما این که تا کنون قهرمان نشده‌ام، فاجعه نیست.

من از کارنامه حرفه‌ایم فوق‌العاده راضی هستم. طبیعی است که به جنگیدن برای تصاحب این جام ادامه می‌دهم و امسال هم یک شانس دیگر دارم."

نادال و روبلف در گروهی جذاب قرار دارند. در این گروه دومینیک تیم، قهرمان اوپن آمریکا در مسابقه‌ای که تکرار فینال سال گذشته مسابقات است به مصاف استفانوس سیتسی‌پاس، تنیس‌باز یونانی رفت. تیم در این مسابقه توانست انتقام شکست پارسال را بگیرد. او با نتایج ۳-۶ و ۶-۴ و (۵-۷) ۶-۷ حریفش را شکست داد.

نواک جوکوویچ، مرد شماره یک تنیس جهان برای رسیدن به رکورد ششمین قهرمانی (و نخستین قهرمانی پس از سال ۲۰۱۵) دوشنبه با دیگو شوارتزمن، تنیس‌باز آرژانتینی بازی می‌کند که برای نخستین بار به این تورنمنت راه پیدا کرده است. headtopics.com

در این گروه علاوه بر تنیس‌باز صربستانی که سال را به عنوان بهترین مرد تنیس جهان به پایان خواهد برد، دنیل مدودف، تنیس‌باز روس و ساشا زورف از آلمان نیز حضور دارند.

ادامه مطلب:
bbcpersiansport »

تور ترکیه ویژه تزریق واکسن کرونا؟!تور ترکیه ویژه تزریق واکسن کرونا؟! انجمن صنفی خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی: ترکیه هنوز برای تمام شهروندانش واکسن کرونا را تامین نکرده، چطور می‌تواند برای مسافر خارجی واکسن داشته باشد!؟ نشانه‌های سوءاستفاده در این تبلیغ مشهود است پلیس باید وارد عمل شود

تور کاسبان کرونا با وعده واکسن / هشدار وزارت بهداشتوزارت بهداشت *تبلیغاتی نظیر 'تور ترکیه و امارات ویژه تزریق واکسن کرونا' جعلی است *چنین تورهایی وجود ندارد *طبق معمول، سوء استفاده شیادان از نیاز مردم است *کشوری برای تبعه کشورهای دیگر، عموما امکان تزریق واکسن نمی‌تواند داشته باشد از بی کفایت حکومته که میتونه قطعات موشک به یمن بفرسته اما واکسن کرونا نمیتونه بخره.

ماجرای تور یک میلیارد تومانی آنتالیا چیست؟ماجرای تور یک میلیارد تومانی آنتالیا چیست؟ رییس انجمن صنفی خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی: تور یک میلیارد تومانی وجود خارجی ندارد. نمی‌دانم این چه هجمه‌ای است که علیه آژانس‌های گردشگری راه افتاده است؛ اول تور واکسن کرونا، حالا هم تور یک میلیاردی آنتالیا! فرانسه و مسیحیت و انگلیس وکانادا و امریکا حقه بازهستند اعتمادی ندارم به انان فریب کارند

کاسبی با واکسن کرونا؛ از بازار سیاه تا تور مسافرتی با واکسن | DW | 21.02.2021خستگی شهروندان از انتظار برای دریافت واکسن کرونا‌، سوداگران و فعالان بازار سیاه را به اتخاذ ترفندهای متفاوتی سوق داده است. برخی شرکت‌های مسافرتی 'سفر واکسن' عرضه می‌کنند و عده‌ای در فضای مجازی واکسن کرونا می‌فروشند. همه کثافتکاری‌ها در مقابل کاری که دولت‌ها دارن می‌کنن خیرخواهانه حساب میشه

فروش تور ترکیه هنوز متوقف نشده استفروش تور ترکیه هنوز متوقف نشده است با وجود اعلام لغو فوری تورهای ترکیه، رؤسای انجمن‌های صنفی دفاتر خدمات مسافرتی می‌گویند هنوز ابلاغیه‌ای در این زمینه به دست‌شان نرسیده و آژانس‌های مسافرتی کماکان مجاز به فروش تور ترکیه هستند

'پادشاه رس' با پیروزی مقابل 'پادشاه ۲۰۲۰' قهرمان شد

مرد شماره دو تنیس جهان در اولین مسابقه خود به مصاف آندری روبلف می‌رود، تنیس‌بار روس که نخستین حضورش در این تورنمنت را تجربه می‌کند.

نادال ۳۴ ساله گفت: "البته که می‌خواهم قهرمان این تورنمنت شوم، اما این که تا کنون قهرمان نشده‌ام، فاجعه نیست. من از کارنامه حرفه‌ایم فوق‌العاده راضی هستم. طبیعی است که به جنگیدن برای تصاحب این جام ادامه می‌دهم و امسال هم یک شانس دیگر دارم."

نادال و روبلف در گروهی جذاب قرار دارند. در این گروه دومینیک تیم، قهرمان اوپن آمریکا در مسابقه‌ای که تکرار فینال سال گذشته مسابقات است به مصاف استفانوس سیتسی‌پاس، تنیس‌باز یونانی رفت. تیم در این مسابقه توانست انتقام شکست پارسال را بگیرد. او با نتایج ۳-۶ و ۶-۴ و (۵-۷) ۶-۷ حریفش را شکست داد.

نواک جوکوویچ، مرد شماره یک تنیس جهان برای رسیدن به رکورد ششمین قهرمانی (و نخستین قهرمانی پس از سال ۲۰۱۵) دوشنبه با دیگو شوارتزمن، تنیس‌باز آرژانتینی بازی می‌کند که برای نخستین بار به این تورنمنت راه پیدا کرده است.

در این گروه علاوه بر تنیس‌باز صربستانی که سال را به عنوان بهترین مرد تنیس جهان به پایان خواهد برد، دنیل مدودف، تنیس‌باز روس و ساشا زورف از آلمان نیز حضور دارند.

جوکوویچ گفت: "حضور در این تورنمنت با دانستن این که سال را به عنوان شماره یک تمام خواهم کرد، فشار مضاعفی روی شانه‌هایم می‌گذارد، اما این هم تغییری در اصل قضیه نمی‌گذارد و من هم به اندازه بقیه به دنبال قهرمانی هستم."توضیح تصویر،

تنیس‌بازهای برتر جهان از اعضای نظام خدمات سلامت بریتانیا تشکر کردند

تنیس‌باز‌ها در این تورنمنت در دو گروه مسابقه می‌دهند. به مناسبت پنجاهمین سال برگزاری این مسابقات، یک گروه توکیو ۱۹۷۰ نامیده شده است و گروه دیگر لندن ۲۰۲۰. جوکوویچ و نادال سرگروه این دو گروه هستند.جوکوویچ:

تنیس‌باز صربستانی بخت اول قهرمانی است و اگر این اتفاق بیفتد او با شش قهرمانی از رکورد راجر فدرر عبور خواهد کرد. "نوله" فصل فوق‌العاده‌ای را پشت سرگذاشته است. او از ۴۲ مسابقه فصل فقط سه باخت دارد و توانست با رکورد پیت سمپراس (شش بار حضور در رده‌بندی جهانی در پایان سال) مساوی کند.تنیس‌باز روس پارسال برای اولین بار به این مسابقات راه پیدا کرد، اما به دلیل مشکلات بدنی و ذهنی بدون کسب حتی یک پیروزی به کارش پایان داد. این تنیس‌باز ۲۴ ساله امسال با اعتماد به نفسی بالاتر پا به زمین می‌گذارد؛ او هفته گذشته قهرمان مسترز پاریس شد.تنیس‌باز آلمانی سال‌هاست که به عنوان ستاره آینده تنیس جهان نامیده می‌شود. ساشا که سال ۲۰۱۸ قهرمان این مسابقات شده، امسال تا یک قدمی قهرمانی در نخستین گرنداسلم هم پیش رفت اما در فینال اوپن آمریکا به دوستش دومینیک تیم باخت. او که از سوی دوست دختر سابقش به خشونت خانگی متهم شده، هفته گذشته نایب قهرمان مسترز پاریس شد.یک تازه‌وارد دیگر. تنیس‌باز ریزنقش آرژانتینی در اوپن فرانسه برای نخستین‌بار حضور در نیمه‌نهایی یک گرنداسلم را تجربه کرد و در نتیجه آن توانست برای اولین بار جزو ده مرد برتر رده‌بندی جهانی قرار بگیرد.نادال:

قهرمانی در فینال تور جهانی تنیس، یک جای خالی بزرگ را در کلکسیون افتخارات نادال پر خواهد کرد. این تنیس‌باز چپ دست، ماه گذشته برای سیزدهمین بار قهرمان رولان گاروس شد تا در کنار راجر فدرر با ۲۰ گرنداسلم، پرافتخارترین مرد تنیس جهان شود. او حالا امیدوار است که قهرمانی این تورنمنت داخل سالن را هم به فهرست طولانی افتخاراتش اضافه کند.تنیس‌باز قدرتمند اتریشی با قهرمانی ماه سپتامبر در اوپن آمریکا سرانجام توانست پس از سال‌ها انحصار "سه بزرگ" (فدرر، نادال و جوکوویچ) در قهرمانی گرنداسلم‌‌ها را پایان دهد. مرد شماره سه تنیس جهان امسال می‌خواهد یک قدم از پارسال جلوتر برود و در لندن قهرمان شود.دوازده ماه قبل تنیس‌باز ۲۲ ساله یونانی با قهرمانی در فینال تور جهانی تنیس، بزرگ‌ترین قهرمانی زندگی‌اش را در اولین دوره حضورش در این مسابقات، به دست آورد. گرچه او در سال ۲۰۲۰ نتوانست اولین گرنداسلم را صاحب شود ولی جای خودش را میان بزرگان تنیس تثبیت کرده است. سیتسی‌پاس در حالی وارد این مسابقات می‌شود که در مسترز پاریس با مصدومیت پا روبرو شده بود.تنیس‌باز روس موفق‌ترین سال حرفه‌ای خود را پشت سرگذاشته است. این ورزشکار سختکوش در سال ۲۰۲۰ بیشتر از هر تنیس‌باز دیگری در مسابقات پیروز شد (بیش از ۴۰ برد) و جام قهرمانی (۵ بار) بالای سر برد. او برای نخستین‌بار وارد جمع ده مرد برتر تنیس جهان شد و برای اولین بار به مسابقات فینال تور جهانی تنیس راه پیدا کرد.