فیلم مذاکرات انتخاب رهبری در گاوصندوق خامنه‌ای؛ راز بزرگ چیست؟

22/06/1399 09:14:00 ق.ظ

بعد از ۳۰ سال از رهبری_علی_خامنه‌ای مشروح مذاکرات دو نشست مجلس_خبرگان_رهبری برای انتخاب او محرمانه است. این سکوت، فرصتی را برای رسانه‌ها فراهم کرده که هر از چند گاهی روایتی دلخواه از آن جلسه بیان کنند. گزارش از EhsanMehrabi7 👇 راستی_آزمایی

*** پس از گذشت ۳۰ سال از رهبری آیت‌الله «خامنه‌ای»، مشروح مذاکرات دو نشست «مجلس خبرگان رهبری» برای انتخاب او محرمانه است.

این محرمانه بودن و سکوت حاضران این نشست، فرصتی را برای رسانه‌ها و مراکز وابسته به او فراهم کرده است که هر از چند گاهی روایتی دلخواه از آن جلسه بیان کنند. «روایت رهبری» و «سند انتخاب» دو کتابی است که در این‌ باره منتشر شده‌اند. اولین کتاب نوشته «سید یاسر جبرائیلی»، از فعالان سیاسی اصول‌گرا و پژوهشگر اقتصاد سیاسی، است و کتاب دوم نیز توسط «مرکز اسناد انقلاب اسلامی» که از نهادهای زیر نظر رهبری است، تدوین شده است.

به اعتقاد «محسن کدیور»، پژوهشگر دینی، این کتاب‌ها در واقع «در پاسخ به پرسش‌های مطرح‌شده» پس از انتشار چند دقیقه از فیلم نشست مجلس خبرگان رهبری تدوین و منتشر شده‌اند. این ویديوهای چند دقیقه‌ای را «شاهد علوی»، روزنامه‌نگار مقیم واشنگتن، بیست‌و‌هشت سال پس از نشستن علی خامنه‌ای در کسوت رهبری، در صفحه فیس‌بوکش منتشر کرد.

علی خامنه‌ای در یکی از این ویدیوها به نداشتن شرایط رهبری اعتراف می‌کند و با بیان این که این مسئله ایراد «فنی و اساسی» دارد، می‌گوید: «واقعا باید خون گریست بر جامعه اسلامی که حتی احتمال [رهبری] کسی مثل بنده در آن مطرح شود.» headtopics.com

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

درخواست تحریم فیلم مولان؛ آیا اژدهای چین غول هالیوود را رام کرده است؟«در حالی که حزب کمونیست چین در ژین‌ژیانگ علیه بشریت جنایت می‌کند، کمپانی دیزنی از اداره‌های تبلیغاتی آنها تشکر می‌کند.»

گزارش| ایران اسلامی در خشم اهانت به پیامبر اکرم (ص) و هتک حرمت قرآن / طنین "لبیک یا رسول الله(ص)" در ماه خون و قیام + فیلم و تصاویر- اخبار استان تهران - اخبار استانها تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ‌انزجار خود را از غرب و سران کشورهای استکباری اعلام و ‌اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام(ص) را محکوم کردند.

صلح طالبان با دولت؛ مذاکرات بین‌الافغانی بالاخره در قطر آغاز می‌شودمذاکرات بین‌الافغانی در قطر، برغم توافق طالبان و آمریکا در حالی آغاز می‌شود که این گروه به حملات خود در افغانستان ادامه می‌دهد.

آشنایی با سلاطین ایرانی طراحی خودرو در اروپادر میان طراحان معروف خودرو در اروپا سه طراح توانسته‌اند به شرکت‌های بزرگ راه پیدا کنند و در این شرکت‌ها بدرخشند

تاجیکستان: از مذاکرات صلح به رهبری افغان‌ها حمایت می‌کنیم

هیات افغانستان به رهبری عبدالله عبدالله برای مذاکرات صلح عازم دوحه شد - BBC News فارسیعبدالله عبدالله و هیأت عالی‌رتبهٔ همراه او کابل را به مقصد دوحه، پایتخت قطر، ترک کردند. در خبرنامه شورای عالی مصالحه آمده که آقای عبدالله فردا در مراسم افتتاحیه مذاکرات صلح به نمایندگی از جمهوری اسلامی افغانستان سخنرانی می‌کند.