فیلم مذاکرات انتخاب رهبری در گاوصندوق خامنه‌ای؛ راز بزرگ چیست؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بعد از ۳۰ سال از رهبری_علی_خامنه‌ای مشروح مذاکرات دو نشست مجلس_خبرگان_رهبری برای انتخاب او محرمانه است. این سکوت، فرصتی را برای رسانه‌ها فراهم کرده که هر از چند گاهی روایتی دلخواه از آن جلسه بیان کنند. گزارش از EhsanMehrabi7 👇 راستی_آزمایی

khamenei.com مروری است بر عملکرد ۳۱ ساله علی خامنه‌ای در کسوت رهبری. موضوع همه این گزارش‌ها «علی خامنه‌ای» یکی از مرموزترین رهبران جهان است. از زندگی شخصی خامنه‌ای کمتر چیزی گفته می‌شود و به جز پسرش «مجتبی» که در سال‌های اخیر نامش مطرح شده است، کمتر نام، تصویر و گفته‌ای از خانواده‌اش رسانه‌ای شده است. اما این ابهام راز آلود تنها مختص زندگی شخصی و خانوادگی او نیست.

علی خامنه‌ای در یکی از این ویدیوها به نداشتن شرایط رهبری اعتراف می‌کند و با بیان این که این مسئله ایراد «فنی و اساسی» دارد، می‌گوید: «واقعا باید خون گریست بر جامعه اسلامی که حتی احتمال [رهبری] کسی مثل بنده در آن مطرح شود.» از نظر محسن کدیور همچنین در جلسات انتخاب جانشین آیت‌الله «خمینی» در مجلس خبرگان رهبری، «نکاتی مطرح شده که انتشار آن‌ها به ضرر» آیت‌الله خامنه‌ای است و «به دستور» او «از انتشار ولو محدود آن جلوگیری شده است.»

«فصل‌نامه حکومت اسلامی» نیز در مقدمه مصاحبه با «ابراهیم امینی»، نایب‌رییس مجلس خبرگان رهبری اعلام کرده که «مذاکرات این اجلاس محرمانه بوده و تا کنون انتشار نیافته»است. گویا مشروح این مذاکرات تنها در دست خامنه‌ای و به تعبیر محسن کدیور در گاوصندوق او است. از جمله موضوعاتی که خامنه ای و نزدیکانش ممکن است از طرح آن خوشحال نشوند مباحث مطرح‌شده درباره نداشتن شرط مرجعیت و دیگر شرایط برای رهبری است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

درخواست تحریم فیلم مولان؛ آیا اژدهای چین غول هالیوود را رام کرده است؟«در حالی که حزب کمونیست چین در ژین‌ژیانگ علیه بشریت جنایت می‌کند، کمپانی دیزنی از اداره‌های تبلیغاتی آنها تشکر می‌کند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گزارش| ایران اسلامی در خشم اهانت به پیامبر اکرم (ص) و هتک حرمت قرآن / طنین "لبیک یا رسول الله(ص)" در ماه خون و قیام + فیلم و تصاویر- اخبار استان تهران - اخبار استانها تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ‌انزجار خود را از غرب و سران کشورهای استکباری اعلام و ‌اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام(ص) را محکوم کردند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

صلح طالبان با دولت؛ مذاکرات بین‌الافغانی بالاخره در قطر آغاز می‌شودمذاکرات بین‌الافغانی در قطر، برغم توافق طالبان و آمریکا در حالی آغاز می‌شود که این گروه به حملات خود در افغانستان ادامه می‌دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آشنایی با سلاطین ایرانی طراحی خودرو در اروپادر میان طراحان معروف خودرو در اروپا سه طراح توانسته‌اند به شرکت‌های بزرگ راه پیدا کنند و در این شرکت‌ها بدرخشند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تاجیکستان: از مذاکرات صلح به رهبری افغان‌ها حمایت می‌کنیم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هیات افغانستان به رهبری عبدالله عبدالله برای مذاکرات صلح عازم دوحه شد - BBC News فارسیعبدالله عبدالله و هیأت عالی‌رتبهٔ همراه او کابل را به مقصد دوحه، پایتخت قطر، ترک کردند. در خبرنامه شورای عالی مصالحه آمده که آقای عبدالله فردا در مراسم افتتاحیه مذاکرات صلح به نمایندگی از جمهوری اسلامی افغانستان سخنرانی می‌کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »